Fotorelacja z rozpoczęcia sezonu w Łodzi, 11 kwietnia, Classic Cars

W skali miCCLo czy maCCLo?

W sobotę 11 kwietnia odbyło się kolejne rozpoczęcie sezonu zorganizowane przez Classic Cars Łódź. Frekwencja zaskoczyła wszystkich, na starcie zgłosiły się bowiem 62 załogi w tym 4 załogi kobiece. Ewenementem było również miejsce startu czyli „Garaż Klasyków”.

Organizatorzy zadbali o wzorową wręcz pogodę. 130 km trasa prowadziła z Łodzi przez Zgierz, Grotniki do Ozorkowa, a następnie malowniczą trasą przez Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich  z powrotem do Łodzi. Po drodze nie zabrakło prób zabawowych takich jak strzelanie do starej chłodnicy, zgadywanie kolorów, mierzenie poziomu oleju na czas, dojazd autem do przeszkody na jak najmniejsza odległość, czy odgadywanie płynów eksploatacyjnych na podstawie wyglądu i zapachu. Oczywiście nie zabrakło pytań z historii motoryzacji i BRD. Na całej trasie wyznaczone były 2 próby sportowe - rozstawione i nadzorowane przez od lat już współpracujący z Classic Cars  Łódź, Motosport Klub. Próby tez dostarczyły mnóstwo emocji nie tylko zawodnikom, ale i publiczności na brak której na ostatniej próbie w Ozorkowie nie można było narzekać. Próba w Ozorkowie miała szczególnie emocjonujący charakter, bo dzięki włodarzom miasta Ozorków udało się zamknąć długą dwupasmówkę z rondem, gdzie kierowcy mogli się wykazać swoimi umiejętnościami i zaprezentować swoje pojazdy w pełnej krasie. Tam też odbył się konkurs elegancji o puchar Burmistrza, zdecydowanie wygrany przez załogę Mercedesa SL190.

Na koniec czekała jeszcze próba parkowania podstawionym przez organizatorów Daichatsu Applause. Warto dodać że tą edycję przygotowywała nowa ekipa, dla której ten rajd był debiutem i naprawdę wywiązała się z tego zadania znakomicie. Trasa była ciekawa, próby zabawowe rozmieszczone na bezpiecznych parkingach, a zadań było tyle, że nie można było się nudzić. Największym zaskoczeniem było pierwsze miejsce załogi kobiecej kierowanej przez Joannę Magierską, która debiutowała w tej roli. Klasyfikacja sportowa podzieliła nagrody pomiędzy Warszawę, Kielce i Łódź. Warto, tu przyjechać aby w miłej atmosferze spędzić czas za kierownicą swojego klasyka.

Wyniki na stronie http://classiccarsrally.pl/micclo-rajd/wyniki

Więcej zdjęć na stronie  http://classiccarslodz.pl/nasze-imprezy lub profilach: https://www.facebook.com/pages/ClassicCarsLodzpl/339685169388327

https://www.facebook.com/garazklasykowpl?fref=nf

 

 

 

 

Galeria działu: 
Pojazdy zabytkowe: 

News

Zmiana daty Rajdu Wspomnienie Warszawskiego - rundy MPHRR
Komunikat o zmianie daty Rajdu Wspomnienie WarszawskiegoAutomobilklub... więcej
Skwer Dawnych Motocykli w Mińsku Mazowieckim
Słoneczna niedziela, 6 września obfitowała w Mińsku Mazowieckim w ciekawe... więcej
Pandemiczny Rajd Motocyklowy - galeria zdjęć
Pandemiczny Rajd Motocyklowy – IX Runda MOWPZ. Mińsk Mazowiecki, 6.09.... więcej
Trzy polskie załogi w Alpine Challenge
Miło nam poinformować, że polskie załogi wracają na europejskie trasy po... więcej
Mistrzostwa Polski w Historycznych Rajdach na Regularność - 34 Rajd Częstochowski - impreza odwołana
Organizatorzy 2 rundy MPHRR w Częstochowie z przykrością informują, że z powodu... więcej
Zapraszamy na Retro Carpathię - dwie rundy MPHRR
W dniach 9 -10 października Automobilklub Doliny Sanu zaprasza na drugą... więcej
39 Rajd Częstochowski - VI Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych PZM - Galeria zdjęć
Zdjęcia z 39 Rajdu Częstochowskiego - rundy MPPZ. Zdjecia pochodzą z... więcej
Trwa Rajd Częstochowski - runda MPPZ
Pierwszy dzień 6. rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowch za nami!... więcej
Pandemiczny Rajd Motocyklowy - zaproszenie
Klub Dawnych Motocykli "Magnet" zaprasza do Mińska Mazowieckiego na... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych


Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Automobilklub Wielkopolski zaprasza w dniach 10 - 13 września 2020r. na odbywający się już po raz 47 - Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych - najstarszy w Polsce tego typu rajd!

Bazą rajdu jest w tym roku Hotel Leobus zlokalizowany w Grodzisku Wielkopolskim, ul. Poznańska 38B.

Trasa rajdu przebiegać będzie śladami generała Kazimierza Sosnkowskiego. W dniu 11 września 2020r. (piątek) uczestnicy ruszą w kierunku stadionu piłkarskiego Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, który w 1925r. został uroczyście otwarty przez generała Sosnkowskiego. Następnie przez Woźniki (klasztor oo. Franciszkanów) uczestnicy dotrą do posiadłości Generała – pałacu w Porażynie. Stamtąd trasa prowadzić będzie do pałacu w Wąsowie należącego do rodziny Sczanieckich aby zakończyć rajd prezentacją wszystkich pojazdów w Grodzisku Wielkopolskim - na Rynku pod Ratuszem:
10.00 - 11.20 - start rajdu - Hotel Leobus
12.15 - 14.30 - Pałac Porażyn
13.30 - 16.00 - Pałac Wąsowo
15.30 - 18.00 - Rynek w Grodzisku Wielkopolskim

W sobotę 12 września 2020r. od ok. godz. 12.00 odbędzie się prezentacja pojazdów biorących udział w rajdzie na Torze Poznań, gdzie m.in. zorganizowane będą liczne próby sprawnościowe, wyścig pojazdów zabytkowych ze startem typu Le Mans najstarszej kategorii - Memoriał im. Henryka Rucińskiego oraz konkurs elegancji. - ok. godz. 15.00

Zainteresowane załogi zapraszamy do zapisów do dnia 15 sierpnia 2020r. - szczegóły na stronie: http://www.aw.poznan.pl/aktualnosci/10-13-09-2020-47-poznanski-miedzynar...
Liczba miejsc ograniczona.
Oto zapowiedź rajdu: https://www.youtube.com/watch?v=6xqYLk9OmDw&t=4s

Komandor Rajdu: Jacek Paczyński, kontakt: 695 609 179
Wicekomandor Rajdu: Tomasz Kaczor, kontakt: 604 344 166

Strony

Fédération Internationale des Véhicules Anciens