Fotorelacja z rozpoczęcia sezonu w Łodzi, 11 kwietnia, Classic Cars

W skali miCCLo czy maCCLo?

W sobotę 11 kwietnia odbyło się kolejne rozpoczęcie sezonu zorganizowane przez Classic Cars Łódź. Frekwencja zaskoczyła wszystkich, na starcie zgłosiły się bowiem 62 załogi w tym 4 załogi kobiece. Ewenementem było również miejsce startu czyli „Garaż Klasyków”.

Organizatorzy zadbali o wzorową wręcz pogodę. 130 km trasa prowadziła z Łodzi przez Zgierz, Grotniki do Ozorkowa, a następnie malowniczą trasą przez Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich  z powrotem do Łodzi. Po drodze nie zabrakło prób zabawowych takich jak strzelanie do starej chłodnicy, zgadywanie kolorów, mierzenie poziomu oleju na czas, dojazd autem do przeszkody na jak najmniejsza odległość, czy odgadywanie płynów eksploatacyjnych na podstawie wyglądu i zapachu. Oczywiście nie zabrakło pytań z historii motoryzacji i BRD. Na całej trasie wyznaczone były 2 próby sportowe - rozstawione i nadzorowane przez od lat już współpracujący z Classic Cars  Łódź, Motosport Klub. Próby tez dostarczyły mnóstwo emocji nie tylko zawodnikom, ale i publiczności na brak której na ostatniej próbie w Ozorkowie nie można było narzekać. Próba w Ozorkowie miała szczególnie emocjonujący charakter, bo dzięki włodarzom miasta Ozorków udało się zamknąć długą dwupasmówkę z rondem, gdzie kierowcy mogli się wykazać swoimi umiejętnościami i zaprezentować swoje pojazdy w pełnej krasie. Tam też odbył się konkurs elegancji o puchar Burmistrza, zdecydowanie wygrany przez załogę Mercedesa SL190.

Na koniec czekała jeszcze próba parkowania podstawionym przez organizatorów Daichatsu Applause. Warto dodać że tą edycję przygotowywała nowa ekipa, dla której ten rajd był debiutem i naprawdę wywiązała się z tego zadania znakomicie. Trasa była ciekawa, próby zabawowe rozmieszczone na bezpiecznych parkingach, a zadań było tyle, że nie można było się nudzić. Największym zaskoczeniem było pierwsze miejsce załogi kobiecej kierowanej przez Joannę Magierską, która debiutowała w tej roli. Klasyfikacja sportowa podzieliła nagrody pomiędzy Warszawę, Kielce i Łódź. Warto, tu przyjechać aby w miłej atmosferze spędzić czas za kierownicą swojego klasyka.

Wyniki na stronie http://classiccarsrally.pl/micclo-rajd/wyniki

Więcej zdjęć na stronie  http://classiccarslodz.pl/nasze-imprezy lub profilach: https://www.facebook.com/pages/ClassicCarsLodzpl/339685169388327

https://www.facebook.com/garazklasykowpl?fref=nf

 

 

 

 

Galeria działu: 
Pojazdy zabytkowe: 

News

Uroczyste zakończenie sezonu MPPZ i MPHRR 2019 - galeria zdjęć
W dniu 6 grudnia w Hotelu Lamberton odbyło się uroczyste zakończenie sezonu... więcej
Bałtycki Rajd - I runda motocyklowych MPPZ - zapowiedź
W dniach 23.04 – 24.04.2020 roku w Łebie, ośrodek Inter Camp'84, ul.... więcej
Sukces Automobilklubu Wielkopolski na Retro Motor Show 2019
W dniach 25-27.10.2019r. odbyła się czwarta edycja targów Retro Motor Show. Jak... więcej
AK Wielkopolski podczas Retro Motor Show 2019 - galeria zdjęć
Galeria zdjęć ze stoiska Automobilklubu Wielkopolski podczas targów Retro Motor... więcej
Automobilklub Wielkopolski na Retro Motor Show 2019
Wracamy na chwilę na Retro Motor Show 2019 na Międzynarodowe Targi... więcej
Wzrost zniżki OC dla „klasyków” w Compensa lub Benefia. Do końca roku zyskasz do 30%
PROMOCJA OBOWIĄZUJE TYLKO DLA CZŁONKÓW KLUBU PZM Okres obowiązywania... więcej
Zakończenie Sezonu GKPZ 2019
Główna Komisja Pojazdów Zabytkowych z przyjemnością informuje, że w dniu 7... więcej
Polska załoga piąta w 1000 Miglia Warm Up USA 2019
Na piątej pozycji zakończyli Rajd 1000 Miglia Warm Up USA 2019 Marian Stoch,... więcej
Dobry wynik w USA
Według wstępnych wyników polska załoga Aston Martina startująca w 1000 Miglia... więcej
Polacy w pierwszej dziesiątce 1000 Miglia Warm Up USA
Jan Potocki, Marian Stoch i Bartosz Balicki w Aston Martinie 15/98 z 1937 roku... więcej

Strony

- Archiwum

Facebook

Patroni medialni Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych


Oficjalny pomiar czasu w Historycznych Rajdach na Regularność

Wracamy na chwilę na Retro Motor Show 2019 na Międzynarodowe Targi Poznańskie gdzie w dniach 25-27.10.2019r. Komisja Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Wielkopolski zaprezentowała historię motoryzacji na wystawie zatytułowanej „Państwa i miasta”.

Na powierzchni 3000 m2 przedstawiono:

  • okres 20-lecia międzywojennego w Polsce z Fiatem 508 Junak z 1937r. czy Fiatem 508 Łazik z 1938r. umiejscowionych tuż obok pracowni krawieckiej z charakterystycznym dla tego okresu wystrojem,
  • czasy PRL-u gdzie wśród blokowiska z trzepakiem prezentowały się warszawy, syreny, fiaty 125p i 126p, polonez czy mikrus oraz autobus Jelcz zwany „ogórkiem” wraz z żukami, nysami i tarpanem,
  • typową uliczkę włoską ze skuterami Vespa i Lambretta oraz fiatami m.in. Fiat 509 SM z 1926r. czy Fiat 514 z 1929r.,
  • w strefie amerykańskiej automobile przedwojenne jak Reo Roadster z 1908r. czy też Ford T z 1914r. w towarzystwie cadillac’ów, plymouth’ów, studebaker’ów, dodge’a czy też buick’a a wędrując dalej przenieśliśmy się do szalonych lat 50-tych i 60-tych prezentując dorobek motoryzacyjny tamtych lat: mustangi, chevrolety czy też corvetty z muzyką Elvisa Presley’a i szafy grającej w tle czy też uśmiechem Marylin Monroe,
  • w ‘30 rocznicę obalenia muru berlińskiego pojazdy z DDR: wartburgi, trabanty czy P70 a po drugiej stronie drutów kolczastych bogatą kolekcję volkswagenów, mercedesów czy BMW z Horch’em 853 Sport Cabrio z 1938r. na czele, którego wyjątkowość i piękność została nagrodzona w konkursie Retro Motor Show Awards 2019 w kategorii Retro Pojazd.

Całość wystawy dopełniała wyjątkowa scenografia, wystylizowani w stroje z dalej epoki członkowie Komisji Pojazdów Zabytkowych wczuwający się w swoje role, muzyka na żywo, konkursy i inscenizacje co zostało docenione przez kapitułę Retro Motor Show Awards 2019 przyznając nam nagrodę w Kategorii Retro Stoisko.

Tekst: Lidia Matuszek

Strony

Fédération Internationale des Véhicules Anciens