Bracia Fajferowie będą kibicować Zmarzlikowi i Pawlickiemu

Bracia Jacek i Wojciech Fajferowie pojadą 13 maja na PZM Warsaw FIM SGP of Poland w ramach akcji „Z minitoru na PGE Narodowy”. Młodzi żużlowcy JUST FUN GUKS Speedway Wawrów bilety już mają, przekazał je im osobiście Bartosz Zmarzlik.

Wojciech Fajfer ma prawie 14 lat i wraz z 12-letnim bratem Jackiem ściga się na miniżużlu. W ubiegłym roku rodzeństwo zajęło odpowiednio trzecie (Wojciech) i dwunaste (Jacek) miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski 80 – 125 cc.

- Nigdy nie byłem na PGE Narodowym. Mistrzostwa świata na żużlu oglądałem do tej pory tylko w Gorzowie i Toruniu. Na takich zawodach są duże emocje. Zaproszenie sprawiło, że bardzo się ucieszyłem. Sam chciałbym kiedyś wystąpić w takim miejscu – podkreśla Jacek Fajfer, którego ulubionym zawodnikiem jest Tai Woffinden, choć na PGE Narodowym będzie kibicować przede wszystkim Bartoszowi Zmarzlikowi.

Najlepszy obecnie polski żużlowiec Bartosz Zmarzlik niedawno gościł na zajęciach klubu braci Fajferów i osobiście przekazał im bilety na PZM Warsaw FIM SGP of Poland.

Co ciekawe, Wojciech Fajfer na PGE Narodowym już był, ale tylko zwiedzał stadion. Żużla na tym wspaniałym obiekcie jeszcze nie widział. Jednym z jego żużlowych marzeń jest samodzielny występ w turnieju Grand Prix na żużlu. – W Warszawie kibicować będę Piotrowi Pawlickiemu – mówi Wojciech Fajfer, który dodaje: - W żużlu najbardziej lubię rywalizację i adrenalinę związaną z tym sportem.

Przypomnijmy, że akcję Polskiego Związku Motorowego „Z minitoru na PGE Narodowy” zapoczątkował Patryk Dudek, który odwiedził na początku lutego Wiktora Przyjemskiego z BTŻ-u Bydgoszcz i osobiście wręczył mu zaproszenia na PZM Warsaw FIM SGP of Poland. Kolejnym młodym żużlowcem, który otrzymał zaproszenie był Mateusz Cierniak z UKS Jaskółki Tarnów. W sumie z trybun PGE Narodowego swoich idoli dopingować będzie dziewięciu młodych adeptów żużla, którzy będą mogli podziwiać występy aż pięciu Polaków: Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka, Macieja Janowskiego, Piotra Pawlickiego oraz żużlowca z dziką kartą.

To już trzecia edycja żużlowego turnieju Grand Prix na PGE Narodowym. Aktualnie na zawody sprzedano 35 tys. biletów. Więcej o turnieju na sgpnarodowy.pl.

Fot. Marcin Malinowski

Żużel: 
Słowa kluczowe: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

The World Games 2017, czyli parowe święto żużla
W sobotę 29 lipca na torze Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu rozegrany... więcej
Bartosz Smektała Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski
Bartosz Smektała wygrał finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w... więcej
Żużlowa Reprezentacja Polski Drużynowym Mistrzem Świata 2017!
Żużlowa Reprezentacja Polski wygrała finał Drużynowego Puchau Świata w Lesznie... więcej
Po ósme złoto
Po raz trzeci w Lesznie, zawodnicy Żużlowej Reprezentacji Polski staną do... więcej
Finał IMP: Szymon Woźniak Mistrzem Polski
Szymon Woźniak wygrał finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Gorzowie.... więcej
Lista Startowa Finał IMP 2017
W dniu 02.07.2017 r. w Gorzowie odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw... więcej
Lista Startowa MACEC w Gorzowie
W dniu 1 lipca o godz. 12:00 w Gorzowie odbędzie się runda zawodów MACEC. ... więcej
Wyniki egzaminu na certyfikat "Ż"
W dniu 26.06.2017 r. w Grudziądzu odbył się egzamin na certyfikat... więcej
FOGO Sponsorem Głównym Żużlowej Reprezentacji Polski
Na początku roku kadra Polski zyskała Sponsora Generalnego, firmę GLS Poland.... więcej
Polacy w Pólfinale IMEJ w Macon
Polski Związek Motorowy powołał zawodników na Półfinał Indywidualnych... więcej

Strony

- Archiwum