Filip Nizgorski będzie trzymał kciuki za Bartosza Zmarzlika

Filip Nizgorski reprezentujący na co dzień SSM Stal Toruń, a wychowany w klubie z Grudziądza zobaczy żużlowy turniej PZM Warsaw FIM SGP of Poland z trybun PGE Narodowego. To już siódmy młody zawodnik zaproszony na majowe zawody przez Polski Związek Motorowy w ramach akcji „Z minitoru na PGE Narodowy”.

Nigdy nie byłem na PGE Narodowym i myślę,  że ten turniej to świetne wydarzenie, na które z chęcią przyjadę – mówi Filip Nizgorski. – Oglądałem już zawody rangi mistrzostw świata na innych obiektach, ściganie w takich przypadkach jest zawsze na najwyższym poziomie, więc bardzo ucieszyłem się z zaproszenia i możliwości przeżycia na stadionie w Warszawie prawdziwych żużlowych emocji. Przede mną długa droga, aby samemu jeździć tak dobrze jak najlepsi żużlowcy na świecie, ale bardzo się staram i ciężko pracuję, aby kiedyś im dorównać. Moim największym marzeniem jest zdobycie mistrzostwa świata.

Chociaż w stawce zawodniczej tegorocznego cyklu FIM Speedway Grand Prix nie ma żadnego polskiego zawodnika z regionu kujawsko – pomorskiego (Filip Nizgorski mieszka w Brodnicy nieopodal Grudziądza i Torunia), to młody junior wie już komu będzie kibicował na PGE Narodowym. – Najbardziej będę trzymał kciuki za Bartosza Zmarzlika, ale wszystkim Polakom życzę powodzenia – oświadcza.

Filip Nizgorski pierwsze kroki na miniżużlu stawiał pod kierunkiem Roberta Kempińskiego, trenera MRGARDEN GKM Grudziądz. Właśnie z tego klubu się wywodzi, ale został wypożyczony do SSM Stali Toruń, w której barwach może startować w zawodach mistrzowskich. Na kim wzoruje się w codziennych treningach? – Moim ulubionym żużlowcem jest Darcy Ward. Wzoruję się na jego technice jazdy, bo na żużlu najbardziej lubię szybką jazdę oraz rywalizację – mówi Filip Nizgorski.

Przypomnijmy, że akcję Polskiego Związku Motorowego „Z minitoru na PGE Narodowy” zapoczątkował Patryk Dudek, który odwiedził na początku lutego Wiktora Przyjemskiego z BTŻ-u Bydgoszcz i osobiście wręczył mu zaproszenia na PZM Warsaw FIM SGP of Poland. Kolejnym młodym żużlowcem, który otrzymał zaproszenie był Mateusz Cierniak z UKS Jaskółki Tarnów, a po nim bracia Jacek i Wojciech FajferowieJUST FUN GUKS Speedway Wawrów, Paweł Trześniewski z MKMŻ Rybki Rybnik i Mateusz Świdnicki z Częstochowy.

W sumie z trybun PGE Narodowego swoich idoli dopingować będzie dziewięciu młodych adeptów żużla, którzy będą mogli podziwiać występy aż pięciu Polaków: Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka, Macieja Janowskiego, Piotra Pawlickiego oraz żużlowca z dziką kartą.

To już trzecia edycja żużlowego turnieju Grand Prix na PGE Narodowym. Aktualnie na zawody sprzedano ponad 35 tys. biletów. Więcej o turnieju na sgpnarodowy.pl.     

Żużel: 
Share

News

GLS i Żużlowa Reprezentacja Polski: wyjątkowa relacja
Szybkość i precyzja: te cechy łączą żużel i branżę kurierską, bo to one... więcej
PZM Travel przygotowało oferty dla grup szkolnych na udział w zawodach 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland
Drodzy Uczniowie, widzieliście już na żywo zawody z cyklu FIM Speedway Grand... więcej
Patryk Dudek 6. Najlepszym Sportowcem Polski 2017 Roku w 83. Plebiscycie Przeglądu Sportowego!
Patryk Dudek zajął 6. miejsce w 83. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na... więcej
NICE nadal z 1 Ligą Żużlową. To już piąty sezon
W sezonie 2018 firma Nice nadal będzie sponsorem tytularnym pierwszej ligi.... więcej
45 tys. zajętych miejsc na warszawską rundę SGP!
Zakończył się I etap sprzedaży biletów na 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland na... więcej
Superczempion „Przeglądu Sportowego” dla Tomasza Golloba
Nie w takich okolicznościach Tomasz Gollob chciał odbierać swojego... więcej
Powiedz NIE dopingowi!
Powiedz NIE! Dopingowi w 2018 roku!Polski Związek Motorowy - PZM - kontynuuje... więcej
Terminarze DM I i II Ligi
W dniu 22.12.2017 r. opublikowane zostały terminarze DM I i II Ligi... więcej
Biuletyn PZM - Nr 8
Drodzy Czytelnicy! Pierwszy sezon wydawniczy Biuletynu Polskiego Związku... więcej

Strony

- Archiwum