Wypowiedzi zawodników po 1. rundzie Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe

MARCIN JEDLIŃSKI:
W sobotę udało mi się wskoczyć po starcie z 5 na 3 miejsce , walczyłem z Chrisem o 2 pozycję. Ta rywalizacja zakończyła się zaparkowaniem jego Porsche na moim tyle. Podczas tego incydentu wypadłem z toru, później próbowałem odrobić dystans , ale jazda z przestawionym zawieszeniem , rozwaloną chłodnicą nie była dobrym rozwiązaniem. Zagotowałem silnik na 5-6 okrążeniu do 153 stopni, tylko jakimś cudem ukończyłem zawody. Drugi wyścig postanowiłem jechać bez zbędnego ryzyka. Był pełen spokój od samego startu, Od 3 okrążenia zaczęła się walka pomiędzy Parysem a Patrickiem Eissemanem , Najpierw Piotrek wyprzedził Patricka, potem ja. Pod koniec dystansu minimalnie podkręciłem tempo i w efekcie na dwójkowym nawrocie zrobiłem bączka, tracąc ok 10 sekund . Ostatecznie 2 gie miejsce z którego jestem zadowolony. Gratuluję wszystkim, którzy podczas całego weekendu na Slovakia Ringu znaleźli się na podium. Po pierwszym weekendzie jest jeden wniosek. Wyścigi w tym roku w Porsche Platinum będą naprawdę szybkie, za sprawą kilku młodych ambitnych kierowców. Nie będzie łatwo wywalczyć podium, ale świadomość wyższego poziomu pozwala się rozwijać i to jest w tym najfajniejsze. Dziękuję ekipie mechaników GT3 Poland, całemu zespołowi OLIMP MOTORSPORT Moj Tato Pojechał równym tempem i w sobotę zajął 2 miejsce w swojej klasie. Niestety drugi dzień i ostatnie okrążenie kiedy wypadł z toru walcząc o wyższą lokatę nie dało mu szansy stanąć na podium. Już w dniach 6-8 maja kierowcy ekipy GT3 Poland przenoszą się do Polski, gdzie na Torze Poznań rozegrana zostanie 2 runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, która będzie jedyną krajową rundą w tym sezonie, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich naszych fanów na obiekt w Przeźmierowie.

JĘDRZEJ SZCZEŚNIAK:
Cóż mogę powiedzieć po Slovakiaringu to tyle, że odczuwam niedosyt. Podczas 1 rundy miałem potrójne wyzwanie. Po pierwsze debiut w Porsche, po drugie inauguracja sezonu Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe i po trzecie jechałem pierwszy raz na nowych gumach. Na kwalifikacjach udało się świetnie. Wywalczone P2 pokazało, że praca jaką wykonaliśmy podczas treningu nie poszła na marne. Dzień wyścigowy to już emocje i pozytywne nastawienie. Start zaliczyłem z pełnego gazu i udało się, już na końcu prostej startowej objąć prowadzenie. Podczas wolnych treningów kilka razy próbowałem startu, ale wyszło śmiesznie – zostawiałem 20 m ślady na torze, tak, że obsługa nie wiedziała co jest grane. Ten start przećwiczony w teorii i praktyce, z dozą niepewności w warunkach bojowych wyszedł idealnie. Moje tempo wyścigowe było świetne. Jako jedynemu kierowcy podczas wyścigu udało mi się zejść do 2.06. Czas dnia, ale co po nim jak na koniec zabrakło doświadczenia i przez już zjechane opony i nerwy podwinęło mi tylną oś, było na pewno za dużo gazu i wypadłem tracąc pierwsze miejsce tuż przed metą. Szybko pozbierałem się i w niedzielę wymazałem złe doświadczenie. Start z P5 i ostatecznie na mecie na 3 pozycji to wielki sukces, choć wiem, że stać mnie na więcej. Tym razem wyścig był na spokojnie bez zbędnego ryzyka. Wnioski po weekendzie na Słowacji zostały wyciągnięte, telemetrie i onboardy przeanalizowane i czekamy na Tor Poznań który już w dniach 6-8 maja. Po nastrojach w pit lane widzę, że zaskoczyliśmy wiele osób naszym wynikiem. Będziemy walczyć i odrabiać straty do pierwszego miejsca w generalce. Mamy jeszcze 14 wyścigów więc będzie się działo. Zapraszam na nasz Facebook: https://www.facebook.com/daftracing.

MARCIN JAROS:
Nie mogłem wymarzyć sobie lepszego debiutu. W pierwszym wyścigu dojechałem do mety na 2. miejscu tuż za Piotrkiem Parysem – lepiej byłoby ukończyć również przed nim, ale to wciąż świetny wynik. W drugim wyścigu startowałem z dość odległej ósmej pozycji i niestety nie pomógł dość słaby start. Na następnych kółkach musiałem odrabiać i ostatecznie ukończyłem na 4. miejscu. Podsumowując, to był udany weekend – do następnej rundy w Poznaniu mamy prawie trzy tygodnie, które poświęcę na trening i odpowiednie przygotowania. Już nie mogę się doczekać.

PIOTR PARYS:
Nie spodziewałem się tak dobrych rezultatów już podczas pierwszej rundy Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Wygrałem oba wyścigi i jestem z tego powodu niesamowicie szczęśliwy. Jest jeszcze dużo rzeczy do poprawy, chociażby sam start, który w pierwszym wyścigu zepsułem. Potem udało się jednak znaleźć dobre tempo i odrobiłem straty. W drugim wyścigu startowałem z pierwszej linii i nie popełniłem już tego samego błędu. Przede mną jechał doświadczony Patrick Eisemann, którego ostatecznie wyprzedziłem. Zebraliśmy w ten weekend dużo danych, nad którymi będziemy pracować przed drugą rundą w Polsce.

Samochody: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Szkolenie na licencję sędziego sportu samochodowego, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję stopnia II organizowanego przez Global Sport1.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowanego przez Global Sport1. Termin:07-... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 07.10.2023r., Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOŚwidnica, 07 października... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej
1. Wyścig Górski Szczawne: zakończenie sezonu wyścigów górskich
Niedzielna odsłona Wyścigu Górskiego Szczawne, podobnie jak sobotnia, należała... więcej
1.Wyścig Górski Szczawne: Waldemar Kluza Mistrzem Polski!
Jeżdżący Mitsubishi Lancerem EVO AMS Waldemar Kluza, zwyciężył w ... więcej
Szczawne: Znakomita frekwencja na finał sezonu
62 kierowców znalazło się na liście zgłoszeń 1 Wyścigu Górskiego Szczawne... więcej
Kurs i egzamin na licencję N-Drift, 18.09.2023, Marki
Harmonogram i Regulamin kursu na licencję N-DRIFT1. Termin: 18 września 2023 (... więcej
Rovanpera i Halttunen najszybsi w Rajdzie Akropolu. Kajetanowicz i Szczepaniak na podium w WRC2 Challenger
Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen wygrali 10. rundę sezonu WRC 2023... więcej

Strony

- Archiwum