KU CZCI MISTRZA KULIGA

W pięćdziesiątą rocznicę urodzin Janusza Kuliga, w Walimiu przy obelisku poświęconym Marianowi Bublewiczowi i Januszowi Kuligowi, odbyło się spotkanie licznych przyjaciół i kibiców rajdowych. Przybyli bliscy Janusza, w tym rodzice, państwo Helena i Jan Kuligowie. Wielki sportowiec zginął piętnaście lat temu na niezamkniętym, choć strzeżonym przejeździe kolejowym w Rzezawie koło Bochni.

Na zaproszenie grupy „Walim Rajdowy” na czele z państwem Tatianą i Janem Kocjanami, do Walimia w powiecie wałbrzyskim przyjechał m.in. Michał Bębenek, rajdowy wychowanek Janusza. Był również Andrzej Garycki, współtwórca wielickich Memoriałów Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Nie zabrakło Ryszarda Krawczyka, byłego dyrektora Rajdów Elmot oraz Nikon. Środowisko młodych zawodników reprezentowali m.in. aktualny rajdowy mistrz Polski Miko Marczyk oraz Anna Gańczarek-Rał, zeszłoroczna mistrzyni Polski w wyścigowej klasie DN-2. Było liczne grono lokalnych zawodników rajdowych oraz kibiców z Dolnego Śląska. Miejscowe władze reprezentował wójt Walimia Adam Hausman, który z wielkim oddaniem dba o to, by Walim był kultowym miejscem polskich rajdów.

Piękną scenografię dla walimskiego spotkania stanowiły repliki rajdówek Janusza – Renault Clio MAXI, Forda Sierry Cosworth i Forda Escorta WRC z kolekcji czołowego uczestnika HRSMP Marka Sudera, który także przybył, aby oddać Januszowi hołd.

Walimski obelisk pamięci dwóch wielkich asów polskich rajdów – Mariana Bublewicza i Janusza Kuliga – znajduje się przy sławnych nawrotach na kostce, fragmencie drogi wojewódzkiej nr 383, który w Walimiu nazywa się ulicą Janusza Kuliga.

Samochody: 
Share

News

O rozwoju motorsportu z Prezydentem RP
Rozwój sportu motorowego oraz przemysłu motoryzacyjnego w Polsce był głównym... więcej
Kajetanowicz i Szczepaniak drugą załogą WRC 2
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy po Rajdzie Katalonii... więcej
Habaj: Nie powiedzieliśmy ostatniego słowa
Rozegrany w dniach 8-10 listopada Rajd Węgier zakończył sezon 2019 w rajdowych... więcej
Zmarł Zbigniew Jarosz
4 listopada, w wieku 85 lat zmarł Zbigniew Jarosz, wieloletni komandor Rajdu... więcej
ZAPRASZAMY NA XII OGÓLNOPOLSKI SAMOCHODOWY RAJD SENIORA
Już po raz dwunasty seniorzy z całej Polski podczas rajdowej zabawy będą mogli... więcej
Mamy srebro na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA!
W niedzielę, 3 listopada na torze Vallelunga srebrny medal w pierwszych... więcej

Strony

- Archiwum