Już po raz drugi podczas największych targów motoryzacyjnych w naszym kraju nie zabrakło płci pięknej. Dziewczyny z portalu Speed Ladies.pl zorganizowały kobiecą strefę, gdzie można było spotkać się z gośćmi, porozmawiać, wymienić doświadczenia.

Po niezwykle udanym debiucie na poznańskim Motor Show w tym roku dziewczyny również wróciły pod strzechę MTP. Była to wyśmienita okazja, by porozmawiać i spotkać się w kobiecym gronie. Oczywiście nie zabrakło gości z różnych dziedzin motosportu. Prawdopodobnie inspirujące dyskusje dadzą początek kolejnym projektom za co trzymamy kciuki.

Tegoroczną „perełką” na stanowisku był motocykl żużlowy, należący do jeżdżącej w toruńskim klubie Anity Seidel. Anita  od wielu lat fascynuje się czarnym sportem i realizuje go podczas treningów na MotoArenie.

Można powiedzieć, że już tradycyjnie swoją obecnością kobiecą strefę Motor Show zaszczyciła przedstawicielka Polskiego Związku Motorowego, podróżniczka Anna Jackowska. Był to nie tylko czas do opowieści o kolejnych przejechanych kilometrach, ale także planach również tych z kobiecym pierwiastkiem w tle. Ania bardzo szybko przejęła straż nad milusińskimi, którzy pojawiali się z mamami na stanowisku. Wyobraźnia, kredki i motoryzacyjne kolorowanki przekazane przez Polski Związek Motorowy, poszły w ruch. Przez weekend, kobiety odwiedzające strefę kobiet dostawały pamiątkowe naklejki Zespołu Kobiet w Motorsporcie PZM.

Kolejna postać tegorocznych targów to Joanna Madej, kierowca i pilot rajdowy. Asia, która po przerwie spowodowanej stanem zdrowia wraca do rajdów u boku Łukasza Kabacińskiego w Mitsubishi Lancer Evo IX.

Spotkać można było się również z młodymi zawodniczkami crossowymi. Daria Leba to wielki talent, pretendujący do najwyższych podiów w tej dyscyplinie. Natomiast Antosia to jedna z najmłodszych zawodniczek, aktualnie ma pięć lat. Trenuje drugi sezon!

O swoich wielkich podróżach, małym motocyklem opowiedziała również Weronika Kwapisz. Motocyklistka starał się udowodnić, że wszystko zaczyna się od marzeń i chcieć to móc.

Słowa kluczowe: 
Źródło newsa: 
Źródło zdjęcia: