Finisz sezonu 2017 na Torze "Poznań"

Ponad stu kierowców weźmie udział w ostatnich w tym sezonie wyścigach samochodowych na Torze "Poznań". W dniach 22-24 września kierowcy powalczą o decydujące punkty w: 9. i 10. rundzie wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski, 5. rundzie mistrzostw Polski Pucharu 318 Is Cup PL, 4. rundzie mistrzostw Polski Hour Race oraz rundzie niemieckiego cyklu ADAC Haigo Historic Cup. To będzie interesujące podsumowanie całorocznego ścigania na torze organizatora zawodów – Automobilklubu Wielkopolski.

W mistrzostwach Polski w wielu klasach sytuacja jest już praktycznie wyjaśniona, ale w kilku walka o tytuły będzie trwała do ostatniego wyścigu. W klasie D4 3500 praktycznie nikt już nie odbierze tytułu Aleksandrowi Wojciechowskiemu (A. Wielkopolski), który wygrał cztery spośród sześciu wyścigów i ma na swoim koncie 136 pkt. Podobna sytuacja jest w klasie D4 +3500, w której liderem jest Jędrzej Szcześniak (A. Królewski) z dorobkiem 130 pkt (również wygrał cztery z sześciu wyścigów).

Emocji nie powinno zabraknąć w dywizjach narodowych. W klasie 1 Tomasz Biernat (A. Leszczyński) ma 86 pkt., a drugi Marcin Fedder (A. Wielkopolski) 50 pkt. Trudno oczekiwać, że Biernat nie zdobędzie tytułu. W klasie 2 o prymat walczą kierowcy A. Wielkopolski – Maciej Szkudlarek (na razie 119 pkt.), Bartosz Krysmann (90) i Wojciech Klimecki (80). Kto okaże się najlepszy, przekonamy się już wkrótce.

W klasie 2 Picanto liderem jest Piotr Litwinowicz (100 pkt.), przed Oskarem Leitgeberem (96) i Krzysztofem Bieleckim (78). Kierowcy A. Wielkopolski z pewnością stoczą ciekawy bój o podium. W klasie 3 chyba tylko jakiś kataklizm mógłby odebrać tytuł Alaksandrowi Robakowi (A. Wielkopolski), który do tej pory zgromadził 125 pkt.

W klasie 5 faworytem do obrony pierwszej lokaty jest Przemysław Wójcicki (A. Kujawsko-Pomorski), która ma na swoim koncie 117 pkt. Za nim plasują się zawodnicy A. Wielkopolski – Jacek Cichopek (86) i Miłosz Matuszyk (84). W klasie 6, pięć spośród sześciu wyścigów wygrał do tej pory Bartłomiej Madziara (A. Wielkopolski) i pewnie zmierza po tytuł.

Tradycyjnie w klasie 8 (maluchów) jest ciekawie. Na razie liderem jest Michał Ghany (A. Śląski) z dorobkiem 101 pkt., ale naciskają go Michał Szlachta (A. Śląski) – 92 i Mirosław Janduła (A. Rzemieślnik) – 89. W klasie 8.1 po kolejny tytuł zmierza Bartosz Idźkowski (A. Wielkopolski). W klasie 9 o tytuł powalczą Tomasz Augustyniak (A. Rzemieślnik) – 119 oraz Krzysztof Mencel (A. Wielkopolski) – 100.

Po sześciu wyścigach w Pucharze 318 Is Cup PL, liderem był Karol Wyka (A. Rzemieślnik) – 335, przed Pawłem Malczakiem (A. Wschodni) – 331, Wojciechem Smorawińskim (A. Wielkopolski) – 289 i Adrianem Wielowiejskim (A. Wielkopolski) – 273. W dniach 9-10 września kierowcy walczyli na Motodromie w czeskim Brnie i tam pierwszy wyścig wygrał Wyka, przed Malczakiem i Mateuszem Tokarskim (A. Wielkopolski). Drugi wyścig należał do Malczaka, drugi był Szymon Rajczak (A. Wielkopolski), a trzeci Tokarski (Wyka był czwarty). Te wyniki jeszcze bardziej zagmatwały sytuację w klasyfikacji generalnej i podczas ostatniej rundy na Torze "Poznań" z pewnością nie zabraknie emocji, twardej walki i ciekawych rozstrzygnięć.

Emocji nie zabraknie także w mistrzostwach Polski Hour Race, gdzie duety kierowców walczą o tytuły w kilku klasach.

Zapraszamy na Tor "Poznań" w piątek 22 września (wyścigi od godz. 12.15), sobotę 23 września (wyścigi od godz. 11.15) oraz w niedzielę 24 września (wyścigi od godz. 10.15). Warto dodać, że niedzielny wyścigi w w mistrzowskiej klasie D4 będzie jednocześnie memoriałem im. Jana Leśniaka.

http://www.aw.poznan.pl/imprezy2017/20170922-24sam/index.html

 

Teresa Cichacka

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Źródło zdjęcia: 

News

Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej

Strony

- Archiwum