Rozpoczynamy sezon Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Tylko godziny pozostały do rozpoczęcia wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski. Inauguracyjne zawody nowego sezonu 2018 odbędą się w dniach 20-22 kwietnia na Torze "Poznań" – Automobilklub Wielkopolski. W pierwszych tegorocznych wyścigach wystąpi prawie stu kierowców, którzy wystartują w 1. i 2. rundzie WSMP, 1. i 2. rundzie mistrzostw Polski 318 Is Cup PL, 1. i 2. rundzie mistrzostw Polski Super S Cup oraz 1. rundzie mistrzostw Polski Hour Race.

W tegorocznym gronie startujących są cztery panie: Gosia Rdest (A. Rzemieślnik) jadąca Seatem Leonem w mistrzowskiej klasie D4 3500, Agnieszka Ekert (A. Wielkopolski) jadąca Kia Picanto, Anna Maria Gańczarek-Rał (A. Wielkopolski) jadąca Renault Clio oraz Daria Dziwisz (A. Wielkopolski) jadąca BMW 318is w klasie 5.

Wśród startujących oczywiście nie brakuje najlepszych kierowców poprzedniego sezonu, którzy także w tym roku będą chcieli ponownie wywalczyć trofea. W nowej klasie Super S Cup, w której udział weźmie 11 zawodników, kierowcy pojadą autami Mini Cooper, przygotowanymi przez firmę OMM z Niepruszewa. Siedmiu z nich to absolutni debiutanci w sportowej rywalizacji. Ale są też kierowcy, którzy już wcześniej jeździli innymi autami, jak choćby Tomasz Augustyniak, Paweł Lepert, Grzegorz Pietrucha oraz Karol Ślisiński.

Tradycyjnie najliczniej zgłosili się zawodnicy do rywalizacji w Pucharze 318 Is Cup PL. Jest ich 24 i z pewnością, podobnie jak w poprzednich latach, rywalizacja będzie zacięta do ostatniego wyścigu. Do walki przystąpią też kierowcy w tzw. Maluch Trophy, która cieszy się niesłabnącą popularnością. Z kolei do rywalizacji w mistrzostwach Polski w jeździe godzinnej zgłosiło się dwanaście załóg. Tutaj też od wielu lat toczy się interesująca walka.

W piątek 20 kwietnia inauguracyjne zawody rozpoczną się przed południem treningami wolnymi, a po południu zobaczmy pierwsze kwalifikacje. W sobotę 21 kwietnia i niedzielę 22 kwietnia od rana kwalifikacje, a później wyścigi.

Wszystkich sympatyków wyścigów samochodowych serdecznie zapraszamy na Tor "Poznań" w nadchodzący weekend. Sportowe emocje gwarantowane.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie: http://www.aw.poznan.pl/imprezy2018/20180420-21samochody/index.html 

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 

News

Drifterzy podbili Katowice!
Na torze wytyczonym na lotnisku Muchowiec w Katowicach odbyła... więcej
Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej

Strony

- Archiwum