Filip Nizgorski będzie trzymał kciuki za Bartosza Zmarzlika

Filip Nizgorski reprezentujący na co dzień SSM Stal Toruń, a wychowany w klubie z Grudziądza zobaczy żużlowy turniej PZM Warsaw FIM SGP of Poland z trybun PGE Narodowego. To już siódmy młody zawodnik zaproszony na majowe zawody przez Polski Związek Motorowy w ramach akcji „Z minitoru na PGE Narodowy”.

Nigdy nie byłem na PGE Narodowym i myślę,  że ten turniej to świetne wydarzenie, na które z chęcią przyjadę – mówi Filip Nizgorski. – Oglądałem już zawody rangi mistrzostw świata na innych obiektach, ściganie w takich przypadkach jest zawsze na najwyższym poziomie, więc bardzo ucieszyłem się z zaproszenia i możliwości przeżycia na stadionie w Warszawie prawdziwych żużlowych emocji. Przede mną długa droga, aby samemu jeździć tak dobrze jak najlepsi żużlowcy na świecie, ale bardzo się staram i ciężko pracuję, aby kiedyś im dorównać. Moim największym marzeniem jest zdobycie mistrzostwa świata.

Chociaż w stawce zawodniczej tegorocznego cyklu FIM Speedway Grand Prix nie ma żadnego polskiego zawodnika z regionu kujawsko – pomorskiego (Filip Nizgorski mieszka w Brodnicy nieopodal Grudziądza i Torunia), to młody junior wie już komu będzie kibicował na PGE Narodowym. – Najbardziej będę trzymał kciuki za Bartosza Zmarzlika, ale wszystkim Polakom życzę powodzenia – oświadcza.

Filip Nizgorski pierwsze kroki na miniżużlu stawiał pod kierunkiem Roberta Kempińskiego, trenera MRGARDEN GKM Grudziądz. Właśnie z tego klubu się wywodzi, ale został wypożyczony do SSM Stali Toruń, w której barwach może startować w zawodach mistrzowskich. Na kim wzoruje się w codziennych treningach? – Moim ulubionym żużlowcem jest Darcy Ward. Wzoruję się na jego technice jazdy, bo na żużlu najbardziej lubię szybką jazdę oraz rywalizację – mówi Filip Nizgorski.

Przypomnijmy, że akcję Polskiego Związku Motorowego „Z minitoru na PGE Narodowy” zapoczątkował Patryk Dudek, który odwiedził na początku lutego Wiktora Przyjemskiego z BTŻ-u Bydgoszcz i osobiście wręczył mu zaproszenia na PZM Warsaw FIM SGP of Poland. Kolejnym młodym żużlowcem, który otrzymał zaproszenie był Mateusz Cierniak z UKS Jaskółki Tarnów, a po nim bracia Jacek i Wojciech FajferowieJUST FUN GUKS Speedway Wawrów, Paweł Trześniewski z MKMŻ Rybki Rybnik i Mateusz Świdnicki z Częstochowy.

W sumie z trybun PGE Narodowego swoich idoli dopingować będzie dziewięciu młodych adeptów żużla, którzy będą mogli podziwiać występy aż pięciu Polaków: Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka, Macieja Janowskiego, Piotra Pawlickiego oraz żużlowca z dziką kartą.

To już trzecia edycja żużlowego turnieju Grand Prix na PGE Narodowym. Aktualnie na zawody sprzedano ponad 35 tys. biletów. Więcej o turnieju na sgpnarodowy.pl.     

Żużel: 
Share

News

The World Games 2017, czyli parowe święto żużla
W sobotę 29 lipca na torze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu rozegrany... więcej
Bartosz Smektała Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski
Bartosz Smektała wygrał finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w... więcej
Żużlowa Reprezentacja Polski Drużynowym Mistrzem Świata 2017!
Żużlowa Reprezentacja Polski wygrała finał Drużynowego Puchau Świata w Lesznie... więcej
Po ósme złoto
Po raz trzeci w Lesznie, zawodnicy Żużlowej Reprezentacji Polski staną do... więcej
Finał IMP: Szymon Woźniak Mistrzem Polski
Szymon Woźniak wygrał finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Gorzowie.... więcej
Lista Startowa Finał IMP 2017
W dniu 02.07.2017 r. w Gorzowie odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw... więcej
Lista Startowa MACEC w Gorzowie
W dniu 1 lipca o godz. 12:00 w Gorzowie odbędzie się runda zawodów MACEC. ... więcej
Wyniki egzaminu na certyfikat "Ż"
W dniu 26.06.2017 r. w Grudziądzu odbył się egzamin na certyfikat... więcej
FOGO Sponsorem Głównym Żużlowej Reprezentacji Polski
Na początku roku kadra Polski zyskała Sponsora Generalnego, firmę GLS Poland.... więcej
Polacy w Pólfinale IMEJ w Macon
Polski Związek Motorowy powołał zawodników na Półfinał Indywidualnych... więcej

Strony

- Archiwum