Genewa, 7 marca 2018 r. – podczas targów motoryzacyjnych Geneva Motor Show, FIA przedstawiła swój nowy program The European Young Women Programme, w obecności Jeana Todta, prezesa FIA oraz Michèle Mouton, przewodniczącej Komisji ds. Kobiet w Motorsporcie (WIMC). W wydarzeniu uczestniczyły również ambasadorki programu – Susie Wolff i Tatiana Calderón, a także ambasador Peter Sørensen, dyrektor delegatury Unii Europejskiej przy ONZ w Genewie. Program „The Girls On Track – Karting Challenge”, współfinansowany przez Komisję Europejską i wspierany przez firmę Yokohama Rubber, ma na celu promocję motorsportu wśród dziewcząt w wieku 13-18 lat.

Pracowaliśmy nad projektem trzy, a może nawet cztery lata. Jestem bardzo podekscytowana, że w końcu mogliśmy ogłościć oficjalne otwarcie programu FIA European Young Women Programme, który ma za zadanie zachęcić młode kobiety do spróbowania swoich sił w motorsporcie. - powiedziała Michèle Mouton, przewodniczącej Komisji ds. Kobiet w Motorsporcie (WIMC) Szczerze uważam, że tego typy programy są najleszą drogą do uatrakcyjnienia motorsportu dziewczynom oraz popularyzacji go wśród płci żeńskiej. Co wiecej, program ma nie tylko podłoże sportowe ale również edukacyjne, dzięki wsparciu Unii Europejskiej oraz FIA, co dodatkowo nas satysfakcjonuje. Bardzo ważny udział w projekcie biorą równirż federacje organizujące eliminacje krajowe (Belgia, Finlandia, Niemcy, Holandia, Polska, Portugalia, Słowacja i Szwecja). - zakończyła.

Przypomnujmy, że w Polsce odbędą się 2 eliminacje krajowe organizowane przez Polski Związek Motorowy (PZM). W Tychach w dniach 26 i 27 maja oraz w Rzeszowie w dniach 11 i 12 sierpnia. Szczegóły wkrótce.

Zapraszamy do zapoznania się z CAŁYM ARTYKUŁEM

 

Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: