Samochodowy Rajd Pierwszomajowy - relacja

Dawniej znakiem rozpoznawczym 1 maja były pochody z okazji Dnia Pracy, teraz w tradycję z pewnością wpisze się Pierwszomajowy Rajd Samochodowy. Tego dnia Delegatura Automobilklubu Wielkopolski w Nowym Tomyślu zorganizowała Rajd Samochodowy dla wszystkich sympatyków turystyki samochodowej. Rajd ten był 14 rundą Turystycznego Pucharu Polski. Patronat Rajdu objęło Starostwo Powiatowe w Szamotułach oraz Urząd Miejski w Nowym Tomyślu.

Na starcie wszystkie załogi przywitał Prezes Automobilklubu Wielkopolski w Poznaniu Pan Robert Werle oraz Przewodniczący Automobilklubu Wielkopolski Delegatury w Nowym Tomyślu Pan Radosław Halasz W Rajdzie wzięły udział 22 załogi a uczestników w sumie było około 70. Trasa rajdu podzielona była na dwa etapy i wiodła przez Lwówek, Pniewy, Szamotuły. Po drodze uczestnicy zmagali się z pytaniami z trasy Rajdu, próbami samochodowymi i rekreacyjnymi. Dodatkowo załogi musiały wykazać się spostrzegawczością aby spisać wszystkie punkty kontroli przejazdu a z rozrzuconych liter ułożyć hasło końcowe. Wszystkim towarzyszył dobry nastrój oraz piękna pogoda. Na metę Rajdu w gospodarstwie agroturystycznym niedaleko Szamotuł, szczęśliwie dojechały wszystkie załogi. Po podliczeniu punktów przyszedł czas na wręczenie zwycięskim drużynom pucharów oraz nagród. Nagrody wręczał Starosta Powiatu Szamotulskiego Pan Józef Kwaśniewicz oraz Przewodniczący Delegatury Automobilklubu Wielkopolski w Nowym Tomyślu. Pierwsze miejsce zajęła załoga z Gniezna Wojciech i Henryka Puk, drugie załoga z Nowego Tomyśla Maciej Loba i Kamila Malinowska, trzecie natomiast-załoga z Gniezna Robert Puk i Joanna Puk.

Na koniec wszyscy uczestnicy stanęli do wspólnego zdjęcia, a w pięknych okolicznościach przyrody uczestnicy Rajdu zjedli smaczny posiłek.  Uczestnicy już zapowiedzieli swoją obecność na przyszłorocznym Rajdzie Pierwszomajowym oraz na innych tego typu imprezach.

 

http://www.aw.poznan.pl/imprezy2016/20160501nowy_tomysl/index.html

Share

News

Mysłowicka Czwórka
Automobilklub Mysłowicki zaprasza w dniach 17-19 czerwca 2022 r. do udziału w... więcej
Rajd Dzień Dziecka - 7. runda TPP
Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych turystów lubiących podróżować samochodem... więcej
MYSŁOWICKA CZWÓRKA
Automobilklub Mysłowicki zaprasza do udziału w dniach od 17 do 19 czerwca 2022... więcej
INFORMACJA 2/2022
Po konsultacji z przedstawicielami środowiska zawodników obecnymi na spotkaniu... więcej
Szwajcaria Podlaska 2022
Automobilklub Bialskopodlaski zaprasza 29 maja 2022 r. na rajd turystyczny "... więcej
Rajd Bibliotekarza
Automobilklub Królewski serdecznie zaprasza na Rajd Bibliotekarza w dniu 14.05... więcej
Majówka 2022
Komisja Sportów Popularnych i Turystyki Automobilklubu Polski zaprasza w... więcej
Wiosenne Rajdowanie
Automobilklub Inowrocławski zaprasza w dniu 21.05.2022 do udziału w... więcej
XIII Rajd Eleganta z Mosiny
Wiecie kto to jest “Elegant z Mosiny? Nie? To 22 maja 2022 roku przy okazji “... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2021 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej

Strony

- Archiwum