Mistrzostwa Europy ponownie w Limanowej

Do organizatorów 8. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą – Auto Moto Klub Limanowa, który odbędzie się w dniach 8-10 lipca 2016  nadchodzą pierwsze zgłoszenia najszybszych kierowców, startujących w Europie w samochodowych wyścigach górskich . Po raz trzeci limanowski wyścig będzie eliminacją FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich. Podczas imprezy rozgrywana będzie także 7 i 8 runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.

Zgodnie z sugestiami FIA, na trasie wyścigu zamontowanych zostanie dodatkowych 168 metrów barier zabezpieczających, na zakrętach pojawią się ochronne bale ze słomy. Jak podkreślają zawodnicy, limanowska trasa jest jedną z najlepiej zabezpieczonych w Europie.

Poprawi się także komfort kibicowania: samorządowcy ulepszają alternatywne drogi dojazdowe do trasy i parkingów, gdzie na prywatnych terenach pomieści się ponad 300 samochodów.

Honorowego Patronatu udzielił Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

Podczas wyścigów zaangażowanych będzie ponad 250 osób: służby ochrony, zabezpieczające trasę, służby medyczne, strażacy – ochotnicy, policja, sędziowie Polskiego Związku Motorowego, obsługa Biura Zawodów czy biura Prasowego. Obserwatorem ze strony FIA będzie w tym roku David Grace (GBR), obserwatorem PZM Bogusław Piątek, zaś przewodniczącym ZSS po raz kolejny  Wojciech Szaniawski  (POL). W skład ZSS wejdą także Teodor Strobl ( SVK) i Sanjin Paro ( HRV).

Honorowego Patronatu imprezie udzielił  Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

Dyrektorem Wyścigu będzie Bogdan Pałka.

Trasa wyścigu liczy 5493 metry ( 33 zakręty), jak na razie najszybciej pokonał ją w 2014 Miloš Benes ( Osella FA 30), z czasem 2:03,101.

Po rozegranych dotychczas 5 eliminacjach FIA EHC, w kategorii 1 prowadzi Nikola Miljkovic ( SRB), w kategorii 2 prowadzą, z taką samą ilością punktów, Simone Faggioli ( ITA) i Christian Merli (ITA).

Organizatorzy z AMK Limanowa planują liczne atrakcje i udogodnienia  dla kibiców. Trasa będzie zradiofonizowana, na tzw. drugiej patelni stanie telebim, na którym pokazywana będzie transmisja on-line.

Ogólnopolską transmisję z obu dni wyścigu  zapowiada TVP 3,  w  przygotowania oraz relacjonowania imprezy aktywnie włącza się RMF FM.

Podobnie jak poprzednio na wyścigu pojawi się kadra polskich skoczków narciarskich, bardzo interesujących się tą dyscypliną sportu, zaś VIP – carami kierowac będą mistrzowie rajdowi: Michał Kościuszko i Michał Bębenek. Ułatwieniem w pracy Dziennikarzy, szczególnie fotoreporterów i operatorów kamer, będą busy, które będą ich  przewozić od strefy startu do miejsc pracy.

Partnerami 8. Wyścigu Górskiego Limanowa -  Przełęcz pod Ostrą, oprócz Województwa Małopolskiego i władz samorządowych regionu, są także liczne firmy; m.in. Gold Drop, Tauron, Bukovina Resort, Autoremo, Veroni.

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie internetowej rajdu: www.wysciggorski.pl

Samochody: 

News

RSMP: Drugi z rzędu triumf – Wróblewski i Wróbel najlepsi w 68. Rajdzie Wisły
Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali... więcej
68. Rajd Wisły: Wróblewski i Wróbel z dużą przewagą po I dniu
Pozycja liderów klasyfikacji generalnej zawodów, 34 sekundy przewagi i... więcej
68. Rajd Wisły: finał sezonu w Beskidach
97 załóg weźmie udział w rozpoczynającej się dziś 68. edycji Rajdu Wisły (... więcej
WSMP: Finisz wyścigowej rywalizacji
Ponad 90 zawodników weźmie udział w ostatnich w tym sezonie wyścigach... więcej
Wyjątkowy finał zawodów driftingowych w Poznaniu. Znamy Mistrza Polski!
W weekend 23-24 września na Torze Poznań zakończyły się zmagania najbardziej... więcej
Szkolenie na licencję sędziego sportu samochodowego, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję stopnia II organizowanego przez Global Sport1.... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023, Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowanego przez Global Sport1. Termin:07-... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 07.10.2023r., Świdnica
PROGRAM SZKOLENIA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGOŚwidnica, 07 października... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 07-08.10.2023r., Świdnica
PROGRAM kursu na licencję ND-R organizowany przez Stowarzyszenie G4 Sport Club... więcej

Strony

- Archiwum