Dwa dni zmagań na Słowacji Magda Wilk może uznać za udane. Zarówno podczas sobotnich jak i niedzielnych podjazdów zajęła odpowiednio 1. i 2. miejsce w Clio Cup. Z kolei w klasie Pań dwa razy była trzecia a w klasie A/FIA-2000 otarła się o podium będąc czwarta w sobotnim wyścigu.

Magda Wilk: Start w Banovc’ach to kolejny krok do osiągania jak najlepszych wyników! Super frekwencja – ponad 100 załóg na trasie, i super odcinek - techniczny ale partiami bardzo szybki. Ku mojemu zdziwieniu całkiem nieźle siadł mi w głowie. Pierwszy dzień i pierwsza runda to też bardzo dobre czasy i finalnie 1. miejsce w Clio Cup i 4 w klasie A-2000. Niedziela miała być przełomowa i chciałam urwać jeszcze te co najmniej 2-3 sekundy ale niestety nagła ulewa spłatała małego figla chociaż w klasyfikacji generalnej byłam 42 na 95 zawodników, co bardzo cieszy. W sumie to warunki były dość dobre ale chyba głowa nie do końca pracowała jak należy. Auto jechało perfekcyjnie! Zmiany, które wprowadziliśmy powodują, że wreszcie mogę nawiązać walkę. Dość szybko przy każdym podjeździe osiągam prędkość a teraz muszę popracować nad niuansami. W sumie to już jestem tak zakręcona na punkcie tych wyścigów, że w poniedziałek pierwsze co to włączyłam film z trasy z kolejnej rundy. Niestety Sopot stoi pod wielkim znakiem zapytania i bez wsparcia z zewnątrz będziemy musieli odpuścić obie rundy. Będziemy jednak walczyć do końca i jeśli tylko uda się pozyskać partnerów to jedziemy szczególnie, że trasa podobno jest bardzo prorajdowa!

Duże podziękowania dla całego teamu za jak zwykle fajny, owocny weekend i dla moich partnerów, którzy razem ze mną ścigali się na trasie słowackich Banovc'ów: RallyAddict, 2BRally, motocaina.pl, WrOOOOm TV oraz Automobilklub Polski w tym Koło Młodych Automobilklubu Polski.

Kolejne rundy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski wyjątkowo odbędą się nad morzem. W dniach 19-21 sierpnia zawodnicy przemierzą trasę z Sopotu do Gdyni, gdzie odbędzie się przedostatni wyścigowy weekend. Finał Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski już we wrześniu w Korczynie.

Wyniki i dodatkowe informacje o AUTOPOLA Jankov vŕšok 2016 : www.jvrsok.sk

Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: