Pomaganie przez ściganie

Chcesz poczuć smak wyścigowych emocji? Marzysz o tym, aby zasiąść w profesjonalnie przygotowanym do wyścigów samochodzie obok najszybszych kierowców serii KIA LOTOS RACE? Weź udział w aukcji charytatywnej, wspomóż leczenie Ani  i spełnij marzenia.

Kia Motors Polska – organizator jedynej w naszym kraju serii wyścigowej, która odbywa się pod bezpośrednim patronatem Międzynarodowej Federacji Sportu Samochodowego (FIA) – od lat angażuje się w udział w aukcja charytatywnych, których celem jest pomoc najmłodszym. W tym roku osoby, które wylicytują miejsca w samochodach prowadzonych przez najszybszych kierowców tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Kia Picanto, z mistrzem i dwoma mistrzami Polski na czele, wesprą leczenie 12-letniej Ani, która od urodzenia śpi z respiratorem.

Ania jest wesołą, radosną i ambitną dziewczynką. Lubi podróżować, chodzić do teatru…  jednak każdej nocy, gdy zasypia, przestaje oddychać.  Wymaga stałej opieki, nigdy nie może być sama. Dziewczynka urodziła się z bardzo rzadką chorobą – zespołem hipowentylacji pochodzenia centralnego (CCHS). Od pierwszych chwil swego życia była podłączona do respiratora, spędziła w szpitalu prawie rok. Dziś każdej nocy Ania musi być wentylowana mechanicznie respiratorem przez tracheostomię, a jej rodzice muszą nieustannie czuwać nad jej bezpieczeństwem.  Ania jest pod opieką wielu specjalistów i wymaga stałej rehabilitacji. Pojawiła się jednak szansa na to, by życie Ani stało się łatwiejsze, by uwolnić ją od respiratora i rurki tracheostomijnej. To operacja wszczepienia stymulatorów nerwów przeponowych, która w Polsce nie jest wykonywana, a koszt leczenia za granicą przekracza 100 tys. Euro….

Dlatego nie zwlekaj. Liczba miejsc na prawym fotelu w wyścigowych Kia Picanto i wyczynowej Kia pro_cee’d GT , które stworzą „KIA LOTOS SHOW”  na najsłynniejszej rajdowej ulicy świata – Karowej – jest ograniczona. Tylko 7 osób, które najhojniej wesprze konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, 10 grudnia weźmie udział w Kryterium Asów podczas 54. Rajdu Barbórka.

W aukcję charytatywną, której celem jest pomoc Ani, Kia Motors Polska angażuje się wspólnie z jej rodzicami oraz z Fundacją  Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Zwycięzcy poszczególnych aukcji zasiądą w wyczynowych Kia Picanto u boku Karola Urbaniaka (Mistrza Polski KLR 2016 i KLR 2015), Alberta Legutko (I-go Wicemistrza Polski KLR), Pawła Wysmyka (II-go Wicemistrz Polski KLR), Kamila Serafina (czwartego zawodnika KLR), Damiana Litwinowicza (szóstego w generalce i jednego z najmłodszych talentów Mistrzostw Polski KLR 2016) oraz Aleksandra Olejniczaka (jednego z najszybszych debiutantów KLR 2016).

Dodatkową atrakcją będzie niewątpliwie przejazd po ulicy Karowej na prawym fotelu wyścigowej Kia pro_cee’d GT z dziennikarzem motoryzacyjnym, producentem programów TV, prezenterem i kierowcą wyścigowym – czyli Adamem Kornackim.

Ubiegłoroczny przejazd po Karowej wyczynowych Kia Picanto, którym towarzyszył Safety Car w postaci Kia pro cee’d  GT, zrobił furorę na uczestnikach. Nie tylko dlatego, że Picanto jechały w wyścigowym „szyku”, czyli zderzak w zderzak lub bok w bok, ale dlatego, że śliska nawierzchnia brukowanej ulicy Karowej sprzyjała jeździe efektownymi poślizgami, których kierowcy wystrzegają się jak mogą podczas zawodów na torze. Atmosfera sportowego święta w centrum stolicy jest porównywalna z tą, która towarzyszy ściganiu na serio. Na Karowej zawsze jest wielotysięczny tłum kibiców, są oślepiające flesze i telewizyjne kamery.

Oprócz głównej nagrody dla zwycięzców aukcji, którą będzie udział w Kryterium Asów na Karowej, Kia Motors Polska przygotowała sporo dodatkowych atrakcji. Między innymi sesję fotograficzną z profesjonalnym fotografem, filmy z przejazdu oraz zestawy atrakcyjnych upominków. Zwycięzcy  poszczególnych aukcji otrzymają dodatkowo zestaw ubrań KIA LOTOS RACE (softshell, bluzę polarową, t-shirt oraz polo).  

Najważniejsze jest jednak… pomaganie przez ściganie!.

W aukcjach, które będą trwały do najbliższego wtorku i czwartku (6 oraz 8 grudnia 2016 r.), można wziąć udział klikając na poniższy link:

http://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=2364

Szczegóły znaleźć będzie można także na stronie www.kialotosrace.pl  oraz na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/KiaLotosRace

Więcej informacji na temat Ani znajduje się natomiast pod adresem: https://www.facebook.com/oczymsniania

Słowa kluczowe: 
Źródło zdjęcia: 

News

Za tydzień w Limanowej: pojedynek wyścigowych Tytanów
Opublikowana przez Auto Moto Klub Limanowa prowizoryczna lista zgłoszeń... więcej
Najbardziej polski wyścig w sezonieprzed Kacprem Sztuką
Hungaroring jak zwykle będzie stanowić najbardziej polską rundę w sezonie. Z... więcej
Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej

Strony

- Archiwum