Żużlowe Walentynki

Tort dla prezesa, wymalowanie całego ciała w barwach klubowych, tysiące przejechanych kilometrów na mecze lub przebiegniętych w szczytnym celu, a także skoki przez płot do parku maszyn lub oglądanie meczu w sektorze gości na własnym stadionie – fani żużla robią wiele szalonych rzeczy dla swoich ulubionych klubów i zawodników.

 

Polski Związek Motorowy ogłosił specjalny konkurs walentynkowy, w którym wygrać można zaproszenia na 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym i pochwalić się swoimi pomysłami, które pokazują miłość/oddanie do klubu lub ulubionego zawodnika.

Na najbardziej kreatywnych kibiców czekają podwójne zaproszenia na 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland na PGE Narodowym. Konkurs trwa od 12 lutego od godziny 09.00 do 15 lutego do godziny 23:59 TUTAJ.

– Czekamy na zabawne, niesamowite, a przede wszystkim warte pokazania innym historie. Fani żużla dokonują rzeczy niebywałych, ale czasami nie mają okazji, aby się tym pochwalić. Teraz jest szansa – mówi Przemysław Szymkowiak, media menedżer SGP w Warszawie.

Niesamowitych historii kibiców nie brakuje. – Mój kolega przed derbami ziemi lubuskiej kilka lat temu wymalował się cały na żółto-niebiesko od pasa w górę. Na plecach miał nazwisko Gollob, co i sam Tomasz zauważył na trybunie. Wzbudził sensację w sektorze i wśród fotoreporterów. Na pożegnaniu Tomka z reprezentacją na PGE Narodowym płakał jak dziecko… – wspomina Krzysztof Frączek, kibic z Gorzowa.

Kibice Falubazu Zielona Góra zapewne pamiętają wyczyn Tytusa Gołębiowskiego– W 2016 roku postanowiłem przebiec 1961 kilometrów dla Falubazu. Cel ten udało mi się zrealizować, a wszystko ukończyłem Charytatywnym Biegiem dla Oli Łuczak w grudniu tamtego roku – relacjonuje kibic Falubazu.

Paweł Błoch, inny fan tego samego zespołu dodaje: – Spontaniczny wyjazd do Rzeszowa był najbardziej szalonym w moim życiu. O 8 rano zadecydowaliśmy, że jedziemy. Po drodze nasz samochód zaczął tracić moc, ponieważ tego dnia temperatura sięgała 40 stopni. Jednak wszystko dobrze się skończyło i 40 minut przed meczem dotarliśmy. Powrót do Zielonej Góry nastąpił o 6 rano, a na 7 szedłem do pracy. Było warto!

Dla drużyny i ulubionych zawodników robi się naprawdę wiele. – W wieku 12 lat przechodziłam przez płot do parku maszyn po zawodach, żeby choć przez chwilę być bliżej motocykli i swoich mistrzów – mówi Marta Sobera, która kibicuje FOGO Unii Leszno.

Piotr Wieszczyk, kibic forBET Włókniarza Częstochowa całkiem niedawno połączył zawodowe inspiracje z okazaniem uznania dla prezesa klubu. – Przekonałem swoje koleżanki z firmy, aby przygotowały jedyny na świecie egzemplarz tradycyjnego Torcika Wedlowskiego ze specjalnymi podziękowaniami za cały sezon 2017 dla prezesa Michała Świącika. Szaleństwa w tym nie ma, ale było zabawnie – wspomina.

Rafał Gurgurewicz, fan MRGARDEN GKM Grudziądz był na wszystkich meczach swojej ulubionej drużyny w latach 2015 – 2017 i nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że mieszka blisko 500 km od Grudziądza. Przez trzy sezony przejechał ponad 30 tys. kilometrów za zespołem, któremu kibicuje.

Czasami dokonaniami są dla fanów również małe rzeczy. Kuba Łączkowskiwspomina, że w 2001 roku podczas decydującego o złocie meczu jego Apatora ze Spartą Wrocław na stadionie przy ul. Broniewskiego nie było miejsc. – Zdecydowaliśmy się usiąść w sektorze gości, bo nie było tam nikogo. Oglądanie spotkania w takich warunkach zapamiętam na zawsze. I ta radość po zdobyciu pierwszego miejsca – bezcenna nie tylko dla nas, ale i ludzi w pozostałej części stadionu – wspomina.

Regulamin konkursu

Żużel: 
Share

News

Mateusz Tonder pojedzie do Warszawy obserwować Patryka Dudka
Mateusz Tonder z Falubazu Zielona Góra to już szósty zawodnik młodego pokolenia... więcej
Poprawić kapitalny sezon
Żużlowa Reprezentacja Polski przebywa obecnie na zgrupowaniu w Zakopanem. Biało... więcej
Monika Nietyksza pojedzie na Grand Prix do Warszawy
Monika Nietyksza to kolejna zawodniczka młodego pokolenia, która dołączyła do... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2017 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Żużlowe Walentynki
Tort dla prezesa, wymalowanie całego ciała w barwach klubowych, tysiące... więcej
PGE Narodowy będzie pękał w szwach, trwają przygotowania do SGP
Minione trzy edycje żużlowego Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie oraz... więcej
Nominacje do żużlowej kadry wręczone
Podczas Gali Tygodnika Żużlowego, która odbywa się 2 lutego w Lesznie, oprócz... więcej
Alan Szczotka na PGE Narodowy pojedzie podpatrywać Holdera
Alan Szczotka dołączył do grona młodych żużlowców zaproszonych przez PZM na... więcej
Kurs na instruktora sportu żużlowego
Kurs na instruktora sportu żużlowego  - informacje ogólne Załączniki dla... więcej
Kurs na trenera sportu żużlowego PZM
Kurs na trenera sportu żużlowego PZM - informacje ogólne    ... więcej

Strony

- Archiwum