Bracia Fajferowie będą kibicować Zmarzlikowi i Pawlickiemu

Bracia Jacek i Wojciech Fajferowie pojadą 13 maja na PZM Warsaw FIM SGP of Poland w ramach akcji „Z minitoru na PGE Narodowy”. Młodzi żużlowcy JUST FUN GUKS Speedway Wawrów bilety już mają, przekazał je im osobiście Bartosz Zmarzlik.

Wojciech Fajfer ma prawie 14 lat i wraz z 12-letnim bratem Jackiem ściga się na miniżużlu. W ubiegłym roku rodzeństwo zajęło odpowiednio trzecie (Wojciech) i dwunaste (Jacek) miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski 80 – 125 cc.

- Nigdy nie byłem na PGE Narodowym. Mistrzostwa świata na żużlu oglądałem do tej pory tylko w Gorzowie i Toruniu. Na takich zawodach są duże emocje. Zaproszenie sprawiło, że bardzo się ucieszyłem. Sam chciałbym kiedyś wystąpić w takim miejscu – podkreśla Jacek Fajfer, którego ulubionym zawodnikiem jest Tai Woffinden, choć na PGE Narodowym będzie kibicować przede wszystkim Bartoszowi Zmarzlikowi.

Najlepszy obecnie polski żużlowiec Bartosz Zmarzlik niedawno gościł na zajęciach klubu braci Fajferów i osobiście przekazał im bilety na PZM Warsaw FIM SGP of Poland.

Co ciekawe, Wojciech Fajfer na PGE Narodowym już był, ale tylko zwiedzał stadion. Żużla na tym wspaniałym obiekcie jeszcze nie widział. Jednym z jego żużlowych marzeń jest samodzielny występ w turnieju Grand Prix na żużlu. – W Warszawie kibicować będę Piotrowi Pawlickiemu – mówi Wojciech Fajfer, który dodaje: - W żużlu najbardziej lubię rywalizację i adrenalinę związaną z tym sportem.

Przypomnijmy, że akcję Polskiego Związku Motorowego „Z minitoru na PGE Narodowy” zapoczątkował Patryk Dudek, który odwiedził na początku lutego Wiktora Przyjemskiego z BTŻ-u Bydgoszcz i osobiście wręczył mu zaproszenia na PZM Warsaw FIM SGP of Poland. Kolejnym młodym żużlowcem, który otrzymał zaproszenie był Mateusz Cierniak z UKS Jaskółki Tarnów. W sumie z trybun PGE Narodowego swoich idoli dopingować będzie dziewięciu młodych adeptów żużla, którzy będą mogli podziwiać występy aż pięciu Polaków: Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka, Macieja Janowskiego, Piotra Pawlickiego oraz żużlowca z dziką kartą.

To już trzecia edycja żużlowego turnieju Grand Prix na PGE Narodowym. Aktualnie na zawody sprzedano 35 tys. biletów. Więcej o turnieju na sgpnarodowy.pl.

Fot. Marcin Malinowski

Żużel: 
Słowa kluczowe: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

GLS i Żużlowa Reprezentacja Polski: wyjątkowa relacja
Szybkość i precyzja: te cechy łączą żużel i branżę kurierską, bo to one... więcej
PZM Travel przygotowało oferty dla grup szkolnych na udział w zawodach 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland
Drodzy Uczniowie, widzieliście już na żywo zawody z cyklu FIM Speedway Grand... więcej
Patryk Dudek 6. Najlepszym Sportowcem Polski 2017 Roku w 83. Plebiscycie Przeglądu Sportowego!
Patryk Dudek zajął 6. miejsce w 83. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na... więcej
NICE nadal z 1 Ligą Żużlową. To już piąty sezon
W sezonie 2018 firma Nice nadal będzie sponsorem tytularnym pierwszej ligi.... więcej
45 tys. zajętych miejsc na warszawską rundę SGP!
Zakończył się I etap sprzedaży biletów na 2018 PZM Warsaw FIM SGP of Poland na... więcej
Superczempion „Przeglądu Sportowego” dla Tomasza Golloba
Nie w takich okolicznościach Tomasz Gollob chciał odbierać swojego... więcej
Powiedz NIE dopingowi!
Powiedz NIE! Dopingowi w 2018 roku!Polski Związek Motorowy - PZM - kontynuuje... więcej
Terminarze DM I i II Ligi
W dniu 22.12.2017 r. opublikowane zostały terminarze DM I i II Ligi... więcej
Biuletyn PZM - Nr 8
Drodzy Czytelnicy! Pierwszy sezon wydawniczy Biuletynu Polskiego Związku... więcej

Strony

- Archiwum