Gdy zbliżają się Święta i Nowy Rok mamy wrażenie, że pewien etap się kończy. Jesteśmy nie tylko o kolejny rok starsi, mądrzejsi i bardziej doświadczeni, ale także analizujemy swoje przeżycia, uczestnictwo w różnych przedsięwzięciach, starty w zawodach, czy cały sportowy sezon. Podsumowujemy to, co dotychczasowe, ale i planujemy kolejne aktywności.

Rok 2018 będzie rokiem szczególnym dla Zespołu ds. Kobiet PZM. Wkrótce rozpocznie się w Polsce wspaniały projekt „Dziewczyny na karty”, któremu przyświeca idea rozwijania pasji sportu motorowego wśród młodych dziewcząt. Do udziału w zawodach zaproszone są dosłownie wszystkie chętne osoby płci żeńskiej, w wieku od 13 do 18 lat. To ogromna szansa nie tylko na spróbowanie własnych sił w profesjonalnej, kartingowej rywalizacji i być może zajęcie miejsca na podium, ale także wspaniała przygoda! Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami programu na kolejnych stronach Biuletynu. Polecam także lekturę artykułów z zakończonych, często dużymi sukcesami, konkurencji dwóch zawodniczek: GOSI RDEST - kierowcy wyścigowego (wyścigi na torze) oraz KLAUDII PODKALICKIEJ - kierowcy rajdowego (rajdy offroad i cross-country). Obie osiągnęły w zeszłym sezonie bardzo wiele - gratulacje!

Dla zawodniczek końcówka roku zawsze obfituje w sportowe emocje. Tradycyjnie sezon rajdowy kończy Rajd Barbórka, który dostarcza pilotkom i kierowcom mnóstwo adrenaliny. W tym roku wystartowało aż osiem kobiet, które podzieliły się z nami swoimi przeżyciami .

Jak zawsze w Biuletynie piszemy także o kobietach, które inspirują innych. ANI JACKOWSKIEJ, która opisuje swój ostatni wyjazd z cyklu „Polskie Zachwyty Motocyklowe” w towarzystwie motocyklistów. EMILII PLAK - „latającej” motocyklistce. IWONIE GOGULSKIEJ - podróżniczce motocyklowej. ANI WYGACHIEWICZ, która zachęca do spróbowania sił w trialu. Każda z nich jest w tym, co robi, wyjątkowo dobra, ale i ma chęć, aby się tą pasją dzielić z innymi. I takich ludzi więcej w Waszym otoczeniu Wam życzę!

Zobacz: Biuletyn Kobiety w Motorsporcie - Nr 15

Wesołych Świąt!

 

Słowa kluczowe: