104 zgłoszenia w Jahodnej

104 kierowców, 33 z Polski zgłoszono na Moris Cup Jahodná, drugą rundę GSMP, a także rundę FIA Historic Hill Climb Championship, FIA International Chill Climb Cup, mistrzostw Słowacji i Pucharu Słowacji. Wyścigi odbędą się na 4,75-kilometrowej trasie w Górach Wołowskich, w paśmie Kojszowskiej Hali, na zachód od Koszyc.

Listę otwierają cztery single-seatery - Lola Václava Janika, Reynard Formuły Opel/Lotus Sebastiana Fołty, Dallara F398 Rolanda Mogyorosa i Gloria C8FT Petra Trnki. Prototypy E2-SC zgłosili Jiří Svoboda (Norma M20F) i Ladislav Deak (Radical SR4). Martin Matuška korzysta z single-seatera bazującego na Fiacie 126p - Formula Matuška F1.26.

Klasę E2-SH stanowią Impreza Marcina Bełtowskiego i Colt Waldemara Kluzy. W E1+2000 zgłosili się Tomasz Nagórski, Boczek, Dubai i Marcin Gładysz. Wśród rywali widnieją dwie Fabie WRC (Igor Drotár, Michal Kovalčík). Klasę E1/RWD+2000 otwierają BMW Ryszarda Zyszczyńskiego i Rafała Federowicza. Roman Baran ma siedmiu konkurentów w E1-2000.

W A+2000 z dwoma WRC (Fabia Jána Miloňa, Octavia Michala Kovalčíka juniora) powalczą Lancerami Grzegorz Kozioł, Rafał Serafinowicz i Krzysztof Maszczyk. Michał Bochenek wystawia Civic'ka w A-2000. Jedyna kobieta w stawce, Ewa Wójtowicz zaprezentuje Citroëna C2 R2 Max w A-1400.

W N+2000 mamy trzech rodaków - Marcina Słobodziana, Wojciecha Szulca i Mateusza Gołka. Konkurencję stanowi Peter Jureňa, mistrz Europy w kategorii I z 2007 roku.

W drugiej rundzie FIA Historic Hill Climb Championship przyjęto 12 zgłoszeń. Marian Czapka jest aktualnym wiceliderem kategorii 3, z punktem straty do Thomasa Kleinera, który nie wybiera się na Słowację.

Treningi rozpoczną się w sobotę o 7.30. Pierwszy podjazd wyścigowy zaplanowano o 13.30, drugi o 16.00. Niedzielny program obejmuje trening od 7.30, podjazdy wyścigowe od 10.30 i 14.00. Rekord trasy należy do Jaroslava Krajčíego i wynosi 1.48,440.

Samochody: 
Źródło zdjęcia: 
Share

News

Weekend Karola Krupy
Karol Krupa (Borg Warner Polish Racing Team, Skoda Fabia CT) podczas... więcej
Piąta wygrana Karola Krupy w tym sezonie
Karol Krupa (Skoda Fabia CT) lider klasyfikacji generalnej Górskich... więcej
Columna Medica Baja Poland - najtrudniejszy i najważniejszy rajd w sezonie
Światowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta - to nas czeka na... więcej
Jubileuszowe 25. Grand Prix Sopot – Gdynia: emocje gwarantowane
Mimo, iż starty bolidów na trasie Sopot – Gdynia są od lat motorsportową... więcej
Najszybsi kierowcy wyścigowi powracają nad morze
Grand Prix Sopot Gdynia od początku istnienia imprezy cieszyło się sporą... więcej
Luty i Celiński zwyciężają w Rzeszowie czwarty raz z rzędu! (Motul HRSMP)
Zmagania załóg w historycznych samochodach rajdowych na Podkarpaciu dobiegły... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: czwarty raz Grzyba
Grzegorz Grzyb i Adam Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) wygrali Marma 31. Rajd... więcej
Marma 31. Rajd Rzeszowski: Grzyb i Binięda prowadzą po I etapie
Dwukrotny mistrz Polski Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2 evo), pilotowany... więcej

Strony

- Archiwum