Polacy na starcie Supermoto of Nations 2016!

Wojciech Mańczak, Paweł Leśków i Jędrzej Żuralski zmierzą się w ten weekend z najlepszymi zawodnikami supermoto w dorocznych, międzynarodowych zawodach Supermoto of Nations.

Polska reprezentacja zawodników supermoto dotarła już do hiszpańskiej miejscowości Alcarras, gdzie w nadchodzący weekend, 22-23 października weźmie udział w zawodach Supermoto of Nations 2016. Motocykli w biało-czerwonych barwach dosiądą Wojciech Mańczak (TM), Jędrzej Żuralski (Husqvarna) oraz Paweł Leśków (Husqvarna), a za sprawy organizacyjne odpowiadać będzie Jacek Molik.

Jędrzej i Wojtek toczyli w tym roku ze sobą zacięty bój w Mistrzostwach Polski Supermoto w klasie S2. Ostatecznie obaj zakończyli sezon z taką samą liczbą punktów, zajmując odpowiednio drugie oraz trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Paweł natomiast to dwukrotny Mistrz Polski w tej dyscyplinie sportu i bardzo doświadczony zawodnik. Jednak w tym roku zawiesił swój udział w krajowych rozgrywkach.

Dla Pawła, „Mańka” i „Żurala” to już drugi start w wyścigach Supermoto Narodów. Przed rokiem ci sami zawodnicy reprezentowali nasz kraj podczas SMoN 2015 we włoskim Jesolo. Wówczas Team Poland musiał wywalczyć sobie miejsce w grupie najlepszych szesnastu drużyn świata, co uczynił z nawiązką, kończąc zawody na 15. pozycji.

„Przyjechaliśmy do Hiszpanii z optymistycznym nastawieniem” – komentuje Wojciech Mańczak. „Chcielibyśmy poprawić nasz ubiegłoroczny wynik, ale wiemy, że nie będzie to łatwe zadanie. Tor w Alcarras zapowiada się bardzo ciekawie. Specjalnie na te zawody organizatorzy przygotowali nową sekcję offroadową oraz 150-metrowy odcinek z asfaltowymi hopami. Nie możemy się już doczekać, kiedy będziemy mogli go przetestować. Dziękujemy naszym sponsorom oraz wszystkim, dzięki którym możemy tu być i reprezentować narodowe barwy. Damy z siebie wszystko.”

Na polach startowych katalońskiego toru zobaczymy łącznie szesnaście drużyn z trzynastu krajów, wśród których m.in. znajdą się najlepsi kierowcy z Francji, Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, a nawet Brazylii. Kunszt jeździecki niektórych z tych zawodników mogliśmy oglądać na żywo podczas polskiej rundy S1GP, która w lipcu odbyła się na terenie Toru Poznań.

Nasi reprezentanci bardzo liczą na Wasz doping dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy do kibicowania. Bieżące wyniki znajdzie pod tym adresem.

Motocykle: 
Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2019 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Mistrzostwa Polski Pit Bike oficjalnie potwierdzone!
To już pewne! Dwa lata od powstania nowej dyscypliny i rozgrywania Pucharu... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Błażusiak nie składa broni przed finałem w Łodzi
To była czwarta, i ostatnia zarazem, runda przed historycznym finałem Mistrzostw... więcej
PZM świętował 70-lecie działalności
Działacze z całego kraju, wybitni zawodnicy sportów motorowych ... więcej
Kalendarz Sportu Motocyklowego 2020
W dniu 31 stycznia 2020r. Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku... więcej
Kursokonferencja sędziowska
Uprzejmie informujemy, że w dniach 29 lutego/01 marca 2020 r. oraz 14/15 marca... więcej
ORLEN Team podsumował Rajd Dakar 2020
Zawodnicy ORLEN Team mają za sobą tysiące kilometrów na nowych trasach Rajdu... więcej
Sukces Polaków w Africa Eco Race
Obchodzący dwudziestolecie kariery sportowej Jacek Czachor, pustynny Africa Eco... więcej
Mistrzostwa Świata SuperEnduro: Bolt bierze odwet za Riesę
Trzecia runda Mistrzostw Świata SuperEnduro w Hiszpanii należała do Billy’... więcej
Etapowe podium Jacka Czachora
Trzeci czas przejazdu na przedostatnim OSie Africa Eco Race uzyskał Jacek... więcej

Strony

- Archiwum