Wielka Wyprawa Maluchów i Fundacja PZM: rusza zbieranie wniosków o pomoc finansową dla najmłodszych ofiar wypadków drogowych!

Wielka Wyprawa Maluchów 2023 to wspaniała inicjatywa mistrzów sportów motorowych, której celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo na drodze, a dzięki prowadzonej zbiórce pieniędzy i licznym licytacjom zapewnić pomoc finansową dzieciom, które ucierpiały w wypadkach drogowych. Fundacja PZM, która od lat wspiera poszkodowanych sportowców i ofiary wypadków drogowych zajmie się rozdzielaniem zebranych środków.

Już teraz można złożyć wniosek o pomoc finansową dla najmłodszych ofiar wypadków drogowych. Należy wejść na podstronę Fundacji PZM na https://pzm.pl/fundacja. Następnie wypełnić wniosek (formularz) MALUCH: https://pzm.pl/fundacja/formularz-zgloszeniowy-leczenie-i-rehabilitacja.

Bardzo ważna jest dokumentacja jaką należy dołączyć tj.:

  • dane osobowe poszkodowanej osoby (która uległa wypadkowi), adres, telefon, email, oraz numer konta bankowego IBAN (28 znaków – 2 liter z przodu (PL) i 26 cyfr (numeru rachunku)). 
  • dokumenty medyczne, w tym: karty informacyjne ze szpitala, zaświadczenia lekarskie i wszelka dostępna dodatkowa dokumentacja.
  • opis wypadku, w tym: protokół z policji o zdarzeniu, informacja o stanie trzeźwości, informacja o sprawcy lub poszkodowanym

Kolejnym krokiem jest przesłanie wypełnionego i podpisanego formularza pocztą elektroniczną na adres: fundacja@pzm.pl  lub listem poleconym na adres: Fundacja PZM, ul. Górczewska 228F, 01-460 Warszawa z dopiskiem: MALUCHY. 

Fundacja PZM dla projektu MALUCHY przygotowała dedykowane konto bankowe. Wszyscy, którzy będą chcieli wesprzeć finansowo Fundację ze wskazaniem konkretnego przeznaczenia darowizny, czyli dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych mogą przekazywać środki na konto: SANTANDER BANK POLSKA SA: PL 52 1090 2590 0000 0001 4689 1011

Konto będzie również obowiązywać w kolejnym roku rozrachunkowych i można na nie przekazywać 1,5% podatku (KRS Fundacji: 0000302278 z dopiskiem MALUCHY).

14/7/2023: Wielka Wyprawa Maluchów na mecie - już zebrano ponad milion złotych

35 "Maluchów" zaparkowało pod Kościołem Mariackim w Krakowie, w Wielkim Finale największego motoryzacyjnego projektu charytatywnego. Za nimi 4131 kilometrów, 71 godzin w chłodzie i upale. Zebrano już ponad milion złotych na dzieci poszkodowane w wypadkach drogowych. Patronat nad WWM objął Polski Związek Motorowy i Fundacja PZM.

 

WIELKA WYPRAWA MALUCHÓW RUSZYŁA! 36 EKIP ZMIERZA JUŻ DO MONTE CARLO

Wielka Wyprawa Maluchów ruszyła! We wtorek, 4 lipca z Bielska-Białej 36 ekip zmierza już do Monte Carlo. Pokonują trasę o długości 4 tysięcy kilometrów, znajdują się m.in. Sobiesław Zasada, Longin Bielak, Rafał Sonik czy Kajetan Kajetanowicz. Wielki rajd małych samochodów ma zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drodze i dzięki prowadzonej zbiórce pieniędzy zapewnić pomoc dzieciom, które ucierpiały w wypadkach drogowych. Fundacja PZM zajmie się rozdzielaniem zebranych środków.

 

2023: WIELKA WYPRAWA MALUCHÓW

 

4 lipca, w 50. rocznicę wyprodukowania w Bielsku-Białej pierwszego Fiata 126p, najbardziej utytułowani polscy kierowcy ruszą w Wielką Wyprawę Maluchów do Monte Carlo. Przejadą ponad 4 tys. kilometrów, żeby zebrać pieniądze dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych. Podczas konferencji inaugurującej wydarzenie mieliśmy okazję porozmawiać z ludźmi, którzy włączyli się do tej inicjatywy. Partnerem projektu jest PZM, którego zespół ratowniczy z Automobilklubu z Limanowej pojedzie w wyprawie jako zabezpieczenie ratownicze. Sport Rescue Team znany jest z profesjonalnego, kompetentnego i doświadczonego zespołu ratowniczego, dysponującego specjalistycznym sprzętem oraz wyposażonego w specjalnie przygotowane samochody Dacia Duster, który obsługuje sportowe imprezy organizowane m.in. przez PZM.
 


 

Każdy kto zechce włączyć się w pomoc będzie mógł wpłacić darowiznę lub wziąć udział w licytacji zorganizowanej na portalu zrzutka.pl. Autorzy inicjatywy zapraszają zainteresowane wsparciem firmy do wystawiania na licytacje swoich produktów i usług – nie tylko związanych z motoryzacją. Całość zebranych środków przekazana zostanie Fundacji Polskiego Związku Motorowego oraz Fundacji InterCars.

„Nie mogło nas zabraknąć w tym projekcie”. – zaznacza Michał Sikora, Prezes PZM. – „Z jednej strony to piękny przykład hołdu dla auta, które zmotoryzowało Polskę i zmieniło nasz sposób podróżowania. Z drugiej wspaniała inicjatywa, przede wszystkim ze względu na cel, który przyświeca również Polskiemu Związkowi Motorowemu, a więc poprawie bezpieczeństwa na polskich drogach. Nasza Fundacja od lat pomaga wyposażyć OSP we właściwy sprzęt ratunkowy, samochody PZM zabezpieczają rajdy, członkowie automobilklubów zrzeszonych w PZM zajmują się edukacją. Trzymam kciuki za tę wielką wyprawę. Na pewno będę obserwował jej przebieg i życzę wszystkim uczestnikom szerokiej drogi”.

Kierowców uczestniczących w Wielkiej Wyprawie Maluchów będą zabezpieczać najlepsze zespoły ratownicze i assistance – PZM Rescue Team oraz ekipa Auto Moto Klub Limanowa.

Sobiesław Zasada: „Gdy w latach 60. wracałem w nocy z zawodów, w Krakowie na ulicach nie było ani jednego samochodu. W tamtym czasie w Polsce było około 250 tys. samochodów. I tak zrodził się pomysł, żeby pojechać małym fiatem do Monte Carlo – w tych trudnych zimowych warunkach, z jednym serwisem z Chambery, gdzie założono nam opony z kolcami. To była ogromna niespodzianka, że udało się nam dotrzeć na miejsce. Dzięki pomocy PZM i organizatora dostaliśmy karty drogowe i mogliśmy meldować się na punktach kontrolnych rajdu. Co prawda startowaliśmy poza konkursem, ale dojechaliśmy i to był wielki sukces. Ta podróż też nie będzie łatwa, ale będziemy jechać w lipcu, a nie zimą, jak z Longinem. To dobra inicjatywa. Boleje, że tak dużo osób ginie na drodze oraz na przejściach dla pieszych”.

Więcej: https://wielkawyprawamaluchow.pl/