Nadmorski Wakacyjny Zlot "Wicie 2016" - relacja

W dniach od 9 do 17 lipca Klub Turystyki Caravaningowej Gwarek był organizatorem Nadmorskiego Wakacyjnego Zlotu "Wicie 2016". Gościliśmy 21 załóg w tym 65 osób.

Wicie jest to nadmorska wioska w województwie zachodniopomorskim, w gminie Darłowo. Przepiękne miejsce zachwyca swoim wyjątkowym klimatem i spokojem nawet w samym środku sezonu.

W sobotę rozpoczęło się przyjmowanie załóg. W Niedzielę odbyła się wspólna biesiada przy grillu. Nie zabrakło uśmiechów na twarzy, mimo niespodziewanej ulewy, która nie potrafiła zepsuć nam humorów - wręcz przeciwnie - dała powód do jeszcze lepszej zabawy. Prezes Klubu oficjalnie przeciął wstęgę, rozpoczynając wakacyjny zlot. Każda załoga otrzymała torbę zlotową oraz przepiękne, kolorowe, słoneczne kapelusze. W tym samym dniu, wieczorem, została zorganizowana "strefa kibica". Wszyscy chętni mieli okazję zobaczyć finał Mistrzostw Europy.

Następnego dnia z rana, Wszyscy uczestnicy zlotu wybrali się na wspólną wycieczkę rowerową do Jarosławca. Oczywiście, nie obyło się bez niespodzianek. Złamane drzewko zatarasowało cały przejazd ścieżką rowerową, jednak dla caravaningowców to nie jest przeszkoda! W Jarosławcu główną atrakcją było zwiedzanie Latarni Morskiej. Chętni zwiedzali również Muzeum Bursztynu. Wieczorem zlotowicze mieli okazję uczestniczyć w zajęciach Jogi (frekwencja dopisała!). W czasie zajęć jogi, część grupy zajmowała się tworzeniem kulinarnych pyszności. Wszyscy uczestnicy degustowali się wyśmienitymi plackami ziemniaczanymi.

Nowy dzień - nowe wyzwania. Z samego rana, wszyscy zlotowicze zebrali się na tradycyjne: "Bieganie na śniadanie". Od najmłodszego do najstarszego, uczestnicy zlotu brali udział w biegu wzdłuż plaży. W nagrodę Prezes klubu wraz z ekipą pomocników przygotował jajecznicę z 200 jajek. Zlotowicze wspólnie, na polanie, zajadali się przepysznym śniadaniem. Wieczorem, znowu, chętni spotkali się na zajęciach jogi.

W środę nasz klubowy animator przygotował zabawy dla najmłodszych uczestników zlotu. Wieczorem, dzięki wspaniałej pogodzie, udało nam się wybrać na wspólny zachód słońca.

W czwartek z samego rana czekał już na naszych zlotowiczów autokar, który zawiózł nas do Darłowa, gdzie zwiedzaliśmy Zamek Książąt Pomorskich. Po zwiedzaniu pojechaliśmy do Darłówka, gdzie każdy spędzał czas w dowolny sposób. Po wycieczce, na kempingu, czekały już na nas wędzone ryby, przygotowane przez gospodarza "Zacisza".

W piątek część uczestników wybrała się na wycieczkę do Ustki. Mimo złej pogody każdemu dopisywał dobry humor. Wieczorem kulinarni eksperci przygotowali dla uczestników zlotu zupę gulaszową.

Sobota, niestety była dniem oficjalnego zakończenia zlotu. Wszyscy zlotowicze w swoich wakacyjnych kapeluszach zebrali się przy wspólnym grillu. Po przemówieniu Prezesa i podziękowaniach Nadmorski Wakacyjny Zlot "Wicie 2016" został zamknięty.

Adam Lak

 

Caravaning: 
Share

News

Ogólnopolski Zlot Caravaningowy - III Runda CMP i MKC PZM
Łódzki Klub Campingu i Caravaningu zaprasza w dniach 27.09.2019 do... więcej
III Mazurskie Piekiełko w Rynie - relacja
Mazurskie Piekiełko 2019 to już trzecia edycja zlotu caravaningowego w Rynie.... więcej
Komunikat 6/2019
Główna Komisja Caravaningu PZM informuje o opublikowaniu Komunikatu nr 6/... więcej
Caravaningowy wrzesień
Wrzesień 2019 obfituje w wiele ciekawych imprez dla turystów caravaningowych.... więcej
Relacja z II Rundy CMP i MKC PZM - Koszęcin 2019
Po raz kolejny na koniec wakacji miłośnicy Caravaningu spotkali się na XXXVI... więcej
Ogólnopolski Zlot Caravaningowy "Grzybobranie"
Klub Caravaningowy "Brzeźnica" zaprasza w dniach 04.10.2019... więcej
Relacja z 23. Dahlie Rally na Węgrzech
W dniach 29.08 - 02.09.2019 na Węgrzech odbył się 23 międzynarodowy zlot... więcej
Uwaga - kradzieże !
Szanowni turyści, W ostatnim czasie napłynęło do nas sporo informacji o... więcej
Ogólnopolski Jesienny Zlot Caravaningowy "Pokrzywna 2019"
Śląski Klub Motorowy zaprasza na Ogólnopolski Jesienny Zlot Caravaningowy... więcej
Zlot caravaningowy Eko Moto Show 2019
Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski zaprasza na Ogólnopolski Zlot... więcej

Strony

- Archiwum