Sezon wyścigowy zakończony

Po raz ostatni w tym sezonie, kierowcy wyścigowi spotkali się na Torze "Poznań". Na jedynym w kraju obiekcie rozegrano bowiem: 18. i 19. rundę FIA CEZ mistrzostw Strefy Europy Centralnej, 6. rundę FIA CEZ Endurance, 9. i 10 rundę Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 4. rundę Mistrzostw Polski Hour Race, 9. i 10 rundę Pucharu Polski Motocity is Cup oraz 9. i 10 rundę niemieckiego cyklu ADAC HAIGO Historic Cup. Ostatnie tegoroczne wyścigi samochodowe, organizowane przez Automobilklub Wielkopolski, wsparły finansowo: Urząd Marszałkowski Województwa wielkopolskiego oraz Urząd Miasta Poznania.

Na torze natomiast trwała interesująca walka o tytuły mistrzowskie oraz miejsca na podium. W klasie mistrzowskiej D4 3500 pozycję lidera utrzymał Artur Obuchowski (A. Wielkopolski), który w pierwszym wyścigu zajął 3. miejsce, a w drugim uplasował się na 2. pozycji. Oba wyścigi ostatniej rundy wygrał Jakub Glasse (A. Wielkopolski), co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji generalnej całego sezonu. Trzecie miejsce zajął Dawid Bokiej (A. Wielkopolski).

Podczas ostatniej rundy rozstrzygnęła się sprawa zwycięstwa w klasie 1N. Bartosz Kubicki (A. Wielkopolski) dwukrotnie meldował się na pierwszej pozycji podczas wyścigów i tym samym wygrał klasyfikację generalną. Walczący także o zwycięstwo Piotr Kowner (A. Łódzki) dwa razy finiszował na trzeciej pozycji i ostatecznie zajął drugie miejsce. Podczas obu poznańskich wyścigów na drugim miejscu finiszował Krystian Ciesiółka (A. Wielkopolski), ale to dało mu jedynie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

W klasie 2 niepokonany w tym roku na Torze "Poznań" był Wojciech Klimecki (A. Wielkopolski), który wygrał osiem wyścigów i wywalczył 200 punktów. Za jego plecami toczyła się walka o pozostałe miejsca na podium. Ostatecznie drugi był Bartosz Krysmann (A. Wielkopolski), a trzeci Andrzej Pniok (A. Ziemi Tyskiej).

Do ostatniego wyścigu toczyła się walka o triumf w klasie 2 Picanto. Pierwszy z wyścigów wygrał Tomasz Magdziarz (A. Wielkopolski), a jego najgroźniejszy rywal Damian Litwinowicz (A. Wielkopolski) był dopiero piąty. Jednak w drugim wyścigu Litwinowicz zajął drugie miejsce (wygrał Jan Antoszewski z A. Wielkopolski)), a Magdziarz był trzeci. Takie wyniki sprawiły, że w klasyfikacji generalnej Litwinowicz triumfował nad Magdziarzem różnicą zaledwie 5 punktów.

W klasie 3 Karol Jodko-Kamiński (A. Wielkopolski) przypieczętował swój triumf w sezonie wygrywając oba wyścigi i zgromadził 150 pkt. Piotr Struzik (A. Wielkopolski) w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce (dwa razy trzeci w Poznaniu), a Aleksander Robak (A. Łódzki) został sklasyfikowany na trzeciej pozycji (dwukrotnie w Poznaniu był drugi).

W klasie 5 Cup PL w pierwszym wyścigu wygraną w sezonie przypieczętował Konrad Tadla (A. Wielkopolski). Z kolei Mikołaj Jóźwiak (A. Wielkopolski) wygrał drugi wyścig, który był jednocześnie memoriałem Jana Leśniaka, wieloletniego w przeszłości dyrektora wyścigów na Torze "Poznań", zmarłego w 2011 roku. Na podium Jóźwiakowi gratulowała zwycięstwa żona Jana Leśniaka – pani Krystyna.

W klasie 6 dopiero w ostatnim wyścigu rozstrzygnęła się sprawa zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Dawid Abramczyk (A. Wielkopolski) wygrał pierwszy wyścig, a w drugim zajłą drugą pozycję. Z kolei Łukasz Rawecki (A. Wielkopolski) nie ukończył pierwszego wyścigu, a w drugim uplasował się na piątej pozycji. W klasyfikacji generalnej Abramczyk zgromadził 141 pkt., a Rawecki – 136 pkt.

W pucharze maluchów, w klasie 8.1 triumfował Michał Ghany (A. Śląski), natomiast w klasie 8.2 zwyciężył Bartosz Idźkowski (A. Wielkopolski).

W wyścigu godzinnym, wygrywający do tej pory w kraju wszystkie imprezy duet Maciej Marcinkiewicz i Mariusz Miszta, tym razem przegrał ze słowacko-polską parą Miro Konopka i Teodor Myszkowski, która przejechała o jedno okrążenie więcej.

Rywalizację ADAC HAIGO Historic Cup w Formułach, najpierw wygrał Nils-Holger Wilms, wyprzedzając minimalnie Thomasa Hoffmanna. Na dwunastej pozycji ten wyścig ukończył Lech Wojciechowski. Następnego dnia triumfował Thomas Hoffmann przed Tobiasem Wormem, a trzeci był Wilms. Błażej Wojciechowski uplasował się na 11. miejscu.

W rywalizacji aut turystycznych w pierwszym wyścigu triumfował Michael Weisenborn, przed Rocco Bergerem. Następnego dnia obaj kierowcy powtórzyli swoje wyniki.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy już na kolejny sezon wyścigów samochodowych na Torze "Poznań" wiosną 2017 roku.

Wyniki sprawdź TUTAJ

Zdjecia zobacz TUTAJ

http://www.aw.poznan.pl/imprezy2016/20160923-25cez/index.html

 

Słowa kluczowe: 

News

Katowice czekają na drifterów!
Driftingowe Mistrzostwa Polski osiągnęły półmetek, a rywalizacja o... więcej
Półmetek wyścigowego sezonu na Torze Poznań
Przed nami trzecia runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W... więcej
10 lat FIA EHC w Polsce!
Po raz dziesiąty Wyścig Górski w Limanowej będzie rundą FIA EHC... więcej
Grzegorz Rożalski królem nadmorskich wyścigów
Po rozgrywanej w zmiennych warunkach atmosferycznych sobotniej, 7... więcej
Szkolenie na licencję stopnia ND-R, 25-26.07.2024, Świdnica
1. Terminy:25.07.2024 - 26.07.2024 (czwartek - piątek)2. Miejsce:Sala Galerii... więcej
Szkolenie sędziów sportu samochodowego, 25.07.2024, Świdnica
Termin: czwartek 25 lipiec 2024 – Szkolenie teoretyczneMiejsce: Świdnica... więcej
Kucharczyk wraca na fotel lidera mistrzostw po znakomitej jeździe na Zandvoort
Po pechowej poprzedniej rundzie w Budapeszcie nie ma już śladów. Tymek... więcej
Decydujące 2,4 sekundy – Matulka i Dymurski najlepsi w Koszycach
Jakub Matulka i Daniel Dymurski (Skoda Fabia Rally2 evo) w świetnym... więcej
Garrett 50. Rajd Koszyc: zaskakująca końcówka I etapu
Trzy pierwsze oesy Garrett 50. Rajdu Koszyc zapowiadały, że rekord liczby... więcej

Strony

- Archiwum