Gorąco i po europejsku w Olsztynie! Relacja z ME i ORLEN MX MP w Motocrossie.

W miniony weekend motocross z „górnej półki”  zawitał do stolicy Warmii i Mazur-  Olsztyna. Organizatorem Mistrzostw Europy w klasach EMX65, EMX85, EMX Open i Mistrzostw Polski w klasach MX65 i MX85 był Motoklub Olsztyn . Olsztyński Klub to organizacja z wielkimi tradycjami i doświadczeniem. Tym razem przyszło mu zorganizować zawody w trudnych upalnych warunkach i trzeba przyznać , że podołał wyzwaniu. Zadbano o to, aby każdej ekipie nie zabrakło wody pitnej w specjalnie przygotowanych workach. Roszenie wodą toru i parku maszyn oraz lekki wiaterek pozwoliły znieść trudy klimatu rodem z Afryki. Pozostało tylko dać z siebie wszystko i znieść trudy samych startów.

W sobotę odbyły się treningi dowolne i wyścigi kwalifikacyjne. Najliczniejszą klasę ME – EMX 65 podzielono na dwie grupy i wyłoniono najlepszą 40 –tkę , która wystartowała w niedzielnych finałach.

W klasie EMX 85 najlepiej z Polaków w kwalifikacjach pojechał Filip Bukowicz( GAMK Gdańsk) zajmując 10 lokatę. 

W mało licznej grupie klasy EMX Open już po kwalifikacjach okazało się , że zdecydowanym faworytem jest Ukrainiec Dmytro Asmanov. 

Z racji tego , że runda Mistrzostw Europy była połączona z Mistrzostwami Polski , mieliśmy okazję do obserwowania kolejnej konfrontacji naszych reprezentantów w zawodnikami z zagranicy. Liczna grupa najmłodszych zawodników to przyszłość polskiego motocrossu , która daje nadzieję na jeszcze większy rozwój naszej dyscypliny.

Po upalnej sobocie i niemniej gorącej nocy przyszła pora na niedzielne zmagania. Pierwsze na starcie stanęły motocykle o pojemności 85 ccm . Wyścig wygrał Rosjanin Svyatoslav Pronenko,  natomiast najlepszy z Polaków Marcin Bandosz zajął 11 miejsce. W drugim wyścigu tej klasy na pierwszym miejscu przyjechał Estończyk Allar Pent, a 10 miejsce zajął Filip Bukowicz. 

W klasyfikacji ME klasy EMX85 wygrał Allar Pent, a w klasyfikacji Mistrzostw Polski swoje pierwsze zwycięstwo zaliczył Marcin Bandosz (MKS Nekla).

Najliczniej obsadzoną klasę EMX 65 wygrał Rosjanin Kirill Vorobyev , który zdobył tą samą liczbę punków co Łotysz Eduards Bidzans. Bidzans wygrał Holeshot’a i pierwszy wyścig , by w drugim wyścigu zamienić się pozycjami z Rosjaninem Vorobyev’em. Najlepszy z Polaków –Maksymilian Chwalik  zajął 12 miejsce. W klasyfikacji Mistrzostw Polski w Olsztynie wygrywa Mikołaj Białecki ( AMK Człuchów), przed Maxem Chwalikiem (GAMK Gdańsk) i trzecim Wiktorem Sobiechem (WKM Więcbork).

W klasie EMX Open, tak jak przewidywano, zwyciężył Ukrainiec Dmytro Asmanov przed Czechem Ondrej’em Brendl’em i znanym olsztyńskiej publiczności Białorusinem Evegeni’m Tyletski’m.

Niedzielne zmagania zakończone były opadami deszczu , na szczęście imprezę i uczestników ominęły burze , które szalały w okolicach. Organizatorowi należą się słowa uznania, bo przy takich warunkach udało się przeprowadzić bezpiecznie zawody i co najważniejsze bez kurzu.  A zawodnikom pozostało pogratulować wyników i walki w upalny weekend!

Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie : motoresults.pl

Po zawodach w Olsztynie mamy miesięczną przerwę w cyklu Mistrzostw Polski ORLEN MX MP, a w ostatni weekend lipca kolejna runda tym razem w Człuchowie.

Motocrossowe Mistrzostwa Polski wspiera strategiczny partner PKN ORLEN . Szczegółowe informacje dotyczące ORLEN MX Mistrzostw Polski są dostępne na: facebook.com/ORLENMXMP. 

Motocykle: 
Share

News

ŚCIGACZE NA START!
W dniach 18-19 maja br. na zarządzanym przez Automobilklub Wielkopolski Torze... więcej
Ruszają Motocrossowe Mistrzostwa Polski - I Runda Gdańsk
W ostatni majowy weekend, tj 25-26 maja 2019r, na torze w Gdańsku przy ulicy... więcej
Polacy punktują w motocyklowych MŚ FIM EWC na Słowacji
Motocykliści polskiego zespołu LRP Poland zajęli 16. miejsce w sobotnim wyścigu... więcej
Mistrzostwa Europy Strefy Północno – Wschodniej na Ukrainie
W pierwszy weekend maja nasi młodzi motocrossowcy uczestniczyli w rundzie... więcej
Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski Enduro w Wałbrzychu
Informujemy, iż  3. i 4. runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Enduro... więcej
Wójcik Racing Team znów w czołówce mistrzostw świata!
Le Mans. Jeden z najtrudniejszych wyścigów na świecie, nieprzewidywalny i... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2018 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Rozpoczynamy rywalizację terenową na pit bike! Tor Głażewo zaprasza
To miejsce ma już swoich bohaterów, teraz Ty możesz zostać jednym z nich.... więcej
Biuletyn PZM Nr 14 - Kwiecień 2019
Po zimowej przerwie wszyscy z niecierpliwością oczekiwaliśmy wiosny. Do życia... więcej
I i II runda Mistrzostw Europy Enduro za nami!
W miniony weekend, w bardzo trudnych warunkach, rozegrana została I i II runda... więcej

Strony

- Archiwum

Strony