Europejski motocross w Cieszynie- relacja.

Cieszyn – pełen słońca, maszyny startowe pełne zawodników i zawodniczek oraz wyścigi pełne emocji, tak tytułem wstępu można krótko podsumować zawody , zorganizowane przez Cieszyński Klub Motocyklowy. Motocrossowy weekend kolejny raz był wyjątkowy. 

Zacznijmy od historycznego wydarzenia , jakim był pierwszy Puchar Europy Kobiet w Motocrossie. Tor przy ul. Motocrossowej w Cieszynie i jego park maszyn „pękał w szwach”. Jak się okazało, organizacja tej imprezy i co ważne właśnie w Polsce, to był „strzał w dziesiątkę”. Zachwyciła frekwencja , podobał się poziom sportowy, a same uczestniczki , przynajmniej te , z którymi rozmawialiśmy, były bardzo zadowolone. Z grupy 54 zawodniczek z całego niemal starego kontynentu, po kwalifikacjach zaszczytu występu w finałowych 3 wyścigach historycznego Pucharu dostąpiło 40 kobiet. Pierwszą zdobywczynią Pucharu Kobiet w Motocrossie została Dunka Sara Andersen, która co prawda nie wygrała żadnego wyścigu, ale dwa drugie miejsca i jedno trzecie dało jej przewagę jednego punktu nad koleżanką z reprezentacji Julie Dalgaard. Trzecie miejsce na podium EMX Women’s Cup przypadło sympatycznej Szwedce Emelie Dal. 

Polscy kibice mieli też okazję do dopingowania swoich rodaczek. Do finałów zakwalifikowały się aż 4 polskie zawodniczki, z których najlepszą , bez niespodzianki, była Joanna Miller. Nasza reprezentantka ładnie punktowała i po trzech wyścigach została sklasyfikowana na wysokiej 5 pozycji.

Niesamowite emocje i podziw miejscowych kibiców przyniosły wyścigi klas EMX65 i EMX85. Z racji tego, iż równolegle do zawodów Mistrzostw Europy (str.północno-wschodnia) rozgrywane były w Cieszynie Mistrzostwa Polski Orlen MXMP , w wyścigach nasz kraj reprezentowała pokaźna liczba  „naszych” juniorów.

Klasę EMX65 wygrał Łotysz Eduards Bidzans, który nie oddał pozostałym zawodnikom żadnego punktu. Najlepszym naszym reprezentantem okazał się Maksymilian Chwalik . Maks zajął wysokie 6 miejsce w mocnej stawce młodych zawodników. Reprezentujący Gdański AutoMotoKlub zawodnik zwyciężył w rundzie Mistrzostw Polski. Drugi w MP przyjechał Olaf Włodarczak (GAMK Gdańsk), a trzeci Mikołaj Białecki (AMK Człuchów).

Klasę EMX85 wygrał Jorgen Matthias Talviku z Estonii, a jego kolega z reprezentacji Allar Pent z tą samą liczbą punktów zajął drugie miejsce. Trzecia pozycja należała do Łotysza Patriks’a Uzuls. Filip Bukowicz zajął w europejskiej stawce 8 pozycję i to on był najlepszym Polakiem w tej klasie.  

Motocykle: 
Share

News

50 rajd Wrocławski im. Lucjana Korszka
W dniach 07 – 08.05.2022 r. TMSM Sparta Wrocław zorganizowała II i III... więcej
Wysocki najszybszym zawodnikiem drugiej rundy Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej!
Debiut Mistrzostw Polski Motocross w Dąbrowie Górniczej na długo pozostanie w... więcej
Mistrzostwa Polski Motocross już w ten weekend w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja najlepsi zawodnicy kraju staną na bramkach startowych drugiej rundy... więcej
Majówkę rozpoczęli na dwóch kołach
Długi weekend, idealna pogoda, fantastyczny rodzinny klimat. Tak miłośnicy... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2021 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
W dniu 2 maja 2022 r. Biuro ZG PZM w Warszawie (ul. Kazimierzowska 66 i ul. Górczewska 228F) będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 2 maja 2022 r. (poniedziałek) Biuro Zarządu Głównego... więcej
Rozgrzeją asfalt na bydgoskim Kartodromie
Runda Rozgrzewkowa Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM... więcej
Sezon Pucharu Polski Pit Bike Off-Road wystartował!
Na nowym torze, przy zmiennej pogodzie i z nastawieniem na pełen sukces.... więcej
Ruszyła rejestracja na Mistrzostwa Polski Motorcross 2022 w Dąbrowie Górniczej!
Już 7-8 maja czeka nas prawdziwe Motocrossowe święto! To właśnie wtedy druga... więcej
Jurand Kuśmierczyk w pierwszej piątce Yamaha bLU cRU w Assen!
Jurand Kuśmierczyk znów błysnął w Pucharze Yamaha bLU cRU, w którym startują... więcej

Strony

- Archiwum