Już w najbliższy weekend w Słomczynie odbędzie się II runda Kartingowych Mistrzostw Polski. Wśród uczestników będzie szóstka reprezentantek projektu FIA The Girls on Track - Karting Challenge: Michalina Sabaj – Finalistka projektu, Joanna Piwowarek, Natalia Lelek, Kornelia Olkucka, Sara Kałuzińska w kategorii Senior Akademia oraz Kinga Wójcik w kategorii Junior Akademia. Dzięki wsparciu Polskiego Związku Motorowego i realizacji projektu "Pierwszy krok w kartingu - Śladami Roberta Kubicy" młode perspektywiczne zawodniczki po raz kolejny wezmą udział w tej najważniejszej imprezie kartingowej w naszym kraju.

Udział w KMP dla zawodniczek to nie tylko współzawodnictwo, ale również okazja spotkania się z rówieśnikami, którzy mają podobne marzenia, a także motywacje i aspiracje życiowe. Dziewczyny weekend rozpoczną od serii treningów, które odbędą się w grupach w zależności od kategorii. Następnie kwalifikacje i cztery wyścigi finałowe.

Tegoroczne Kartingowe Mistrzostwa Polski składają się z dwóch rund, podczas których zawodnicy rywalizować będą o punkty w sumie w 8 wyścigach. Najpierw zawodnicy spotkali się w Bydgoszczy, a drugą mistrzowską rundę rozegrają w Słomczynie. Zwycięzcą zostanie kierowca, który zdobędzie najwięcej punktów w obydwu wyścigowych weekendach.

Zawody I rundy KMP w Bydgoszczy szczególnie dla naszych debiutantek były trudne. JUNIOR I SENIOR AKADEMIA to bardzo wymagające kategorie. Dlatego weekend nie należał do łatwych i do tego kapryśna pogoda. Podsumowując generalnie cały pierwszy weekend bardzo udany, wiele walki na torze oraz kolejne ważne doświadczenia i nauka zebrane. Obecnie pełni optymizmu czekamy na kolejną II odsłonę tych zawodów.

- Cieszę się, że Polski Związek Motorowy ma okazję dalej rozwijać projekt FIA w naszym kraju. Uczestniczki otrzymały szansę zaistnienia w motorsporcie oraz przeżycia niesamowitej przygody, która może okazać się dla nich początkiem kariery. Życzę powodzenia wszystkim zawodnikom na Kartingowych Mistrzostwach Polski! – powiedział Michał Sikora, Prezes PZM

Słowa kluczowe: