Regionalna konferencja “Child Safety in Cars”

Polski Związek Motorowy uczestniczył w regionalnej konferencji “Child Safety in Cars” organizowanej przez białoruską federację BKA we współpracy z FIA. W konferencji uczestniczyli koledzy zajmujący się „Mobility” z Finlandii, Szwajcarii, Łotwy, Estonii, Azerbejdżanu, Mołdawii i Rosji oraz reprezentantka FIA z Francji. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem lokalnych mediów,  nauka przewożenia dzieci w międzynarodowej oprawie znacznie wzmocniła przekaz docierając do rodziców, kierowców przewożących dzieci.

Została również zwrócona uwaga na inny aspekt przewożenia dzieci poza samochodem, zwłaszcza w terenach wiejskich, gdzie dostęp do wiedzy, fotelików jest ograniczony, bądź nie skupia dostatecznej uwagi. Polski Związek Motorowy rozpoczął konferencję prrzedstawiając pogląd i wkład w kwestię przewożenia dzieci do szkoły, ale... na skuterze. Przedstawiono program “Od Skutera do Harleya”, wspierany przez FIA.

Dlaczego o skuterze? Trochę pod włos. Wszyscy mówią o wożeniu dzieci, myśląc przedszkolach i fotelik, a nikt nie mówi o nastolatkach, które dostają pierwsze maszyny za zdanie egzaminu do gimnazjum i same wożą się do szkoły, szczególnie w terenach podmiejskich. Są to dzieci, mimo że mają 14, 15 lat, które chroni kask i zdrowy rozsądek, którego trzeba nauczyć, wpoić pewne nawyki braku zaufania, które młodzież, mimo wszystk, ma do dorosłych.

Gospodarze konferencji zaplanowali każdą minutę wizyty. Uczestnicy byli na torze doskonalenia jazdy, gdzie próbowano jeździć na lodzie. Najlepiej wypadli Finowie. Odiwedzono również siedzibę BKA oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Share

News

Wygraj bilet na Grand Prix Formuły 1!
Czwarta edycja “UN Global Road Safety Week” została zaplanowana... więcej
Przekaż 1% Fundacji PZM
Okres rozliczania dochodów za 2016 rok to okazja do wsparcia potrzebujących... więcej
Krok do InnoPolice
Studio Form Architektonicznych Pantel Tomasza Lelli będzie wykonawcą... więcej
Ruszyła nowa kampania społeczna FIA
Ruszyła nowa ogólnoświatowa kampania społeczna FIA, dotycząca bezpieczeństwa... więcej
Wizyta przedstawicieli UAMK w Warszawie.
W dniach 1-2 marca 2017 PZM gościł przedstawicieli czeskiego klubu UAMK.Na... więcej
Ubezpieczenie dla Ratowników Drogowych PZM
Ubezpieczenie dla Ratowników Drogowych PZM   KOMUNIKAT nr 2/2017... więcej
Nowa edycja informatora dla kierowców „Samochodem przez Europę. Zima 2017”
Ideą PZM jest przekazywanie aktualnych i istotnych informacji naszym klientom... więcej

Strony

- Archiwum

Strony