Z Hołowczycem i dla Szymka

63 załogi potwierdziły swój udział w 50. Rajdzie Dolnośląskim. Na trasie 5. rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski pojawi się cała krajowa czołówka, a także zawodnicy rywalizujący w Historycznym Rajdowym Pucharze Polski. W zawodach przygotowywanych przez Automobilklub Ziemi Kłodzkiej gościnnie wezmą też udział Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski. Jubileuszowa edycja kultowego rajdu wspiera akcję pomocy dla 11-letniego Szymona, który potrzebuje skomplikowanej operacji serca. 

Z jedynką w 50. Rajdzie Dolnośląskim pojadą liderzy klasyfikacji Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski – Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Ford Fiesta R5). Dwójka przypadła tegorocznemu rajdowemu odkryciu, czyli Jakubowi Brzezińskiemu, którego pilotuje Jakub Gerber (Ford Fiesta R5). Z numerem trzecim wystartują pechowcy ostatniej rundy RSMP – Filip Nivette i Kamil Heller (Skoda Fabia R5). Ostatnia Fiesta R5 w czołowej stawce należy do Zbigniewa Gabrysia i Artura Natkańca, im przypadł numer cztery. 

Z piątką, klasę Open N otwierają Mariusz Stec i Jacek Rathe (Ford Fiesta Proto). Za nimi pojadą Maciej Rzeźnik i Bogusław Browiński (Ford Fiesta), Artur Banasiewicz i Paweł Drahan (Subaru Impreza), Marcin Słobodzian i Jakub Wróbel (Subaru Impreza N14) oraz Damian Łata i Michał Grudziński (Ford Fiesta Proto). Pierwszą dziesiątkę zamykają Łukasz Kotarba i Michał Kotarba (Mitsubishi Lancer Evo). 

Stawkę aut napędzanych na jedną oś otwierają Dariusz Biedrzyński i Mariusz Sobczak (Renault Clio R3), Kacper Wróblewski i Jacek Spentany (Renault Clio R3T). Dariusz Poloński i Grzegorz Dobosz (Peugeot 208VTI) otrzymali piętnasty numer startowy i to oni rozpoczynają, najliczniejszą  klasę 4. 

Liderzy Open 2WD, która liczy 8 zgłoszeń, czyli Janek Chmielewski i Michał Majewski (BMW R+ Maxi) pojadą z nr 16. 

Bardzo wysoką pozycję na liście zgłoszeń, bo 18 otrzymali Rafał Kręcioch i Tomasz Borko (Ford Fiesta R2), liderzy klasy 4F. Ich rywalami będzie 6 załóg, w tym Paweł Krysiak i Paweł Gacek w bliźniaczej Fieście (39), reprezentujący barwy organizatora rajdu. 

Grupę „historyków”, liczącą 11 teamów rozpoczyna załoga Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej Paweł Winczaszek i Jarosław Kohut (Opel Astra Gsi). 

Jadący na końcu, Historyczny Rajdowy Puchar Polski to z kolei 10 załóg, w tym 5 bez pomiaru czasu. Tu na czele stoją Artur Rowiński i Magdalena Tokarska (Auto Quattro 1). 

-Lista zgłoszeń zrobiła nam się naprawdę zadowalająca, bo zostaje zamknięta na 63 pozycji. To na tle pozostałych rund Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wypada całkiem dobrze. Dodatkowo grupę zawodników wzbogacą Mistrzowie Europy Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski, którzy pojawią się na trasie Power Stage w Kłodzku. Pojadą przed całą czołówką w Volkswagenie Polo Proto ze stajni Dytko Rent. I tu rodzi się niezwykłą szansa przejażdżki na prawym fotelu u Krzysztofa Hołowczyca. Wszystko za sprawą akcji pomocy dla Szymka – mówi Łukasz Biegus, dyrektor 50. Rajdu Dolnośląskiego. 

Przypomnijmy, w tym roku wstęp na wszystkie odcinki Rajdu Dolnośląskiego jest bezpłatny. Organizatorzy apelują jednak do kibiców rajdowych i sympatyków motorsportu o pomoc dla 11-letniego Szymona z Polanicy - Zdroju. Chłopiec ma 18 wad wrodzonych i walczy o naprawę serca. Pilnie potrzebuje interwencyjnego zabiegu wszczepienia zastawki Melody metodą cewnikowania serca. Pomoc dla Szymka to m.in. SMS na numer: 72365 treść: S4305 koszt 2,46 zł brutto (w tym VAT). Można też wpłacać środki na konto za pośrednictwem fundacji: www.siepomaga.pl/pomocdlaszymka. 

Specjanie dla Szymka swoje co-drivy na aukcję oddają także trzej rajdowcy. W piątek na trasie odcinka testowego będzie można przejechać się z Pawłem Krysiakiem w Fordzie Fiesta R2 z Evo Techu, a także z Jankiem Chmielewskim w zjawiskowym BMW R+ Maxi. Natomiast w sobotę, przed Power Stage ktoś będzie mógł zasiąść na parwym fotelu  Volkswagena Polo Proto u Krzysztofa Hołowczyca. Wszelkie szczegóły związane z aukcjami podane zostaną na oficjalnej stronie rajdu, a także na Facebooku. Licytacja rusza w środę, 28 września, a zamknięta zostanie w środę, 5 września o godz. 12-tej. 

Oficjalna strona 50. Rajdu Dolnośląskiego: www.rajd.dolnoslaski.pl

Samochody: 
Share

News

Ogromny sukces Marczyka i Gospodarczyka
Rajd Węgier zakończył się wielkim sukcesem Mikołaja Marczyka i Szymona... więcej
Niesamowita walka koło w koło podczas piątej rundy Porsche Esports Sprint Challenge Poland
Przedostatnia runda Porsche Esports Sprint Challenge Poland odbyła się na torze... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 06.11.2021, Tychy
Program kursu na licencje sędziowskie organizowanego przez Automobilklub Ziemi... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 20.11.2021, Świdnica
Program kursu na licencje sędziowskie organizowanego przez Stowarzyszenie G4... więcej
Szkolenie na licencję RN, 20-21.11.2021r., Świdnica
Program kursu na licencję stopnia RN organizowanego przez Stowarzyszenie G4... więcej
Inter Europol Competition wygrywa na koniec sezonu!
Polski zespół Inter Europol Competition zakończył sezon European Le Mans Series... więcej
Zwycięstwo Gagackiego
Autodrom Słomczyn w dniach 23-24 października gościł finałową odsłonę... więcej
Mikkelsen mistrzem, Griazin zwycięzcą. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk dojechali na trzeciej pozycji
Andreas Mikkelsen, pilotowany przez Elliotta Edmondsona, został mistrzem Europy... więcej

Strony

- Archiwum