Zapraszamy do pobrania najnowszego numeru biuletynu

Świąteczny czas podsumowań

Już wkrótce zasiądziemy przy wigilijnym stole, zwykle opowiadając rodzinie o naszych tegorocznych przygodach lub planach na kolejny rok. Nasze sukcesy i porażki będą szeroko komentowane przez bliskich, a my zapewne spojrzymy wówczas na wszystko to, co nas spotkało, z innej perspektywy. Koniec roku to zwykle czas podsumowań i refleksji nad tym co było. Z pewnością dla większości kobiet związanych ze sportem motorowym, czy podróżniczek na dwóch lub czterech kółkach to chwila wytchnienia przed kolejnym sezonem pełnym nowych wyzwań. Warto, naszym zdaniem, zebrać wszelkie osiągnięcia i porażki w jedną całość, aby nie tylko móc podzielić się nimi z czytelnikami Biuletynu, ale i ocenić cały rok pod kątem własnego potencjału. Nie wątpimy w to, że wszystkie z opisywanych przez nas kobiet, które relacjonują dla nas swoje poczynania, podniosą swoje kwalifikacje, umiejętności, a dzięki doświadczeniom zdobędą wyznaczone cele.

O refleksje, co się udało osiągnąć w 2016 roku poprosiliśmy zawodniczki: rajdowe, wyścigowe, reprezentujące rywalizację na quadach i w drifcie oraz motocyklistki startujące w motocrossie, enduro, cross country. Dzięki Dagmarze Kowalczyk obszernie relacjonujemy również trudny rajd offroadowy w Malezji, który jest dedykowany wyłącznie kobietom oraz publikujemy fotoreportaż z niesamowitej, kobiecej wyprawy motocyklowej w Himalaje: Tylko dla Orlic.

Mamy nadzieję, że każda z tych historii, które możecie przeczytać w świątecznym Biuletynie, nastroi Was pozytywnie do działania, zmotywuje do zdobywania najwyższych trofeów czy udziału w - wydawałoby się - najbardziej niedostępnych zawodach Świata, by wkrótce móc zamieszczać na naszych łamach jeszcze więcej opowieści o wspaniałych, utalentowanych i zwycięskich kobietach w motorsporcie oraz turystyce samochodowo-motocyklowej.

Życzymy Wam spełnienia najskrytszych marzeń oraz wesołych Świąt!

Katarzyna Frendl

Słowa kluczowe: