Jubileusz 70-lecia KS Stali Gorzów

W gorzowskiej filharmonii w sobotę odbyła się gala podsumowująca 70 lat działalności KS Stal Gorzów. Była to okazja do podsumowania dotychczasowych osiągnięć klubu, wyróżnień i odznaczeń dla zawodników, działaczy i trenerów. – Tomasz Gollob mocno pchnął nasz klub na szerokie wody – powiedział na Gali Władysław Komarnicki.

Uroczysta Gala była zakończeniem obchodów 70-lecia klubu, które poprzedziły reaktywacja memoriału Edwarda Jancarza, nadanie tytułu honorowego prezesa klubu Witoldowi Głowani, bieg uliczny, turniej piłki ręcznej oraz posadzenie 70 drzew. – Mówisz Gorzów, myślisz Stal Gorzów. Od 70 lat to my nadajemy charakter i rozpoznawalność naszej małe ojczyźnie.  To my swoją ciężką pracą spowodowaliśmy, że Stal Gorzów to coś więcej jak klub sportowy, to symbol i serce naszego miasta. Dzisiaj jesteśmy najbardziej utytułowanym klubem sportowym nie tylko w Gorzowie, ale i w regionie. Powiem jeszcze odważniej, jesteśmy ambasadorem Gorzowa i jesteśmy z tego dumni. Nic co wielkie nie jest dziełem jednego człowieka. To, że dziś możemy świętować jubileusz klubu do Wasza zasługa – powiedział prezes Ireneusz Maciej Zmora.

Na jubileuszową galę zostało zaproszonych ponad 600 osób. W tym gronie znaleźli się byli zawodnicy, działacze, trenerzy nie tylko sekcji żużlowej, ale również piłki ręcznej, czy boksu. – Stal Gorzów to klub, który ma znaczące miejsce na mapie polskiego i światowego żużla. 70 lat to z jednej strony wspaniała tradycja, ale również mocne podwaliny pod dzień dzisiejszy. Macie wspaniały stadion, działaczy, zawodników i kibiców, których zazdrości cała Polska. Myślę, że w roku jubileuszu Państwu z brązem do twarzy – powiedział były prezes PZM, Andrzej Witkowski.

Nie będę mówił o historii, bo ona jest zawarta w książce. Chcę podziękować wszystkim radnym oraz byłemu prezydentowi Tadeuszowi Jędrzejczakowi, którzy podjęli decyzję o budowani nowego stadionu. 70 lat historii pięknego klubu, który zapisał się na stałe w historii Gorzowa, począwszy od Jancarza do Zmarzlika. Mnie na stuleciu klubu nie będzie, ale rezerwują sobie jedno zdanie, by wspomnieć wówczas, że był taki Władysław Komarnicki – powiedział Władysław Komarnicki.

Honorowy prezes klubu Władysław Komarnicki zapowiedział zorganizowanie balu, z którego dochód zostanie przeznaczony na dalsze leczenie Tomasza Golloba. Wszyscy zebrani w gorzowskiej filharmonii na stojąco nagrodzili gromkimi brawami nieobecnego na gali Tomasza Golloba. – Tomasz Gollob mocno pchnął nasz klub na szerokie wody. Te pięć lat jego ciężkiej pracy jako kapitana podniosło wizerunek, ale o Stali zaczęto mówić z głębokim szacunkiem. Klub ma takie piękne hasło Zawsze Razem. Dziś Tomek cierpi i chciałbym, żebyśmy 3 lutego 2018 roku zorganizowali bal, żeby pomóc Tomkowi! – zakończył Władysław Komarnicki.

Nie zabrakło również odznaczeń państwowych przyznanych przez prezydenta Andrzeja Dudę. Trener Stanisław Chomski i prezes Ireneusz Maciej Zmora zostali odznaczeniu Srebrnym Krzyżem Zasługi, a kierownik drużyny Krzysztof Orzeł z- Brązowym Krzyżem Zasługi.  – Stal to dla mnie drugi dom. Czasami więcej czasu spędzało się w klubie, niż w rodzinnym domu. Jest to miłe, że się pamięta. Jest to docenienie pracy, którą człowiek wykonuje. Chyba jest to wyraz, że praca została zauważone.  To są chwile, gdzie przewija się jakiś filmik, co było tego podstawą – dodał trener Stanisław Chomski.

W trakcie gali najskuteczniejsi żużlowcy w historii klubu otrzymali specjalne statuetki ,,Wybitnego Reprezentanta Stali’’. W tym gronie znaleźli się Andrzej Pogorzelski, Bronisław Rogal, Edmund Migoś, Jerzy Padewski, Edward Jancarz, Ryszard Fabiszewski, Mieczysław Woźniak, Bogusław Nowak, Jerzy Rembas, Piotr Świst, Piotr Paluch, Ryszard Franczyszyn, Krzysztof Okupski, Tomasz Gollob, Niels Kristian Iversen oraz Bartosz Zmarzlik.

Kiedyś Stal to było całe moje życie, tutaj się wychowałem, tutaj jeździłem dla kibiców. Bardzo fajna inicjatywa klubu, że odznaczyli zasłużonych zawodników. Przejeździłem 16 lata, zdobyłem swoje punkty i jestem z tego dumny – powiedział Piotr Świst.

Piotr Kaczmarek

Speedway Ekstraliga

Żużel: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

NABÓR KANDYDATÓW NA KOMISARZA TORU
NABÓR KANDYDATÓW NA KOMISARZA TORU SPORTU ŻUŻLOWEGOZarząd Główny Polskiego... więcej
PZM i PGE Ekstraliga organizują letni Camp dla żużlowców z całego świata. Będzie jak w NBA!
- Speedway Ekstraliga Camp to nasz pomysł na impuls dla zagranicznych federacji... więcej
Stanisław Burza drugi w rzeszowskiej rundzie FIM Long Track World Championship.
Stanisław Burza drugi w rzeszowskiej rundzie FIM Long Track World Championship... więcej
Żużlowy tydzień w Motowizji
Aż trzy turnieje żużlowe będą mogli zobaczyć widzowie Motowizji w tym tygodniu... więcej
Krosno gospodarzem drugiego z finałów Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu
Poznaliśmy drugie miasto, które będzie gospodarzem rywalizacji o medale Canal+... więcej
Polski dublet w Teterow. Patryk Dudek wygrywa FIM SGP of Germany! Zmarzlik na drugim miejscu
Polski hymn wybrzmiał w niemieckim Teterow za sprawą Patryka Dudka, który... więcej
Egzamin na licencję "Ż i 250cc we Wrocławiu - wyniki!
W poniedziałek, 30 maja 2022 r. we Wrocławiu odbył się egzamin na licencję Ż i... więcej
Cykl Canal+ Online IMP
Rywalizacja o medale Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu od tego roku... więcej
Max Fricke triumfatorem 2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland
Australijczyk, Max Fricke zwycięzcą 2022 ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland. 2.... więcej
Bartosz Zmarzlik najlepszy w kwalifikacjach przed ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland
Bartosz Zmarzlik wygrał kwalifikacje przed ORLEN Warsaw FIM SGP of Poland.Lista... więcej

Strony

- Archiwum