ORLEN Team w czołówce QATAR CROSS COUNTRY RALLY

Po wczorajszym udanym prologu, dziś na ORLEN Team czekał pierwszy, bardzo wymagający odcinek. 360 km przez bezdroża, po płaskiej i kamienistej pustyni. Mimo bardzo trudnej nawigacji, kilku postojów i problemów z oponą, biało czerwona reprezentacja świetnie sobie poradziła. Kuba Przygoński pilotowany przez Toma Colsoula uzyskał drugi czas dnia, a Maciek Giemza był pierwszy.

Na drugim etapie czwartej rundy Pucharu Świata Rajdów Terenowych w Katarze, zawodnicy mieli do pokonania 360 km po pustyni i wydmach. Wśród rywalizujących załóg samochodowych, najszybszy był Nasser al-Attiyah/Mathieu Baumel (Q/F) Toyota Hilux i o 15 minut wyprzedził kierowcę ORLEN Team – Kubę Przygońskiego (Mini John Cooper Works Rally). Trzeci na mecie pojawili się Aron Domżała/Maciej Marton (PL) Toyota Hilux. Trasaprowadziła dziś przez płaską pustynię, z porozrzucanymi ostrymi kamieniami. Zawodnicy musieli być bardzo ostrożni, żeby nie stracić opony, co niestety przytrafiło się polskiej załodze.

Pierwszy odcinek na rajdzie Kataru był trudny nawigacyjnie. Właściwie wszyscy zawodnicy gubili się, my także, przez co straciliśmy kilkanaście minut. Na dodatek złapaliśmy gumę. W niektórych miejscach nawigacja była tak trudna, że musieliśmy zatrzymać się i zastanowić, w którą stronę jechać. Koniec trasy wiódł przez wydmy, przy silnym wietrze, właściwie nic nie widzieliśmy. To dodatkowo nas spowolniło, musieliśmy być bardzo uważni, żeby trafić na dobry szlak. – mówi Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

W rywalizacji motocyklistów dzień należał do zawodnika ORLEN Team Maćka Giemzy. Po wczorajszym prologu, który zakończył sukcesem, dziś otwierał trasę.
Jechało mi się bardzo dobrze, choć muszę przyznać, że jazda właściwie w pojedynkę przez pustynię jest trudna. Nie miałem przed sobą śladów, trasa była wymagająca nawigacyjnie. To dla mnie nowe doświadczenie, ale cieszę się, że mam możliwość spróbowania swoich sił w takich warunkach. To dobrze przygotuje mnie do rajdu Dakar - powiedział Maciek Giemza.

Za Maćkiem na drugiej pozycji uplasował się Rosjanin Aleksandr Maksimov, który do lidera ma 1,12 minuty straty. Na trzecim miejscu jest Kees Koolen - Holenderski quadowiec, ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Świata. W piątek drugi etap QATAR CROSS COUNTRY RALLY o długości 340 km. Zawodnicy mają nadzieję, że będzie łatwiejszy nawigacyjnie i nie będą musieli jechać przez wydmy.

Klasyfikacja generalna załóg samochodowych po pierwszym etapie QATAR CROSS COUNTRY RALLY
1.Nasser Al Attiya 3:38:41.00. / 2.Jakub Przygonski 3:54:48.00 / 3. Aron Domzala 4:03:52.00 / 4.Vladimir Vasilyev 4:12:00.00 / 5. Yasir Hamad Seaidan 4:34:40.00 / 6. Martin Prokop 4:50:58.00 / 7. Erik Van Loon 5:07:10.00 / 8. Cloude Fournier 5:10:09.00 / 9. Jose Luis Pena Campo 5:51:52.00 / 10. Adel Abdulla 5:57:33.00

Czołówka klasyfikacja generalnej motocyklistów po pierwszym etapie QATAR CROSS COUNTRY RALLY:
1.Maciej Giemza 6:12:32.00 / 2. Aleksandr Maksimov 7:59:39.00 / 3. Kees Koolen 8:42:28.00

Samochody: 
Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Pilarczyk, Giemza i Kajetanowicz w "Jaka to melodia?"
Uczestnikami sobotniego (17.04) odcinka teleturnieju „Jaka to melodia... więcej
Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie. Sukces Hołowczyca i Kurzei na inaugurację sezonu
Zwycięstwem Krzysztofa Hołowczyca i Łukasza Kurzei zakończył się w sobotę rajd... więcej
Warunki prowadzenia treningów i wydarzeń sportowych
Polski Związek Motorowy informuje, że na podstawie Rozporządzenia Rady... więcej
ORLEN sponsorem tytularnym jubileuszowego Rajdu Polski
(08.04.2021) Sześć samochodów wyruszyło 23 lipca 1921 roku z Warszawy na... więcej
Ponad 100 zawodników w Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie
Do rywalizacji na najtrudniejszych i najbardziej wymagających trasach w Polsce... więcej
FENIX RALLY 2021: POLSKA SZARŻA NA SAHARZE
A jednak nawet w czasie światowej pandemii można cieszyć się życiem,... więcej
Zmarł ANDRZEJ KARACZUN
W wieku 66 lat zmarł Andrzej Karaczun (24.09.1954 – 3.04.2021). Był... więcej
Spokojnych Świąt Wielkanocnych
Spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych
Warunki prowadzenia treningów i wydarzeń sportowych
Polski Związek Motorowy informuje, że na podstawie Rozporządzenia Rady... więcej

Strony

- Archiwum