Gosia Rdest świętowała na Nurburgringu swoje pierwsze podium w Audi Sport TT Cup po wyścigu pełnym wrażeń. W drugim wyścigu 23-latka finiszowała na piątej pozycji.

To był zdecydowanie najlepszy weekend w karierze Gosi Rdest: „Nigdy nie zapomnę tego dnia. Mijając linię mety nie mogłam powstrzymać łez. To był najlepszy dzień w moim życiu. Mam nadzieję powtórzyć jeszcze ten wynik w tym sezonie. Jestem zadowolona również z 5. miejsca w drugim wyścigu. Po starcie z P11 udało mi się przebić do TOP5 stawki. Już teraz bardzo się cieszę na kolejną rundę, tym razem w Budapeszcie, gdzie będzie obecna duża grupa polskich kibiców”.

Pierwszy wyścig minionego weekendu  to jak do tej pory najbardziej emocjonujący w historii Audi Sport TT Cup. Kibice mogli podziwiać piękne manewry, zaciekłą walkę i nieprzewidywalne zwroty akcji. Bardzo ciekawy okazał się pojedynek liderów Dennisa Marshalla i Sheldona van der Linde. Żaden z kierowców nie chciał ustąpić pola, zatem w wyniku kilku kontaktów oboje spadli na dalsze miejsca. Zwycięzcą okazał się Joonas Lappalainen. Na podium towarzyszył mu Emil Lindholm. Obok dwóch fińskich flag, podczas ceremonii wręczenia pucharów zawisła również nasza polska flaga, oczywiście za sprawą Gosi Rdest.

Drugi wyścig rozpoczął się dużą kolizją już na pierwszym okrążeniu. W wyniku kraksy samochód jednego z liderów stawki, Sheldona van der Linde, stanął w płomieniach. Z rywalizacji wyeliminowany został także Emil Lindholm i Christoph Hoftbauer. Wypadek wyglądał groźnie, na szczęście żaden z zawodników nie ucierpiał. Po restarcie zostało jedynie 10 minut wyścigu. W tym czasie Gosia Rdest osiągnęła 5 pozycję.

Piąta runda Audi Sport TT Cup przyniosła niespodziewane przetasowania w klasyfikacji generalnej. Na prowadzenie wysunął się Joonas Lappalainen, który triumfował na najwyższym stopniu podium w obu ostatnich wyścigach. Ma 17-punktową przewagę nad drugim w tabeli Dennisem Marshallem. Pierwszą trójkę zamyka Nicklas Nielsen. Początkowy lider Sheldon van der Linde spadł na czwarte miejsce w generalce.

Kolejna, przedostatnia już runda Audi Sport TT Cup rozegra się na węgierskim torze Formuły 1 – Hungaroringu.  

W sezonie 2016 Gosię Rdest wspierają: Gazprom, Scania Polska, Epos, Skydental, Emka SA.

źródło: motocaina.pl

Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: