Zapraszamy na wycieczki zorganizowane specjalnie dla stałych klientów  i członków PZM Klub. Zapraszamy w sezonie zima 2019 członków PZM Klub do Maroka, oraz na Maltę.

Oferta na stronie pzmtravel.com.pl oraz załącznik do pobrania

MAROKO - Wycieczka objazdowo - wypoczynkowa

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Warszawa. Po przylocie odprawa paszportowa i transfer do hotelu w Agadirze. Czas wolny i nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd wzdłuż wybrzeża Atlantyku do Essaouiry, nadmorskiego miasteczka słynącego z wyrobów z drewna tui, oryginalnej architektury i artystycznej atmosfery. Po drodze zatrzymamy się na tarasie widokowym, z którego rozciąga się piękny widok na Ocean Atlantycki oraz w miejscu, w którym przy odrobinie szczęścia zobaczymy marokańskie kozy, wspinające się po drzewach arganowych, z których słynie ten rejon Maroka. Po przyjeździe do miasteczka udamy się na spacer po centrum. Masywne fortyfikacje starego miasta, wąskie i kręte uliczki, pobielone domy z niebieskimi drzwiami, miłe kafejki, uroczy port, to prawie bajkowy obrazek. Będzie również czas wolny na zakup lokalnych pamiątek. Następnie udamy się w dalszą podróż w stronę Marrakeszu. Przyjazd do hotelu i nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 3

Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Marrakeszu, przez wielu uznanego za najatrakcyjniejsze miasto Maroka, zwane również „czerwonym miastem”. Zobaczymy min.: minaret Koutoubija z XII wieku wraz z jego ogrodami, meczet i medresę (szkołę koraniczną) Ali ben Jusufa, pałac Bahia, grobowce Saadytów. Podczas zwiedzania miasta krótka wizyta w zielarni berberyjskiej, gdzie będzie można zakupić wszelkiego rodzaju aromatyczne zioła i przyprawy. Udamy się również do Muzeum Marrakeszu urządzonego we wspaniałym pałacu z końca XIX wieku oraz do sławnych Ogrodów Majorelle, które są domem dla ponad 15 endemicznych dla Afryki Północnej gatunków ptaków, licznych fontann i pokaźnej kolekcji egzotycznych roślin. Od 1980 roku ogrody były własnością znanego francuskiego projektanta Yves Saint Laurent, którego prochy zostały rozsypane na terenie Ogrodów. Zwiedzanie Marrakeszu zakończymy na najsłynniejszym placu miasta – Djemma El Fna, który jest otoczony ogromnym tradycyjnym soukiem (bazar), gdzie będzie można zakupić ciekawe pamiątki miejscowego rzemiosła. Plac Djemma El Fna tętni życiem do późnych godzin nocnych – zaklinacze węży, kuglarze, treserzy małp, stragany z lokalnymi specjałami, to wszystko zobaczymy spacerując po tym hałaśliwym sercu Marrakeszu. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu Następnie podróż powrotna do Agadiru. Następnie przejazd do Agadiru, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 375 km)

Dzień 5 – 7

Pobyt w Agadirze w Hotelu Anezi Tower 4* all inclusive, czas na kąpiele słoneczne i morskie oraz samodzielne zwiedzanie tego nadmorskiego kurortu.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Agadirze i lot do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów.

Uwagi organizacyjne

Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć spódnice za kolana lub spodnie i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele - zdarzają się kradzieże.

Hotel Anezi Tower 4*
ALL Znakomity wybór dla osób dysponujących skromniejszym budżetem, ceniących sobie korzystny stosunek ceny do jakości. 

Wyżywienie
 
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu (napoje do posiłków dodatkowo płatne) lub za dopłatą formuła all inclusive. W all inclusive poza śniadaniami (06:00-10:00) oraz kolacjami (19:00-22:00) w restauracji głównej także późne śniadania (10:00-11:00), lunche à la carte (12:30-14:30), lekkie przekąski w barze przy basenie (16:00 - 17:30) oraz napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe do posiłków oraz w hotelowych barach (10:00-23:00).
 
Program sportowy i animacyjny
 
Hotel oferuje bezpłatnie: 2 korty tenisowe, małe boisko do piłki nożnej, fitness club i tenis stołowy. Za dodatkową opłatą można korzystać z sauny, hammamu i zabiegów SPA, lekcji tenisa (szczegółowe cenniki dostępne w recepcji) oraz sportów wodnych na plaży. Wieczorami w głównym barze animacje i programy artystyczne. Dla najmłodszych mini-klub oraz plac zabaw, a sezonowo również program animacyjny..
 
Cena imprezy podstawowa obejmuje:
  • przelot samolotem z opłatą lotniskową,
  • transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Maroka,
  • 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** lub ****,
  • śniadania i obiadokolacje podczas objazdu, all inclusive podczas pobytu
  • obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku,
  • opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania,
  • ubezpieczenie TU Europa (wariant Standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje:
  • biletów wstępu, kosztów lokalnych przewodników, napiwków dla bagażowych oraz zestawu słuchawkowego Tour Guide, napojów do obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjne ceny biletów: ok. 50 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet.

Oferta na stronie pzmtravel.com.pl oraz załącznik do pobrania
 

Zapraszamy w sezonie zima 2019 członków PZM Klub do Maroka, oraz na Maltę.

Termin: 25.01 – 01.02.2019

Cena: 3 500 zł/osoba/w pokoju 2 osobowym