2-0 dla Taddy'ego

Po starcie z drugiego rzędu Tadeusz Błażusiak wygrał również drugi finał Grand Prix Polski SuperEnduro w Krakowie. Colton Haaker wykorzystał błąd Cody'ego Webba i zajął drugie miejsce ze stratą 5,1 sekundy. Webb osiągnął metę jako trzeci, 13,1 s za Taddym. Emil Juszczak, czwarty po starcie, zgasił silnik na 6 okrążeniu.

Pierwszym liderem został Dawid Leonow. Po inauguracyjnym okrążeniu prowadził Kevin Gallas przed Blake'em Gutzeitem i Błażusiakiem. Błażusiak i Webb minęli zawodnika z RPA (2). Gallas popełnił błąd na głazach i od trzeciego okrążenia Błażusiak kontrolował sytuację. Cody Webb zbliżył się do nowotarżanina na 2,3 sekundy, ale na 4 okrążeniu spadł za Coltona Haakera.

Robert Scharl okazał się najlepszy w drugim finale Pucharu Europy. Mariusz Stefaniak zajął 9, Kacper Bakalarz 10, Jan Gasienica-Daniel 12 miejsce. W drugim finale klasy Junior ponownie górą był William Hoare. Dominik Olszowy, dwunasty po starcie, brawurowo przebił się na drugą lokatę - i zjechał z toru o jedno okrążenie za wcześnie. 18-latek z Kóz został sklasyfikowany na 5 miejscu.

Źródło newsa:

FIM-FIA W2RC 2024: Abu Dhabi Desert Chaallenge Al-Attiyah wygrywa, Dąbrowski na podium!
Abu Dhabi Desert Challenge był tradycyjnie drugą rundą sezonu W2RC. Jego wyniki... więcej
Kursokonferencja sędziowska w Bydgoszczy 2-3 marca 2024 (Harmonogram)
Zaktualizowany program kursokonferencji sędziów sportu motocyklowego:Harmonogram... więcej
Maciej Więckowski trzeci w SuperEnduro Cup! Hubert Żbikowski czwarty
Piąta runda Mistrzostw Świata SuperEnduro, która odbyła się w miniony weekend w... więcej
Szkolenie dla Sędziów kl. I i Dyrektorów Zawodów MP i PP w konkurencji Trial
Kursokonferencja sędziowska dla sędziów sportu motocyklowego kl. I (w... więcej
Kursokonferencja sędziowska w Bydgoszczy 2-3 marca 2024
Uprzejmie informujemy, że w dniach 2/3 marca 2024 Główna Komisja Sportu... więcej
Komunikat dotyczący numerów startowych Enduro
Wiecej informacji w linku poniżej:Komunikat
Inauguracja Pucharu YAMAHA YZ BLU CRU CUP przy Mistrzostwach Polski w Motocrossie!