Majówkowy zawrót głowy czyli motocross w Lidzbarku!

Z nowym sponsorem i z nową jakością zainaugurowano cykl Orlen MXMP i Orlen MXPP !

Lidzbark i Moto Klub Lidzbark Warmiński nieraz już potrafili zaskoczyć jakością zorganizowanych imprez. Jednak inauguracja cyklu Mistrzostw Polski i Pucharu Polski – Orlen MX MP oraz Orlen MXPP to jeszcze jeden i to nie mały krok do przodu. Profesjonalnie przygotowany tor, ubarwiony w branding sponsorów imprezy , zrobił wrażenie na licznie przybywających ekipach z całej Polski.

W ciągu 2 dni zmagań pucharowych i mistrzowskich wzięło udział łącznie 280 zawodników i zawodniczek.

Obecni na zawodach w Lidzbarku dziennikarze i operatorzy kamer różnych stacji ogólnopolskich byli pod wrażeniem urokliwego i naturalnie położonego toru. Sporą nowością szczególnie dla młodszych uczestników wyścigów były wywiady takich stacji jak NC+ czy TVP.info. Po każdym wyścigu najlepsi  zawodnicy wychwytywani byli przez czujnych dziennikarzy do podsumowań danego wyścigu.

Podczas motocrossowej „majówki” w Pucharze Polski ścigali się zawodnicy aż 9 klas z czego większość stanęło na „pełnej” maszynie startowej. W Mistrzostwach Polski zainaugurowały sezon klasy MX Kobiet i MX Quad.

W klasie MX Kobiet na maszynie pojawiło się 17 zawodniczek. Najlepszą, jak zresztą przewidywano, była nasza reprezentantka kraju Joanna Miller, która bezapelacyjnie była najszybsza również w pierwszym zakręcie. O drugą pozycję walkę stoczyły Żaneta Zacharewicz (KM Cisy Nowogard) , Wiktoria Garbowska( Automobilklub Gorzów) oraz Karolina Liszewska (KM Cross Lublin). Właśnie w tej kolejności zostały sklasyfikowane po pierwszej rundzie zarówno Pucharu jak i Mistrzostw Polski.

W klasie MP Quadów zwyciężył Litwin Tomas Zigmantas.

Ciekawą rywalizację można było zaobserwować w klasach licencji B i C. Zawodnicy różnych stref Polski walczyli o Puchar Polski naprawdę ambitnie i ich wyścigi mogły się podobać licznie zgromadzonej publiczności.

Po sobotnich zmaganiach na torze i dekoracjach zwycięzców klas, w biurze prasowym zaprezentowały się dwa zespoły sponsorskie: KTMSKLEP MX Kowalski Kids Team oraz KTM Warszawa. Zawodnicy i opiekunowie zespołów uczestniczyli w konferencji prasowej, opowiadając o swoich celach w rozpoczynającym się sezonie.

Największe emocje czekały kibiców w niedzielnych wyścigach klas MX Open i MX 2 Junior. Biorąc pod uwagę czasy okrążeni w treningach kwalifikacyjnych, można było przypuszczać , że emocje mogą sięgnąć zenitu. I tak jak w klasie MX2 Junior zdecydowanym liderem był Jakub Barczewski (CAMK Poltarex), tak już w klasie MX Open nic nie było pewne. Oba wyścigi tej klasy były niezwykle ciekawe. W pierwszym z nich Hole Shot’a zdobył Damian Bykowski (PSM Off Road Białystok), który „zainkasował” jako nagrodę gogle marki Scott, ufundowane przez importera na Polskę –firmę JG Sport. Ale na prowadzenie szybko wyszedł Luis Carstens (WKM Więcbork). W pogoń za nim oprócz Damiana Bykowskiego ruszyli oczywiście bracia Kędzierscy (obaj KM Cross Lublin) oraz Mikołaj Kołodziejak (CAMK Poltarex).  Zwycięsko z tej walki wyszedł Karol Kędzierski , który także w drugim wyścigu „pokazał serce” do walki. Podobnie jak w pierwszym wyścigu, po starcie na prowadzenie wyszedł Luis Carstens a za nim Kędzierscy. Jednak obu z braci dopadł pech i spotkała „wysiadka” z motocykla, która dla jednego z nich – Łukasza, okazała się na tyle poważna , że nie mógł on kontynuować wyścigu. Natomiast Karol Kędzierski rozpoczął niezwykły pościg z niemal dwudziestego miejsca, aby ku zdumieniu wszystkich żywo reagujących kibiców, zwyciężyć przed końcem wyścigu. Pomógł mu nieco przy tym pech Luisa Carstens’a , który też nie ustrzegł się błędu podczas swojej , trzeba przyznać , szybkiej jazdy. Ostatecznie w klasie MX Open najwyższe miejsce podium przypadło Karolowi Kędzierskiemu (KM Cross Lublin), na niższym staje Luis  Carstens (WKM Więcbork) a „pudło” z numerem 3 zdobywa Mikołaj Kołodziejak (CAMK Poltarex).

Zawody Pucharu Polski – Orlen MXPP , to także okazja do walki o tytuł Klubowego Zdobywcy Pucharu Polski, który ku uciesze organizatora -Moto Klubu Lidzbark Warmiński  trafia właśnie w jego ręce. Drugim klubem zostaje Człuchowski Auto Moto Klub Poltarex a trzecie miejsce zdobywa GAMK Gdańsk.

W ocenie wielu zawodników i działaczy zawody w Lidzbarku były szczególne, a to zapewne zawdzięczamy dużej pracy włożonej przez organizatora jak i przez nowych partnerów całego cyklu Orlen MX MP !

Motocrossowe Mistrzostwa Polski i Motocrossowy Puchar Polski wspiera strategiczny partner PKN ORLEN . Szczegółowe informacje dotyczące ORLEN MX Mistrzostw Polski są dostępne na: facebook.com/ORLENMXMP

Szczegółowe wyniki zawodów: motoresults.pl

 

Mariusz Bielewicz
Biuro Prasowe Mistrzostw Polski w Motocrossie Orlen MXMP
oraz Pucharu Polski Orlen MXPP

Motocykle: 
Share

News

5 runda Mistrzostw Polski w Motocrossie w Strykowie za nami – relacja
Cóż to był za weekend?  Pełen emocji sportowych i przy jakże rożnych ... więcej
Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski: Zwycięstwa Pawła Szkopka i Juranda Kuśmierczyka w Poznaniu
To był niezwykle emocjonujący weekend na Torze Poznań. Podczas drugiej rundy... więcej
Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego (PZM) został wybrany prezesem FIM Europe
Podczas Kongresu Europejskiej Federacji Motocyklowej (FIM Europe), który... więcej
Takich emocji na torze dawno nie było! II runda Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM
Za nami półmetek zmagań na asfalcie. Rozpoczęcie wakacji zawodnicy Pit Bike... więcej
Piąta runda MX MP nadchodzi! Mistrzostwa Polski w Motocrossie – Stryków 2-3 lipca 2022.
W nadchodzący weekend 2-3.07.2022 w Strykowie odbędzie się kolejna runda cyklu... więcej
Mistrzostwa Europy w Motocrossie - Gdańsk 25-26.06.2022
To już kolejna impreza międzynarodowa, jaką Gdański Auto Moto Klub organizuje na... więcej
KRAKOWSKI KLUB CYKLISTÓW I MOTOCYKLISTÓW „SMOK” MA JUŻ 110 LAT
Krakowski Klub Cyklistów i Motorzystów, bo taka była jego pierwotna nazwa,... więcej
Wallrav Race Center: Kolejny przystanek Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike
To będzie półmetek tegorocznych zmagań pucharowych. Ścigający się na... więcej
VII i VIII runda MP i PP Enduro Wrocław
W miniony weekend poligon w podwrocławskim Cieninie był areną zmagań... więcej
Historyczne Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road odbyły się w Gdańsku
Dwa dni, zmienna pogoda i warunki na torze. W ciągu dwóch i po próbie trzech... więcej

Strony

- Archiwum