Stec i Rathe wygrywają 3. Rajd Arłamów

Mariusz Stec i Jacek Rathe, jadący Fordem Fiesta Proto, okazali się najszybsi na odcinkach specjalnych Rajdu Arłamów, który zakończył sezon Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Stec, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji generalnej rajdu tej rangi, przypieczętował tytuł Mistrza Polski w klasie Open N.

Większość z 20 załóg, które dojechały do mety osiągnęła życiowe wyniki. Pierwszy raz w karierze na podium stanęli Łukasz Kotarba i Tomasz Kotarba (Mitsubishi Lancer), którzy do załogi Fiesty Proto stracili 1:38,6 oraz najszybszy w „ośce” Tomasz Gryc, pilotowany przez Michała Kuśnierza (+1:59,8). Gryc zwyciężył w 2WD i klasie 4, zapewniając sobie wicemistrzostwo Polski w obu wspomnianych klasach.

Na czwartej pozycji zawody ukończyli Jacek Jurecki i Michał Trela (Peugeot 208) tracąc do podium i zarazem zwycięzcy w swojej klasie 14,1s. Dało im to na koniec sezonu tytuł drugich wicemistrzów w klasie 4. Podium w 2WD i klasie 4 uzupełnili tegoroczni Mistrzowie Polski, Grzegorz Grzyb i Robert Hundla. Załoga, która na Rajd Arłamów przesiadła się do Peugeota 208, dojechała do mety na piątym miejscu (+2:15,1).

Rywalizację w klasie 4F wygrali Sławomir Strychalski i Paweł Pochroń (+4:33,7). W Open 2WD tryumfowali sensacyjni wiceliderzy po pierwszym etapie Rajdu Arłamów, Jan Chmielewski i Grzegorz Dachowski w BMW 320 Maxi. Kłopoty z autem drugiego dnia zawodów sprawiły, że w generalce zajęli ostatecznie dopiero jedenaste miejsce (+5:07,2).

W HR 2 wygrali, jadący Subaru Imprezą, Paweł Grzywacz i Błażej Czekan (+12:15,4), a w HR 4 Tomasz Orłowski i Adam Jaros, w Peugeocie 106 (+37:11,7).

Niezbyt szczęśliwie impreza ułożyła się dla jedynej załogi w samochodzie R5. Włosi Max Rendina i Emanuele Inglesi po piątkowej awarii próbowali nadrabiać straty wygrywając trzy z czterech sobotnich odcinków specjalnych. Dało im to tylko siedemnaste miejsce w rajdzie (+21:12,0).

3. Rajd Arłamów składający się z 8 odcinków specjalnych, o długości ponad 137 kilometrów zakończyła uroczysta ceremonia mety pod Hotelem Arłamów. Po podliczeniu wyników całego sezonu na czele klasyfikacji generalnej pozostali wyłonieni już wcześniej nowi Mistrzowie Polski, Grzegorz Grzyb i Robert Hundla, którzy powiększyli swój dorobek do 111 punktów. Drugie miejsce i tytuł Wicemistrza Polski dla Jakuba Brzezińskiego (81 pkt.). Na trzecim miejscu sezon zakończyli Filip Nivette i Kamil Heller (62 pkt.), a na czwartym Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (41 pkt.). Po Rajdzie Arłamów na piąte miejsce awansował Mariusz Stec (40 pkt.), który wyprzedził szóstych Zbigniewa Gabrysia i Artura Natkańca (38 pkt.).S

Szczegółowe informacje na temat imprezy można znaleźć na stronie internetowej www.rajdarlamow.pl.

Sponsorami 3. Rajdu Arłamów są: Hotel Arłamów, Castrol, Inter Cars, Handlopex, BorgWarner, Miasto i Gmina Ustrzyki Dolne.

 

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk Mistrzami Polski!
Na rajdzie Koszyc nie było niespodzianek. Liderzy klasyfikacji pewnie wygrali... więcej
Zwroty akcji na Słowacji – zagraniczna runda Motul HRSMP dla Lutego i Celińskiego
To nie był wyłącznie słodki rajd dla duetu Luty/Celiński. Długa jazda za... więcej
Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz i Szczepaniak na podium! Polacy nowymi liderami kategorii WRC 3!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wywalczyli piąte podium w swoim... więcej
Świetne tempo i awans Kajetanowicza!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak wygrali w swojej kategorii finałową... więcej
Rajd Hiszpanii 2021: Kajetanowicz w walce na ułamki sekund
Dobiegł końca długi, mierzący ponad 112 kilometrów pierwszy etap Rajdu... więcej
Finał sezonu ProfiAuto RSMP w Koszycach
Finałowy rajd sezonu 2021 ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski... więcej
Rusza Rajd Hiszpanii, Kajetanowicz gotowy do walki!
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, wiceliderzy Rajdowych Mistrzostw... więcej
Szkolenie na licencję sędziowską, 23-24.10.2021 r., Olsztyn
KURS - SZKOLENIE  KANDYDATÓW NA SĘDZIÓW SPORTU SAMOCHODOWEGO ... więcej
Szkolenie na licencję RN, 23-24.10.2021 r., Olsztyn
Program Szkolenia na licencję zawodnika i licencję kierowcy stopnia RN1. Termin... więcej

Strony

- Archiwum