Sezon wyścigowy zakończony

Po raz ostatni w tym sezonie, kierowcy wyścigowi spotkali się na Torze "Poznań". Na jedynym w kraju obiekcie rozegrano bowiem: 18. i 19. rundę FIA CEZ mistrzostw Strefy Europy Centralnej, 6. rundę FIA CEZ Endurance, 9. i 10 rundę Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 4. rundę Mistrzostw Polski Hour Race, 9. i 10 rundę Pucharu Polski Motocity is Cup oraz 9. i 10 rundę niemieckiego cyklu ADAC HAIGO Historic Cup. Ostatnie tegoroczne wyścigi samochodowe, organizowane przez Automobilklub Wielkopolski, wsparły finansowo: Urząd Marszałkowski Województwa wielkopolskiego oraz Urząd Miasta Poznania.

Na torze natomiast trwała interesująca walka o tytuły mistrzowskie oraz miejsca na podium. W klasie mistrzowskiej D4 3500 pozycję lidera utrzymał Artur Obuchowski (A. Wielkopolski), który w pierwszym wyścigu zajął 3. miejsce, a w drugim uplasował się na 2. pozycji. Oba wyścigi ostatniej rundy wygrał Jakub Glasse (A. Wielkopolski), co dało mu drugie miejsce w klasyfikacji generalnej całego sezonu. Trzecie miejsce zajął Dawid Bokiej (A. Wielkopolski).

Podczas ostatniej rundy rozstrzygnęła się sprawa zwycięstwa w klasie 1N. Bartosz Kubicki (A. Wielkopolski) dwukrotnie meldował się na pierwszej pozycji podczas wyścigów i tym samym wygrał klasyfikację generalną. Walczący także o zwycięstwo Piotr Kowner (A. Łódzki) dwa razy finiszował na trzeciej pozycji i ostatecznie zajął drugie miejsce. Podczas obu poznańskich wyścigów na drugim miejscu finiszował Krystian Ciesiółka (A. Wielkopolski), ale to dało mu jedynie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

W klasie 2 niepokonany w tym roku na Torze "Poznań" był Wojciech Klimecki (A. Wielkopolski), który wygrał osiem wyścigów i wywalczył 200 punktów. Za jego plecami toczyła się walka o pozostałe miejsca na podium. Ostatecznie drugi był Bartosz Krysmann (A. Wielkopolski), a trzeci Andrzej Pniok (A. Ziemi Tyskiej).

Do ostatniego wyścigu toczyła się walka o triumf w klasie 2 Picanto. Pierwszy z wyścigów wygrał Tomasz Magdziarz (A. Wielkopolski), a jego najgroźniejszy rywal Damian Litwinowicz (A. Wielkopolski) był dopiero piąty. Jednak w drugim wyścigu Litwinowicz zajął drugie miejsce (wygrał Jan Antoszewski z A. Wielkopolski)), a Magdziarz był trzeci. Takie wyniki sprawiły, że w klasyfikacji generalnej Litwinowicz triumfował nad Magdziarzem różnicą zaledwie 5 punktów.

W klasie 3 Karol Jodko-Kamiński (A. Wielkopolski) przypieczętował swój triumf w sezonie wygrywając oba wyścigi i zgromadził 150 pkt. Piotr Struzik (A. Wielkopolski) w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce (dwa razy trzeci w Poznaniu), a Aleksander Robak (A. Łódzki) został sklasyfikowany na trzeciej pozycji (dwukrotnie w Poznaniu był drugi).

W klasie 5 Cup PL w pierwszym wyścigu wygraną w sezonie przypieczętował Konrad Tadla (A. Wielkopolski). Z kolei Mikołaj Jóźwiak (A. Wielkopolski) wygrał drugi wyścig, który był jednocześnie memoriałem Jana Leśniaka, wieloletniego w przeszłości dyrektora wyścigów na Torze "Poznań", zmarłego w 2011 roku. Na podium Jóźwiakowi gratulowała zwycięstwa żona Jana Leśniaka – pani Krystyna.

W klasie 6 dopiero w ostatnim wyścigu rozstrzygnęła się sprawa zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Dawid Abramczyk (A. Wielkopolski) wygrał pierwszy wyścig, a w drugim zajłą drugą pozycję. Z kolei Łukasz Rawecki (A. Wielkopolski) nie ukończył pierwszego wyścigu, a w drugim uplasował się na piątej pozycji. W klasyfikacji generalnej Abramczyk zgromadził 141 pkt., a Rawecki – 136 pkt.

W pucharze maluchów, w klasie 8.1 triumfował Michał Ghany (A. Śląski), natomiast w klasie 8.2 zwyciężył Bartosz Idźkowski (A. Wielkopolski).

W wyścigu godzinnym, wygrywający do tej pory w kraju wszystkie imprezy duet Maciej Marcinkiewicz i Mariusz Miszta, tym razem przegrał ze słowacko-polską parą Miro Konopka i Teodor Myszkowski, która przejechała o jedno okrążenie więcej.

Rywalizację ADAC HAIGO Historic Cup w Formułach, najpierw wygrał Nils-Holger Wilms, wyprzedzając minimalnie Thomasa Hoffmanna. Na dwunastej pozycji ten wyścig ukończył Lech Wojciechowski. Następnego dnia triumfował Thomas Hoffmann przed Tobiasem Wormem, a trzeci był Wilms. Błażej Wojciechowski uplasował się na 11. miejscu.

W rywalizacji aut turystycznych w pierwszym wyścigu triumfował Michael Weisenborn, przed Rocco Bergerem. Następnego dnia obaj kierowcy powtórzyli swoje wyniki.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy już na kolejny sezon wyścigów samochodowych na Torze "Poznań" wiosną 2017 roku.

Wyniki sprawdź TUTAJ

Zdjecia zobacz TUTAJ

http://www.aw.poznan.pl/imprezy2016/20160923-25cez/index.html

 

Słowa kluczowe: 
Share

News

Szkolenie na licencję RN, 22-23.01.2022 r., Świdnica
Kurs na licencję RN - 22.01 i 23.01.2022 w ŚwidnicyPROGRAM kursu na licencję RN... więcej
Sunderland i Al-Attiyah wygrywają, świetne wyniki Polaków!
Najważniejsze fakty: ➢      Od startu nad brzegiem... więcej
Sunderland i Al-Attiyah na ostatniej prostej, zamiana braci Goczałów na podium
W centrum uwagiCarlos Sainz cieszył się z drugiego zwycięstwa w tej edycji... więcej
Odliczanie do Finału Europejskiego FIA Rally Star
Ponad 80 osób, które chcą zostać mistrzami rajdowymi i reprezentują 17 krajów,... więcej
Peterhansel i Price powiększają konta zwycięstw, Polacy znów na podium!
W centrum uwagiW środę rano uczestnicy 44. edycji Dakaru wyruszyli z Wadi Ad-... więcej
Szkolenie na licencję RN, 19-20.02.2022, Tychy
Kurs na licencję RN 19-20.02.2022 r. TychyTermin: 19-20.02.2022 r. (sobota-... więcej
Dzień dla Cornejo i DeVilliersa, Marek Goczał wygrywa po raz piąty!
W centrum uwagiEtap dziewiąty tegorocznego Dakaru został zaprojektowany tak, by... więcej
Sunderland znów na czele, dublet braci Goczałów, Wiśniewski na podium!
W centrum uwagiW 44. edycji Dakaru główną rolę gra piasek, a 8. etap był tego... więcej
Cornejo i Loeb, powracają do gry, świetny dzień Polaków!
W centrum uwagiDyrektor Dakaru David Castera ostrzegał, że etapy 7 i 8 będą... więcej

Strony

- Archiwum