Koszulka dla Golloba jako talizman idei

Paweł Błoch z Koronowa nieopodal Bydgoszczy został zwycięzcą aukcji koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski dla Tomasza Golloba i odebrał ją osobiście w siedzibie PGE Ekstraligi. Na konto Fundacji PZM wpłacił wcześniej 3333,33 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na dalszą rehabilitację mistrza świata z 2010 roku. – Podana kwota nie jest przypadkowa, ponieważ kojarzy mi się ona z Tomaszem Gollobem, przy którego nazwisku w programie meczowym kibice najczęściej zapisywali same trójki! – mówi Paweł Błoch.

Szczególnie w pamięci zapadł mi mój pierwszy mecz żużlowy, na który zabrał mnie mój kochany ojciec i zaszczepił we mnie miłość do żużla, przez co już jako mały chłopiec stałem się wiernym fanem Tomasza Golloba. Mecz obejrzany przeze mnie z trybun bydgoskiej Polonii 04.05.1997 roku pomiędzy Polonią Bydgoszcz a Unią Leszno, w którym Tomasz Gollob zdobył komplet 15 punktów zakończył się wynikiem 56:34. Dodam, że kolejnego dnia na lekcji języka polskiego napisałem wypracowanie na temat emocji, jakie towarzyszyły mi podczas tego meczu, a wygrywając licytację tej niezwykłej koszulki są one dla mnie w tym momencie nie mniejsze! – dodał Paweł Błoch.

Aukcja na rzecz Tomasza Golloba była możliwa dzięki przekazaniu koszulki przez Polski Związek Piłki Nożnej. Na trykocie widnieją autografy polskich piłkarzy. Paweł Błoch miał specjalną taktykę, bo w licytacji nie uczestniczył od samego początku. – Z licytacją koszulki czekałem do ostatniej chwili, ponieważ speedway kojarzy mi się m.in z utworem grupy Europe – “The Final Countdown”, szczególnie często słyszanym na trybunach, gdy Tomasz Gollob startował w finałowych biegach Grand Prix, podczas których niejednokrotnie zdobywał trójki na ostatnich metrach! – podkreśla.

Już następnego dnia po odebraniu koszulki z Bydgoszczy, Paweł Błoch pojawił się w niej na PGE Narodowym w Warszawie, co widać na zdjęciu. – O tej koszulce, jako symbolu i talizmanie pewnej idei usłyszą jeszcze wszyscy fani żużla oraz innych dyscyplin sportu na całym świecie! Już wkrótce zamierzam zaprezentować swój autorski projekt, który będzie miał na celu m.in wspieranie akcji charytatywnych dla niepełnosprawnych sportowców, a w głównej mierze Tomasza Golloba! – kończy tajemniczo.

Cały czas trwa społeczna akcja pomocy dla Tomasza Golloba. Pomóc może każdy. Pieniądze można wpłacać na konto BZ WBK  24 1090 2590 0000 0001 3520 7574 z dopiskiem pomoc dla Tomasza Golloba.

Żużel: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Madsen wygrywa w Toruniu
Toruń czuł głód wielkiego żużla już od co najmniej kilku miesięcy. Emocje na... więcej
Rusza cykl TAURON SEC! [INFORMACJE DLA KIBICÓW]
Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie... więcej
Tauron SEC 2020 - seria Finałów w Polsce !
Żużlowa sytuacja wyjątkowaKoronawirus dyktuje ostatnio warunki na całym świecie... więcej
PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się 15 maja 2021 roku
Bilety na 2020 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland zachowują ważność... więcej
Rywalizacja o tytuł mistrza Europy zaplanowana na 5 grudnia 2020
Speedwayevents.pl w porozumieniu z FIM Europe i Polskim Związkiem Motorowym... więcej
Unia Tarnów wygrała Wirtualny Puchar PolskiZuzel.pl!
Niesamowite emocje w wielkim finale Wirutalnego Pucharu PolskiZuzel.pl. W... więcej
,
Finałowy weekend Wirtualnego Pucharu Polskizuzel.pl
Właśnie rozpoczyna się decydująca rozgrywka w Wirtualnym pucharze polskizuzel.... więcej
Wirtualny Puchar Polskizuzel.pl
Już dziś ruszają rozgrywki Wirtualnego Pucharu Polskizuzel.plSpeedway Challenge... więcej
Flaga narodowa „Dla wszystkich, którzy niosą pomoc” - PKN ORLEN
Z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja, PKN ORLEN przygotował kampanię... więcej
Nowe regulaminy na stronie internetowej PZM
Na stronie internetowej www.pzm.pl  w zakładce ŻUŻEL – REGULAMINY... więcej

Strony

- Archiwum