Elektrycznie na Torze "Poznań"

Po trzymiesięcznej przerwie na Tor "Poznań" wracają kierowcy wyścigowi, walczący w wyścigowych samochodowych mistrzostwach Polski. Tym razem Automobilklub Wielkopolski będzie organizatorem 7. i 8. rundy WSMP, 3. rundy wyścigowych mistrzostw Polski Hour Race oraz 7. i 8. rundy Pucharu Polski Motocity is Cup. W dniach 2-4 września na poznańskim obiekcie pojawią się również auta elektryczne.

To będzie polska edycja zmagań Greenpower, w której udział wezmą kierowcy startujący w pięciu autach. – Na początku września w Poznaniu do rywalizacji staną m.in. gimnazjaliści z Ustronia w aucie pod nazwą Atomowa Taczka. Jedno ze startujących aut polskich nazywa się Bullet. Będzie także auto z Wielkiej Brytanii pod nazwą Sonic. Bardzo się cieszymy że wreszcie dojdzie do takiej rywalizacji w naszym kraju, tym bardziej że już w przeszłości przyjeżdżaliśmy na Tor "Poznań" z naszymi prototypami i trenowaliśmy – mówi Michał Sobek, wiceprezes Fundacji Greenpower Polska.

Spragnieni sportowej rywalizacji są kierowcy walczący w mistrzostwach Polski. Po dotychczasowych rundach w klasie mistrzowskiej D4 3500 liderem jest Artur Obuchowski (83 pkt.), przed Dawidem Bokiejem (69) i Jakubem Glasse (50) – wszyscy z Automobilklubu Wielkopolski. Z kolei w klasie D4 +3500 prowadzi Radosław Kordecki (A. Wielkopolski) z dorobkiem 50 pkt.

W klasie DN-1N na czele klasyfikacji jest Piotr Kowner (A. Łódzki) – 67 pkt., ale za nim podążają kierowcy A. Wielkopolski – Kamil Talarczyk (54) i Bartosz Kubicki (50), ktory wygrał dwie poprzednie rundy. W klasie 2 wszystkie dotychczasowe rundy wygrał Wojciech Klimecki (A. Wielkopolski) i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej z dorobkiem 100 pkt. Za jego plecami toczy się walka o miejsca w na podium. Na razie 2. pozycję zajmuje Bartosz Krysmann (A. Wielkopolski – 69), a trzeci jest Andrzej Pniok (A. Ziemi Tyskiej – 42).

W klasie 2 Picanto rywalizują m.in. kierowcy startujący w Kia Lotos Race i nadają ton tej walce. Liderem jest Damian Litwinowicz (93), przed Tomaszem Magdziarzem (76) i Aleksandrem Olejniczakiem (42).

W klasie 3 jest podobna sytuacja jak w klasie 2. Karol Jodko-Kamiński (A. Wielkopolski) wygrał wszystkie dotychczasowe rundy i prowadzi z dorobkiem 100 pkt. Za nim plasują się Piotr Struzik (46) i Maciej Łaszkiewicz (39).

Ciekawa sytuacja jest w klasie 5 Cup (zgłoszonych ponad 20 zawodników). Tutaj na razie lideruje Konrad Tadla (92), przed Robertem Hudziakiem (86) i Arturem Lempertem (65). Każda kolejna runda mistrzostw Polski może zmienić sytuację w walce o tytuł. Interesująco powinno także być w klasie 6, w której liderem jest Łukasz Rawecki (86), przed Dawidem Abramczykiem (73) i Mariuszem Pricopem (58).

W rywalizacji maluchów, w klasie 8.1 liderem od początku sezonu pozostaje Michał Ghany (A. Śląski) – 100 pkt., z kolei w klasie 8.2 prowadzi Bartosz Idźkowski (A. Wielkopolski) – 75 pkt.

Po dwóch rundach MP Hour Race prowadzą Maciej Marcinkiewicz i Mariusz Miszta. W wyścigu godzinnym startuje z reguły około dwudziestu par kierowców, którzy zbierają punkty w poszczególnych klasach.

Zacięta walka toczy się w Pucharze Polski Motocity is Cup. Tutaj na razie liderem pozostaje Wojciech Smorawiński (90), a za nim plasują się: Krzysztof Ratajczak (81), Mateusz Tokarski (70) i Jacek Cichopek (69).

Automobilklub Wielkopolski serdecznie zaprasza na Tor „Poznań” w najbliższy weekend. W sobotę 3 września wyścigi rozpoczną się o godz. 13.05, natomiast w niedzielę 4 września o godz. 11.55.

http://www.aw.poznan.pl/imprezy2016/20160902-04sam/index.html

Samochody: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 

News

Drifterzy podbili Katowice!
Na torze wytyczonym na lotnisku Muchowiec w Katowicach odbyła... więcej
Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej

Strony

- Archiwum