Polacy na 22 Winter Cup .

W dniach 16-19 lutego 2017 odbył się 22 Winter Cup Lonato . Zawody rozegrano w czterech kategoriach : OK ,OK Junior , KZ i Mini Rok . Nie zabrakło w tych zawodach Polaków z naszym flagowym zawodnikiem aktualnym Wice Mistrzem Świata i Wice Mistrzem Europy Karolem Baszem . W kategorii Mini Rok wystartowało naszych 7 dzielnych młodych zawodników. Wynik Karola był gorszy od oczekiwań , ale zajęcie 4 miejsca w stawce najlepszych zawodników stawia go nadal w czołówce światowej i mamy nadzieje na kolejne sukcesy. Młodzi mieniący także pokazali wysoki poziom sportowy klasyfikując się w biegach kwalifikacyjnych na dobrych miejscach.

Jakub Szablewski zajął w pierwsze i trzecie miejsce w tych kwalifikacjach pokazał na jakim aktualnie jest poziomie . Defekt świecy wyeliminował go  z biegów kwalifikacyjnych . Odrabiając straty startując w finale z końca stawki dojechał do mety na 16 miejscu. Za jego walkę należą się gratulacje .

Podobnie pecha miał Marcel Kuc . W kwalifikacjach 2  i 3  stawiało go wysoko w finale. Pechowy start w finale na drugim szybkim zakręcie wypchnięty na zewnętrzną wypada z toru i tym samym stracił szanse na dobre miejsce zajmując ostatecznie 24  miejsce.

Bartek Piekutowski jechał bardzo równo w kwalifikacjach 11 , 11 ,15 wystartował w finale i zajął 27 miejsce.
Ogólnie start tych młodych zawodników należy uznać za dobry pomimo pecha jaki ich spotykał. W zawodach w tej kategorii sklasyfikowano  74 zawodników . Trzech Polaków w ścisłym finale to dobry prognostyk na nadchodzący sezon.

GKSK.

Karting: 
Share

News

Stanisław SZELICHOWSKI
W dniu 27 grudnia br. dotarła do nas przykra wiadomość, że  w wieku 87 lat... więcej
Komunikat BSiT PZM
 Komunikat BSiT PZM - Koszty Ubezpieczenia na rok 2018.- Oświadczenie... więcej
Biuletyn PZM - Nr 8
Drodzy Czytelnicy! Pierwszy sezon wydawniczy Biuletynu Polskiego Związku... więcej
, , ,
GALA SPORTU KARTINGOWEGO-GALERIA ZDJĘĆ
GALA SPORTU KARTINGOWEGO-GALERIA ZDJĘĆ
, , ,
Kartingowcy uroczyście zakończyli sezon 2017 na gali Sportu Kartingowego PZM
Tegoroczna Gala Sportu Kartingowego PZM odbyła się w sobotę, 25 listopada 2017... więcej
,
ŚWIATOWY FINAŁ W KARTINGOWEJ SERII ROTAX. GRAND FINALS 2017 W PORTIMAO.
362 zawodników z 50 krajów zebrało się na torze Kartodromo Internacional do... więcej

Strony

- Archiwum

KMP

Strony