W dniach 20-22 maja 2016 roku na Campingu Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu odbyła się III edycja międzynarodowego zlotu motocyklowego Eleven Bike Fest zorganizowanym przez Harley Dawidson Club Eleven z Wrocławia. Nadrzędnym przesłaniem Eleven Bike Fest jest integracja środowiska motocyklistów, budowanie pozytywnego wizerunku społeczności związanej ze wszystkimi markami motocykli. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział 3,5 tysiące motocyklistów z całej Polski. Podczas dwudniowego spotkania swoje koncerty dały gwiazdy międzynarodowej i polskiej sceny rockowej: Dżem, TSA, IRA, Big Cyc i Piersi. Niekwestionowaną gwiazdą imprezy była legenda rocka z Wielkiej Brytanii, zespół Uriah Heep.

W czasie tegorocznej edycji spotkania, zorganizowana została specjalna strefa dla kobiet prowadzona przez motocyklistki z grupy Moto Dolls. Tutaj gościem specjalnym była Ania Jackowska – podróżniczka wspierana przez Polski Związek Motorowy oraz członkini Zespołu ds. Kobiet PZM. W czasie prezentacji „Kobieta na motocyklu a mężczyźni”, podróżniczka przywołując sytuacje i anegdoty z podróży, poruszyła temat bezpiecznego podróżowania kobiet – zachowania z uwzględnieniem różnic miedzykulturowych, stroju, radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Podróżniczka dzieliła się swoim doświadczeniem, sprawdzonymi rozwiązaniami, z których korzysta w trakcie samotnych, motocyklowych podróży. Spotkanie z Anią przyciągnęło uwagę również Panów, którzy z zaciekawieniem przysłuchiwali się sekretom damskiego podróżowania - często uniwersalnym. Słuchacze przekonali się, że prezentacje Ani Jackowskiej nie tylko inspirują ale mają dużą wartość edukacyjną. Jak każda podróż – nie tylko motocyklowa. Dla Pań przewidziane były również inne atrakcje: praktyczny kurs podnoszenia motocykla, radzenia sobie w sytuacjach awaryjnych. Nie zabrakło miejsca na rzeczy równie ważne dla każdej kobiety –  kobiece rozmowy o motocyklach, konkurs na najładniejszy kobiecy motocykl, szkołę makijażu. Dla gości odwiedzających kobiecą strefę, Moto Dolls przygotowały domowej roboty smakołyki. Dochód – dobrowolne datki odwiedzających został przeznaczony na cele charytatywne. W czasie zlotu, zorganizowana była specjalna strefa dla dzieci – najmłodsi mogli próbować swoich sił na mini rowerkach motocyklowych, spędzić czas z animatorką, czy pomalować motoryzacyjne kolorowanki podarowane przez Polski Związek Motorowy. PZM przygotował również drobne upominki dla motocyklistek i dzieci, które odwiedziły strefę kobiet.

Organizatorzy Eleven Bike Fest po raz kolejny pokazali swój profesjonalizm organizacyjny i udowodnili że zlot motocyklowy może mieć nową, ciekawą wartość dla wszystkich uczestników. Harley Davidson Club Eleven dziękuje Prezydentowi Wrocławia za Patronat Honorowy nad Imprezą oraz wszystkim urzędnikom którzy byli zaangażowani w ten wyjątkowy projekt. Szczególne podziękowania dla władz AZS-AWF za udostępnienie terenu. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwała Policja i służby medyczne – dla nich te podziękowania są wyjątkowe, bo są z nami na co dzień.

Słowa kluczowe: