Nadmorski Wakacyjny Zlot "Wicie 2016" - relacja

W dniach od 9 do 17 lipca Klub Turystyki Caravaningowej Gwarek był organizatorem Nadmorskiego Wakacyjnego Zlotu "Wicie 2016". Gościliśmy 21 załóg w tym 65 osób.

Wicie jest to nadmorska wioska w województwie zachodniopomorskim, w gminie Darłowo. Przepiękne miejsce zachwyca swoim wyjątkowym klimatem i spokojem nawet w samym środku sezonu.

W sobotę rozpoczęło się przyjmowanie załóg. W Niedzielę odbyła się wspólna biesiada przy grillu. Nie zabrakło uśmiechów na twarzy, mimo niespodziewanej ulewy, która nie potrafiła zepsuć nam humorów - wręcz przeciwnie - dała powód do jeszcze lepszej zabawy. Prezes Klubu oficjalnie przeciął wstęgę, rozpoczynając wakacyjny zlot. Każda załoga otrzymała torbę zlotową oraz przepiękne, kolorowe, słoneczne kapelusze. W tym samym dniu, wieczorem, została zorganizowana "strefa kibica". Wszyscy chętni mieli okazję zobaczyć finał Mistrzostw Europy.

Następnego dnia z rana, Wszyscy uczestnicy zlotu wybrali się na wspólną wycieczkę rowerową do Jarosławca. Oczywiście, nie obyło się bez niespodzianek. Złamane drzewko zatarasowało cały przejazd ścieżką rowerową, jednak dla caravaningowców to nie jest przeszkoda! W Jarosławcu główną atrakcją było zwiedzanie Latarni Morskiej. Chętni zwiedzali również Muzeum Bursztynu. Wieczorem zlotowicze mieli okazję uczestniczyć w zajęciach Jogi (frekwencja dopisała!). W czasie zajęć jogi, część grupy zajmowała się tworzeniem kulinarnych pyszności. Wszyscy uczestnicy degustowali się wyśmienitymi plackami ziemniaczanymi.

Nowy dzień - nowe wyzwania. Z samego rana, wszyscy zlotowicze zebrali się na tradycyjne: "Bieganie na śniadanie". Od najmłodszego do najstarszego, uczestnicy zlotu brali udział w biegu wzdłuż plaży. W nagrodę Prezes klubu wraz z ekipą pomocników przygotował jajecznicę z 200 jajek. Zlotowicze wspólnie, na polanie, zajadali się przepysznym śniadaniem. Wieczorem, znowu, chętni spotkali się na zajęciach jogi.

W środę nasz klubowy animator przygotował zabawy dla najmłodszych uczestników zlotu. Wieczorem, dzięki wspaniałej pogodzie, udało nam się wybrać na wspólny zachód słońca.

W czwartek z samego rana czekał już na naszych zlotowiczów autokar, który zawiózł nas do Darłowa, gdzie zwiedzaliśmy Zamek Książąt Pomorskich. Po zwiedzaniu pojechaliśmy do Darłówka, gdzie każdy spędzał czas w dowolny sposób. Po wycieczce, na kempingu, czekały już na nas wędzone ryby, przygotowane przez gospodarza "Zacisza".

W piątek część uczestników wybrała się na wycieczkę do Ustki. Mimo złej pogody każdemu dopisywał dobry humor. Wieczorem kulinarni eksperci przygotowali dla uczestników zlotu zupę gulaszową.

Sobota, niestety była dniem oficjalnego zakończenia zlotu. Wszyscy zlotowicze w swoich wakacyjnych kapeluszach zebrali się przy wspólnym grillu. Po przemówieniu Prezesa i podziękowaniach Nadmorski Wakacyjny Zlot "Wicie 2016" został zamknięty.

Adam Lak

 

Caravaning: 
Share

News

21 czerwca 2019 Biuro Zarządu Głównego będzie nieczynne
Informujemy, że w dniu 21 czerwca 2019 r.  Biuro Zarządu Głównego... więcej
Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Związku Motorowego
W dniu 15 czerwca 2019 r. w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów... więcej
Relacja z 58 Europa Rally
W tym roku 58 międzynarodowy zlot z cyklu Europa Rally odbył się na campingu... więcej
Zlot caravaningowy Eko Moto Show 2019
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza na Ogólnopolski Zlot... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy - II Runda CMP i MKC PZM
Klub Turystyki Caravaningowej "Gwarek" z Tarnowskich Gór zaprasza... więcej
23 Dahlie Rallye
Zapraszamy do udziału w 23 międzynarodowym zlocie Dahie Rally, który... więcej
XXXIX Ogólnopolskie "Caravaningowe Świętojanki"
Jest nam bardzo miło poinformować, że Koło Carawaningu "Jaga"... więcej
Europa Rally 2022 w Polsce
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 10 czerwca podczas posiedzenia Komitetu... więcej
Relacja z I Rundy CMP i MKC PZM - Januszkowice 2019
W dniach 31-05 do 02.06 2019 roku w Januszkowicach nad Jeziorem Srebrnym odbył... więcej
Komunikat 4/2019 - zmiana terminu II Rundy CMP i MKC PZM 2019
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje o opublikowaniu Komunikatu nr 4/2019... więcej

Strony

- Archiwum