2. Pomerania Classic - 18-20 września 2015

W imieniu Automobilklubu Koszalińskiego zapraszamy do Koszalina na drugą edycję imprezy dla posiadaczy klasycznych pojazdów: Pomerania Classic - Rajd Pojazdów Zabytkowych, który odbędzie się w dniach 18-20 września 2015r. Bazą rajdu pozostaje Hotel VERDE w Mścicach k.Koszalina, natomiast sporo nowości spotka uczestników na trasie rajdu oraz w formule imprezy, którą rozszerzono do 3 dni. Podczas trzech etapów podzielonych na 4 sekcje załogi zmierzą się z licznymi zadaniami - przygotowaliśmy m.in. próby sprawności jazdy (SZ), oceny techniki jazdy (OTJ), testy jazdy na regularność (RT) i ukryte zadania specjalne.

Tym razem pierwszy etap rozpocznie się już w piątkowy wieczór - załogi udadzą się na 30-kilometrową trasę by zdobywać pierwsze punkty. Finałowym miejscem tego etapu będzie Mielno, do którego załogi dotrą o zachodzie słońca. Na głównym deptaku pojazdy zaprezentują się widzom. Sobota to najdłuższy z etapów liczący ok. 100km. Załogi wyruszą z bazy rajdu na trasę do Darłowa, by tam zniknąć w lochach zamku... Po mrożącym krew w żyłach zadaniu czeka chwila relaksu podczas obiadu, który zaserwuje uczestnikom Marina Royale w Darłówku Zachodnim. Ale jeszcze przed przerwą próba sprawności jazdy w awanporcie nad samym morzem.
Popołudniowa sekcja to powrót do bazy rajdu, a po drodze kolejne próby i zadania.

Niedzielna sekcja to krótka pętla wokół Koszalina z punktem kulminacyjnym w koszalińskim amfiteatrze - podobnie jak podczas 1. edycji w scenerii znanego w całym kraju obiektu odbędzie się "Konkurs Gracji i Elegancji". Podsumowanie rajdu i rozdanie pucharów oraz nagród rozpocznie się w Hotelu VERDE o godz. 14:00.

Podsumowując na 2. Pomerania Classic nie będzie za wiele czasu na nudę - za to mnóstwo ciekawych miejsc, oryginalne zadania i próby i oczywiście niepowtarzalny klimat polskiego wybrzeża.
Szczegółowe informacje, regulamin rajdu oraz elektroniczny formularz zgłoszenia znajdują się na stronie rajdu: www.rajdpomerania.pl.
Zgłoszenia przyjmowane są do północy 14 września.
Zapraszamy także na FanPage: www.fb.com/rajdpomerania

Zaproszenie: http://www.pzm.pl/pliki/zo/szczecin/2015/news/zaproszenie_2pomerania.pdf

Pojazdy zabytkowe: 
Share

News

Biuletyn PZM Nr 18 - Luty 2020
Rok 2020 jest szczególny dla Polskiego Związku Motorowego, który obchodzi... więcej
Potocki, Stoch i Balicki w Le Mans Classic
Zgodnie z zapowiedziami z sezonu 2019 panowie Jan Potocki, Marian Stoch i... więcej
PZM świętował 70-lecie działalności
Działacze z całego kraju, wybitni zawodnicy sportów motorowych ... więcej
RMCH 2020: Pechowa końcówka Polaków
Polskie załogi w komplecie zakończyły rywalizację w tegorocznym Rallye Monte... więcej
RMCH 2020: Polacy robią swoje
Jak widać na powyższym obrazku Rallye Monte Carlo Historique to nie... więcej
RMCH 2020: Świetna jazda Polaków
Dobre wieści dochodzą do nas z Monte Carlo. Dziś polskie załogi dały pokaz... więcej
RMCH po dwóch etapach
Jesteśmy po dwóch etapach Rallye Monte Carlo Historique 2020. Na razie... więcej
Dziś startuje Rallye Monte Carlo Historique
Dziś, w piątek, z Monte Carlo wystartuje 5 polskich załóg startujących w Rallye... więcej
Zaproszenie na Retro Carpathia 2020 - I rundę MPHRR
Automobilklub Doliny Sanu zaprasza na drugą edycję Rajdu Retro Carpathia. ... więcej
Bałtycki Rajd - I runda motocyklowych MPPZ - zapowiedź
W dniach 23.04 – 24.04.2020 roku w Łebie, ośrodek Inter Camp'84, ul.... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych


Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Wracamy na chwilę na Retro Motor Show 2019 na Międzynarodowe Targi Poznańskie gdzie w dniach 25-27.10.2019r. Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski zaprezentowała historię motoryzacji na wystawie zatytułowanej „Państwa i miasta”.

Na powierzchni 3000 m2 przedstawiono:

  • okres 20-lecia międzywojennego w Polsce z Fiatem 508 Junak z 1937r. czy Fiatem 508 Łazik z 1938r. umiejscowionych tuż obok pracowni krawieckiej z charakterystycznym dla tego okresu wystrojem,
  • czasy PRL-u gdzie wśród blokowiska z trzepakiem prezentowały się warszawy, syreny, fiaty 125p i 126p, polonez czy mikrus oraz autobus Jelcz zwany „ogórkiem” wraz z żukami, nysami i tarpanem,
  • typową uliczkę włoską ze skuterami Vespa i Lambretta oraz fiatami m.in. Fiat 509 SM z 1926r. czy Fiat 514 z 1929r.,
  • w strefie amerykańskiej automobile przedwojenne jak Reo Roadster z 1908r. czy też Ford T z 1914r. w towarzystwie cadillac’ów, plymouth’ów, studebaker’ów, dodge’a czy też buick’a a wędrując dalej przenieśliśmy się do szalonych lat 50-tych i 60-tych prezentując dorobek motoryzacyjny tamtych lat: mustangi, chevrolety czy też corvetty z muzyką Elvisa Presley’a i szafy grającej w tle czy też uśmiechem Marylin Monroe,
  • w ‘30 rocznicę obalenia muru berlińskiego pojazdy z DDR: wartburgi, trabanty czy P70 a po drugiej stronie drutów kolczastych bogatą kolekcję volkswagenów, mercedesów czy BMW z Horch’em 853 Sport Cabrio z 1938r. na czele, którego wyjątkowość i piękność została nagrodzona w konkursie Retro Motor Show Awards 2019 w kategorii Retro Pojazd.

Całość wystawy dopełniała wyjątkowa scenografia, wystylizowani w stroje z dalej epoki członkowie Komisji Pojazdów Zabytkowych wczuwający się w swoje role, muzyka na żywo, konkursy i inscenizacje co zostało docenione przez kapitułę Retro Motor Show Awards 2019 przyznając nam nagrodę w Kategorii Retro Stoisko.

Tekst: Lidia Matuszek

Strony

Fédération Internationale des Véhicules Anciens