Filip Nizgorski będzie trzymał kciuki za Bartosza Zmarzlika

Filip Nizgorski reprezentujący na co dzień SSM Stal Toruń, a wychowany w klubie z Grudziądza zobaczy żużlowy turniej PZM Warsaw FIM SGP of Poland z trybun PGE Narodowego. To już siódmy młody zawodnik zaproszony na majowe zawody przez Polski Związek Motorowy w ramach akcji „Z minitoru na PGE Narodowy”.

Nigdy nie byłem na PGE Narodowym i myślę,  że ten turniej to świetne wydarzenie, na które z chęcią przyjadę – mówi Filip Nizgorski. – Oglądałem już zawody rangi mistrzostw świata na innych obiektach, ściganie w takich przypadkach jest zawsze na najwyższym poziomie, więc bardzo ucieszyłem się z zaproszenia i możliwości przeżycia na stadionie w Warszawie prawdziwych żużlowych emocji. Przede mną długa droga, aby samemu jeździć tak dobrze jak najlepsi żużlowcy na świecie, ale bardzo się staram i ciężko pracuję, aby kiedyś im dorównać. Moim największym marzeniem jest zdobycie mistrzostwa świata.

Chociaż w stawce zawodniczej tegorocznego cyklu FIM Speedway Grand Prix nie ma żadnego polskiego zawodnika z regionu kujawsko – pomorskiego (Filip Nizgorski mieszka w Brodnicy nieopodal Grudziądza i Torunia), to młody junior wie już komu będzie kibicował na PGE Narodowym. – Najbardziej będę trzymał kciuki za Bartosza Zmarzlika, ale wszystkim Polakom życzę powodzenia – oświadcza.

Filip Nizgorski pierwsze kroki na miniżużlu stawiał pod kierunkiem Roberta Kempińskiego, trenera MRGARDEN GKM Grudziądz. Właśnie z tego klubu się wywodzi, ale został wypożyczony do SSM Stali Toruń, w której barwach może startować w zawodach mistrzowskich. Na kim wzoruje się w codziennych treningach? – Moim ulubionym żużlowcem jest Darcy Ward. Wzoruję się na jego technice jazdy, bo na żużlu najbardziej lubię szybką jazdę oraz rywalizację – mówi Filip Nizgorski.

Przypomnijmy, że akcję Polskiego Związku Motorowego „Z minitoru na PGE Narodowy” zapoczątkował Patryk Dudek, który odwiedził na początku lutego Wiktora Przyjemskiego z BTŻ-u Bydgoszcz i osobiście wręczył mu zaproszenia na PZM Warsaw FIM SGP of Poland. Kolejnym młodym żużlowcem, który otrzymał zaproszenie był Mateusz Cierniak z UKS Jaskółki Tarnów, a po nim bracia Jacek i Wojciech FajferowieJUST FUN GUKS Speedway Wawrów, Paweł Trześniewski z MKMŻ Rybki Rybnik i Mateusz Świdnicki z Częstochowy.

W sumie z trybun PGE Narodowego swoich idoli dopingować będzie dziewięciu młodych adeptów żużla, którzy będą mogli podziwiać występy aż pięciu Polaków: Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka, Macieja Janowskiego, Piotra Pawlickiego oraz żużlowca z dziką kartą.

To już trzecia edycja żużlowego turnieju Grand Prix na PGE Narodowym. Aktualnie na zawody sprzedano ponad 35 tys. biletów. Więcej o turnieju na sgpnarodowy.pl.     

Żużel: 
Share

News

PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland odbędzie się 15 maja 2021 roku
Bilety na 2020 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland zachowują ważność... więcej
Rywalizacja o tytuł mistrza Europy zaplanowana na 5 grudnia 2020
Speedwayevents.pl w porozumieniu z FIM Europe i Polskim Związkiem Motorowym... więcej
Unia Tarnów wygrała Wirtualny Puchar PolskiZuzel.pl!
Niesamowite emocje w wielkim finale Wirutalnego Pucharu PolskiZuzel.pl. W... więcej
,
Finałowy weekend Wirtualnego Pucharu Polskizuzel.pl
Właśnie rozpoczyna się decydująca rozgrywka w Wirtualnym pucharze polskizuzel.... więcej
Wirtualny Puchar Polskizuzel.pl
Już dziś ruszają rozgrywki Wirtualnego Pucharu Polskizuzel.plSpeedway Challenge... więcej
Flaga narodowa „Dla wszystkich, którzy niosą pomoc” - PKN ORLEN
Z okazji Dnia Flagi, który przypada 2 maja, PKN ORLEN przygotował kampanię... więcej
Nowe regulaminy na stronie internetowej PZM
Na stronie internetowej www.pzm.pl  w zakładce ŻUŻEL – REGULAMINY... więcej
Komunikat PZM dot. pracy Biura Zarządu Głównego w Warszawie w okresie 04-15.05.2020 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 04.05-15.05.2020r. Biuro Zarządu Głównego... więcej
Kurs antydopingowy od dziś po polsku!
Od dzisiaj platforma e-learningu antydopingowego (ADeL) dostępna jest w języku... więcej
PGE Ekstraliga 2020: Terminarz oraz aktualna sytuacja "odmrażania" rozgrywek
12 czerwca rusza PGE Ekstraliga.Tymczasem już 30 kwietnia pojawią się zmiany... więcej

Strony

- Archiwum