GKPZ na targach

W nadchodzący weekend miłośnicy pojazdów zabytkowych nie będą się nudzić, gdyż w dniach 14 – 15 maja odbędą się aż dwie imprezy targowo – wystawowe. Na obydwu imprezach będzie obecna Główna Komisja Pojazdów Zabytkowych PZM.

Pierwszą imprezą będzie Oldtimer Expo Show organizowane po raz drugi w halach Warsaw Expo w Nadarzynie. Organizatorzy spodziewają się kilkuset samochodów, od najstarszych z początku XX wieku poprzez oldtimery z lat 60. i 70. po youngtimery i najnowsze klasyki. Na naszym stoisku jak zwykle będzie się sporo działo. Przede wszystkim pokażemy unikalne pojazdy, m. in. po raz pierwszy w Warszawie zobaczycie Chevroleta Master Sedan z 1936 roku. Samochód został zmontowany na warszawskiej Woli w fabryce Lipop, Rau i Loewenstein. Jest to jedyny jeżdżący egzemplarz samochodu z tej fabryki w Polsce. Poza tym pokażemy Citroena SM, Triumpha TR3, MG TD i motocykle.

To nie wszystko, bowiem nasz specjalista od spraw prawnych, Paweł Rożen, w sobotę udostępnia swoją osobę jako doradca prawny. Jeśli macie jakiś problem z zarejestrowaniem lub sprowadzeniem pojazdu zapraszamy na stoisko PZM. Paweł Rożen postara się rzeczowo i w zrozumiały sposób odpowiedzieć na wasze pytania i będzie do Waszej dyspozycji w godzinch 10:00-13:00 oraz  15:00-17:00.

Na naszym stoisku pojawią się także przedstawiciele klubu SOS PZMot, którzy opowiedzą o plusach i korzyściach bycia członkiem klubu sfederowanego w PZM.

Drugą imprezą wystawowo - targową w nadchodzący weekend będzie tradycyjna już Auto Nostalgia. Impreza wystartuje po raz szósty, jak zwykle w halach MT Polska przy ulicy Marsa. Nostalgii przedstawiać nie trzeba, kto był ten wie, że warto tu wpaść. Nie tylko by obejrzeć samochody, ale by poczuć klimat starej motoryzacji i poznać prawdziwych pasjonatów w tej dziedzinie. W tym miejscu nie mogło zabraknąć stoiska GKPZ PZM. Tym razem będzie nieco skromniejsze. Na Oldtimer Expo przedstawimy samochody luksusowe, sportowe i kabriolety, zaś na Nostalgii pojawią się samochody popularne, dla ludu, czyli takie jakie wszyscy doskonale znają i lubią. Jest ku temu powód, gdyż na naszym stoisku porozmawiacie z organizatorami 13 Ogólnopolskiego Zlotu Fiata 126p, który w tym roku odbędzie się w Warszawie.

Zapraszamy serdecznie na obie imprezy, nie tylko gości z Warszawy.

Oldtimer Expo Show: Al. Katowicka 62, Nadarzyn
Auto Nostalgia: Marsa 56C, Warszawa

Pojazdy zabytkowe: 
Share

News

Zapraszamy na MPPZ do Częstochowy
Tęsknicie za rajdowymi emocjami, rywalizacją i podziwianiem przepięknych tras... więcej
Dwie rundy MOWPZ odwołane
Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Polski informuje, że z powodu... więcej
Klasyczny Koneser po raz drugi - relacja
W sobotę 4 lipca w Centrum Praskim Koneser odbyła się impreza ... więcej
4. Miński Rajd Motocklowy - runda MOWPZ
Klub Dawnych Motocykli "Magnet" zaprasza do Mińska Mazowieckiego na 4... więcej
Konkurs FIVA dla młidych duchem
FIVA (Fédération Internationale des Véhicules Ancien) zaprasza młodzież do... więcej
47. urodziny Fiata 126p - relacja
W minioną sobotę odbył się zlot Fiatów 126p organizowany przez Komisję Pojazdów... więcej
47. urodziny Fiata 126p - galeria zdjęć
Zdjęcia z FotoSpotu z okazji 47. urodzin Polskiego Fiata 126p. Autorami... więcej
XI Rajd Pojazdów Zabytkowych organizowany przez TMD "Weteran Płock" odwołany
Otrzymaliśmy następującą informację od klubu TMD Weteran Płock, organizatora... więcej
W dniu 12 czerwca 2020 r. (piątek) Biuro ZG PZM będzie nieczynne.
Informujemy, że w dniu 12 czerwca 2020 r. (piątek)  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Drive it Day 2020 - galeria naszych czytelników
Wasza galeria z Drive it Day 2020. Jak widać pogoda nie była dla Was straszna i... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych


Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Wracamy na chwilę na Retro Motor Show 2019 na Międzynarodowe Targi Poznańskie gdzie w dniach 25-27.10.2019r. Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski zaprezentowała historię motoryzacji na wystawie zatytułowanej „Państwa i miasta”.

Na powierzchni 3000 m2 przedstawiono:

  • okres 20-lecia międzywojennego w Polsce z Fiatem 508 Junak z 1937r. czy Fiatem 508 Łazik z 1938r. umiejscowionych tuż obok pracowni krawieckiej z charakterystycznym dla tego okresu wystrojem,
  • czasy PRL-u gdzie wśród blokowiska z trzepakiem prezentowały się warszawy, syreny, fiaty 125p i 126p, polonez czy mikrus oraz autobus Jelcz zwany „ogórkiem” wraz z żukami, nysami i tarpanem,
  • typową uliczkę włoską ze skuterami Vespa i Lambretta oraz fiatami m.in. Fiat 509 SM z 1926r. czy Fiat 514 z 1929r.,
  • w strefie amerykańskiej automobile przedwojenne jak Reo Roadster z 1908r. czy też Ford T z 1914r. w towarzystwie cadillac’ów, plymouth’ów, studebaker’ów, dodge’a czy też buick’a a wędrując dalej przenieśliśmy się do szalonych lat 50-tych i 60-tych prezentując dorobek motoryzacyjny tamtych lat: mustangi, chevrolety czy też corvetty z muzyką Elvisa Presley’a i szafy grającej w tle czy też uśmiechem Marylin Monroe,
  • w ‘30 rocznicę obalenia muru berlińskiego pojazdy z DDR: wartburgi, trabanty czy P70 a po drugiej stronie drutów kolczastych bogatą kolekcję volkswagenów, mercedesów czy BMW z Horch’em 853 Sport Cabrio z 1938r. na czele, którego wyjątkowość i piękność została nagrodzona w konkursie Retro Motor Show Awards 2019 w kategorii Retro Pojazd.

Całość wystawy dopełniała wyjątkowa scenografia, wystylizowani w stroje z dalej epoki członkowie Komisji Pojazdów Zabytkowych wczuwający się w swoje role, muzyka na żywo, konkursy i inscenizacje co zostało docenione przez kapitułę Retro Motor Show Awards 2019 przyznając nam nagrodę w Kategorii Retro Stoisko.

Tekst: Lidia Matuszek

Strony

Fédération Internationale des Véhicules Anciens