Piotr Świercz szósty w Morizes (125cc)

Niemiec Jonny Wynant został we francuskim Mozires zwyciężył w klasie 125 cc na długim torze. W zawodach wystartowało trzech Polaków: Kacper Makowski, Bartosz Tyburski i Karol Żupiński. Najlepiej spisał się tarnowianin Piotr Świercz.
Złote Trofeum w klasie 125 cc, to zawody dla żużlowców w wieku od 12 do 16 roku życia. Nie startują oni na minitorach, tylko na takich obiektach, które goszczą na co dzień dorosłych zawodników. W sobotę zawody odbywały się we francuskim Morizes, na torze do longtracka, mierzącym aż 520 metrów.
W ubiegłym roku brązowym medalistą w klasie 125 cc był gdańszczanin Karol Żupiński, a wcześniej dwa lata z rzędu brązowy i srebrny medal w tej klasie zdobywał Marcin Turowski. Również tym razem wystartowali Biało-Czerwoni. Zdecydowanie najlepiej spisał się Piotr Świercz z Tarnowa, który dzięki zdobyciu 10 punktów w rundzie zasadniczej i trzeciemu miejscu w półfinale (w każdym biegu startowało po sześciu zawodnikow), awansował do finału. Tam jednak uległ koalicji niemiecko-czeskiej.
Zwyciężył Niemiec Jonny Wynant, przed Czechami Pavlem Hucharem i Danielem Klimą. W końcówce stawki uplasowali się dwaj kolejni zawodnicy z Polski - torunianin Kacper Makowski i gdańszczanin Bartosz Tyburski. Łącznie wystartowali przedstawiciele sześciu państw.