Aura sprzyjała kierowcom

Z udziałem ponad stu kierowców na Torze "Poznań" – Automobilklub Wielkopolski odbyła się 5. i 6. Runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 5. i 6. Runda Mistrzostw Polski Pucharu 318 IS CUP PL oraz 3. Runda Mistrzostw Polski Hour Race. Tym razem aura sprzyjała rywalizującym zawodnikom – nie było deszczu, było ciepło, wręcz wzorowe warunki do ścigania na torze.

W klasie mistrzowskiej D4, podczas sobotniego wyścigu w autach o pojemności 3500 ccm zwyciężył Aleksander Wojciechowski (A. Wielkopolski), wyprzedzając Dawida Bokieja (A. Wielkopolski) oraz Gosię Rdest (A. Rzemieślnik). Pecha miał Jakub Glasse (A. Wielkopolski), który zakończył ściganie na dziewiątym okrążeniu. Następnego dnia Glasse był zdecydowanie najszybszy i na finiszu wyprzedził Wojciechowskiego oraz Gosię Rdest. W autach o pojemności +3500 ccm w obu wyścigach triumfował Jędrzej Szcześniak (A, Królewski) przed Radosławem Kordeckim (A. Wielkopolski).

W klasie 1 dwukrotnie najszybszy był Marcin Fedder (A. Wielkopolski) przed Tomaszem Biernatem (A. Leszczyński). Podobnie było w klasie 9, w której komplet punktów w obu wyścigach zdobył Krzysztof Mencel (A. Wielkopolski), a drugi był Tomasz Augustyniak (A. Rzemieślnik). W klasie 2 Picanto dwukrotnie Krzysztof Bielecki (A. Wielkopolski) wyprzedzał Oskara Leitgebera (A. Wielkopolski).

W klasie 2 w sobotnim wyścigu najlepszy był Wojciech Klimecki (A. Wielkopolski), który dość wyraźnie wyprzedził Macieja Szkudlarka (A. Wielkopolski) oraz Bartosz Krysmanna (A. Wielkopolski). Ale w niedzielnym wyścigu było inaczej. Tym razem triumfował Maciej Szkudlarek, przed Bartoszem Krysmannem, a na trzeciej pozycji finiszował sobotni zwycięzca Wojciech Klimecki.

Identycznie kończyły się dwa wyścigi w klasie 3. W sobotę i niedzielę zwyciężał Aleksander Robak (A. Wielkopolski), przed Krzesimierem Kwasiborskim (St. Miłosników Motoryzacji R46) oraz Piotrem Struzikiem (A. Wielkopolski).

Ciekawą walke toczyli zawodnicy w klasie 5. W sobotę triumfował Przemysław Wójcicki (A. Kujawsko-Pomorski) z przewagą 0,458 sek. nad Jackiem Cichopkiem (A. Wielkopolski), a trzeci był Robert Boruszak (A. Wielkopolski).  W niedzielę najlepszy był ten trzeci, czyli Robert Boruszak. Drugi ponownie Jacek Cichopek ze stratą 0,294 sek. do zwycięzcy, a trzeci Przemysław Wójcicki.

W klasie 6 Bartłomiej Madziara (A. Wielkopolski) dwa razy wyprzedził Łukasza Raweckiego (A. Wielkopolski). W klasie 7 Dariusz Krupa (A. Wielkopolski) dwa razy wywalczył komplet punktów.

W klasie 8.1, w sobotę pewnym zwycięzcą został Michał Ghany (A. Śląski), a za nim finiszowali Robert Wilk (A. Stomil Dębica) oraz Paweł Żeromiński (A. Rzemieślnik). Następnego dnia triumfował Mirosław Janduła (A. Rzemieślnik), który w sobotę nie ukończył wyścigu. Drugi w niedzielę był Michał Szlachta (A. Śląski), a trzeci Robert Wilk, który jako jedyny utrzymał się na podium.

W klasie 8.2, zdecydowany lider klasyfikacji generalnej Bartosz Idźkowski (A. Wielkopolski), wygrał oba wyścigi, ale zapowiadał także, że spróbuje przejechać jedno okrążenie w czasie poniżej dwóch minut. Tym razem jeszcze się nie udało, bo w sobotę Idźkowski pokonał okrążenie czasie 2:02;470, natomiast w niedzielę 2:01;242. Może w kolejnej rundzie będzie wreszcie poniżej dwóch minut? W sobotę i niedzielę za Idźkowskim finiszowali, w tej samej kolejności, Kamil Osóbka (A. Wielkopolski) i Oskar Klimek (A. Wielkopolski).

Jak zwykle niesamowita walka toczyła się w MP Pucharze 318 Is Cup PL. W stawce 25 kierowców od początku sezonu trwa zacięta rywalizacja o punkty. W sobotę Karol Wyka (A. Rzemieślnik) wyprzedził Mateusza Tokarskiego (A. Wielkopolski) i Wojciecha Smorawińskiego (A. Wielkopolskiego), a tuż za nimi finiszował lider klasyfikacji po czterech wyścigach Paweł Malczak (A. Wschodni). W niedzielę triumfował Przemysław Wójcicki (A. Kujawsko-Pomorski), przed Adrianem Wielkowiejskim (A. Wielkopolski) i Bartoszem Palusko (A. Wielkopolski). W niedzielę pecha mieli m.in. Mateusz Tokarski (stracił miejsce na podium na ostatnim okrążeniu), Wojciech Smorawiński (skończył wyścig na dziewiątym okrążeniu po awarii miski olejowej), Mikołaj Jóźwiak, Rafał Kazan i Marcin Wydra. Walka w tej klasie o tytul mistrzowski będzie z pewnością trwała do ostatniego wyścigu sezonu.

W wyścigu godzinnym udział wzięli zawodnicy w 24 autach w pięciu klasach. W klasie D4 +3500 ccm najlepsi byli Mariusz Urbański i Mariusz Miękoś (A. Wielkopolski), w klasie D4 3500 ccm triumfowała Gosia Rdest (A. Rzemieślnik), w klasie 1600 ccm – Maciej Garstecki i Piotr Kowner (A. Wielkopolski), w klasie 2000 ccm – Dawid Bokiej i Aleksander Robak (A. Wielkopolski), a w klasie Is Cup – Robert Hudziak (A. Wielkopolski).

Szczegółowe wyniki

7. i 8. runda wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski zaplanowana jest w dniach 8-10 września na Autodromie Brono w Czechach, natomiast ostatnia runda WSMP na Torze "Poznań" w dniach 22-24 września.

Zdjęcia i wyniki pobrać TU 

Samochody: 
Share

News

Szkolenie na licencję sędziego, 04-05.06.2022 r., Rzeszów
SZKOLENIE KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOAUTOMOBILKLUB RZESZOWSKI 4... więcej
Wszystkie oesy ORLEN 78. Rajdu Polski na żywo w Motowizji
(26.05.2022) Motowizja, partner medialny ORLEN 78. Rajdu Polski przygotowała... więcej
Drugi sezon Unitel Mazda MX-5 Cup Poland
W połowie maja rozpoczął się drugi sezon wyścigowy polskiej edycji pucharu... więcej
Szkolenie na licencję RN, 11-12.06.2022 r., Łódź
Kurs na licencję RN 11-12 czerwca 2022 r.  1. Termin: 11-12 czerwca 2022 r... więcej
Szkolenie na licencje sędziowskie, 28.05.2022, Świdnica
Program szkolenia sędziów sportu samochodowego Sobota: 28.05.2022 –... więcej
Szkolenie na licencję RN, 28-29.05.2022, Świdnica
Program kursu na licencję RN organizowanego przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej
ORLEN 78. Rajd Polski - 24 strefy kibica przy oesach
(24.05.2022) Aż 24 strefy kibica przy odcinkach specjalnych ORLEN 78. Rajdu... więcej
Przed Kamena Rally Team druga runda Pucharu Europy
W dniach 26.05 – 28.05.2022 zespół rajdowy Orlen Teamu pojawi się na... więcej

Strony

- Archiwum