Wielki weekend Rotax w Słomczynie.

Najliczniejsza obecnie polska seria kartingowa Rotax Max Challenge Poland rozegrała kolejny weekend wyścigowy na Autodromie Słomczyn. W zawodach, które odbywały się w ramach mistrzostw Polski, ale również jako trzecia runda cyklu Rotax Nordic Challenge wystartowało 131 kierowców! We wszystkich kategoriach tryumfowali Polacy.

Kierowcy z 12 krajów, którzy wystartowali w Słomczynie stworzyli niezwykle interesujące widowisko. W rywalizacji o punkty zobaczyliśmy 115 zawodników między innymi z Polski, Finlandii, Rosji, Węgier, Estonii czy Łotwy. Na torze zaprezentowały się międzynarodowe gwiazdy kartingu, wśród których było 15 uczestników największej światowej imprezy Rotax Grand Finals, w tym dwukrotny zwycięzca w kategorii DD2 Węgier Ferenc Kancsar.

Polacy, którzy w ostatnich latach należą do awangardy kierowców kartingowych w Europie zwyciężyli we wszystkich kategoriach. To z pewnością sukces samych zawodników, jak i polskich zespołów kartingowych oraz potwierdzenie, że należymy do najlepszych kartingowych nacji na Starym Kontynencie.

W najmłodszej kategorii Micro Max tryumfował lider klasyfikacji generalnej polskiej serii Maciej Gładysz, nominowany w tym sezonie do Akademii Orlen Team. Tuż obok niego na podium stanęli Aleksander Wójcicki i Gustaw Wiśniewski, niezwykle szybcy i utalentowani kierowcy młodego pokolenia. W najmłodszej kategorii wystartowało 25 kierowców, w tym 8 zagranicznych zawodników.

W kategorii Mini Max najszybszy okazał się Oliwier Pyłka, który bezbłędnie pojechał w finale. Drugą pozycję zajął Łotysz Matiss Malinovskis,a  trzeci był najgroźniejszy rywal Oliwiera Pyłki w walce o bilet na finał światowy Karol Kręt. W rywalizacji tej kategorii zobaczyliśmy aż 14 kierowców zagranicznych, w tym Japończyka Kotaro Murai, który regularnie startuje w Polsce.

Wśród juniorów bezapelacyjnie najszybszy był Piotr Wiśnicki, który w finale pokonał Fina Juho Parviainena oraz Kamila Donicza. Zwycięzca kategorii w ostatnich tygodniach dwukrotnie wygrywał zawody Rotax w Polsce oraz stanął na drugim miejscu litewskiej rundy Rotax Nordic Challenge.
Niezwykle szybce w tej kategorii byli również Estończyk Karl-Marcus się, Polak Sebastian Janczewski i Łotysz Matvejs Makusins.

Wśród seniorów zwyciężył Jakub Greguła, który wrócił na polskie tory po długiej nieobecności. Aktualny wicelider europejskiej serii Rotax Central Eastern Europe nie miał sobie równych w wyścigu finałowym. Wyprzedził na mecie Mateusza Pyłkę, lidera polskiej serii oraz Łotysza Valtersa Zvierdisa. Cała trójka to kierowcy, którzy mają już na koncie spore sukcesy w swoich krajach. Wszystkich widzieliśmy już w Rotax Grand Finals jako mistrzów krajowych serii.

W najszybszej kategorii DD2 Max wystąpiło kilka kartingowych gwiazd formatu europejskiego i światowego. To przede wszystkim Ferenc Kancsar, fenomenalny kierowca z Węgier, którego środowisko kartingowe tytułuje dwukrotnym mistrzem świata serii Rotax, a także utytułowani Łotysze Martins Steinerts i Ilija Aloskins, Estończyk Priit Sei, Litwin Marius Povilaitis czy Polacy Kacper Bielecki, zwycięzca centralno-wschodniej strefy europejskiej oraz Sławomir Murański, dwukrotny tryumfator Rotax Winter Cup w Hiszpanii.

Kierowcy DD2 stworzyli niesamowite widowisko. 21 zawodników walczyło do ostatnich metró finału, a niesamowitym zwycięzcą weekendu został „terminator” Kacper Bielecki, który okazał się najszybszy na torze, nie dając szans rywalom. Drugi w stawce był polski mistrz DD2 Karol Jurmanowicz, a dopiero trzeci Ferenc Kancsar, który tym razem musiał uznać wyższość Polaków!

W klasyfikacji DD2 Masters zwyciężył Sławomir Murański przed Estończykiem Seiem oraz Łotyszem Aloskinsem.

Weekend wyścigowy Rotax Max Challenge Poland był najliczniejszym do tej pory pucharowym weekendem w naszym kraju. W pięciu kategoriach wystartowało 115 licencjonowanych kierowców oraz około 20 zawodników treningów pokazowych.

Kolejne zawody Rotax Max Challenge odbędą się we wrześniu na torze Poznań i rozstrzygną, którzy z kierowców zdobędą tytuły mistrzowskie i którzy pojadą na finał światowy do Portugalii.

GKSK

Karting: 
Share

News

, , ,
Kartingowcy uroczyście zakończyli sezon 2017 na gali Sportu Kartingowego PZM
Tegoroczna Gala Sportu Kartingowego PZM odbyła się w sobotę, 25 listopada 2017... więcej
,
ŚWIATOWY FINAŁ W KARTINGOWEJ SERII ROTAX. GRAND FINALS 2017 W PORTIMAO.
362 zawodników z 50 krajów zebrało się na torze Kartodromo Internacional do... więcej
Rotax Max Challenge Grand Finals 2017
Grand Final – wielki final nadziei … Nadszedł czas zmagań w... więcej
PZM na targach Warsaw Moto Show
W dniach 27-29 października w podwarszawskim Nadarzynie odbyła się III edycja... więcej
KOMUNIKAT Nr 10.2017
Ponowna weryfikacja wyników sezonu 2017 - Kartingowe Mistrzostwa Polski Rotax... więcej
,
Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Małopolski 2017 już za nami
W sobotę 28 października 2017 roku odbyła się kolejna fascynująca rywalizacja... więcej
KOMUNIKAT 9.2017 A.
Główna Komisja Sportu Kartingowego informuje, że w Komunikacie GKSK 9.2017... więcej

Strony

- Archiwum

Strony