Samochody osobowe

Assistance dla samochodów osobowych obejmuje usługi mające na celu udzielenie pomocy kierowcy i pasażerom pojazdu, który ulegnie awarii, wypadkowi, kradzieży lub innemu nieprzewidzianemu zdarzeniu na drodze. Pomocą assistance zwykle obejmujemy także takie zdarzenia, jak np. uszkodzenie ogumienia w samochodzie, zatrzaśnięcie w pojeździe lub utrata kluczyków, kłopoty z akumulatorem oraz brak lub zatankowanie niewłaściwego paliwa.

Nasze programy pomocy działają w Polsce i za granicą, niezależnie od odległości zdarzenia od miejsca zamieszkania kierowcy lub siedziby firmy (w przypadku auta służbowego). W zależności od zapisów Warunków Ubezpieczenia, możemy wprowadzić dowolne modyfikacje zakresu terytorialnego programu oraz zdarzeń objętych pomocą.

Katalog usług przewidzianych programami assistance samochodowego obejmuje techniczną pomoc „dla pojazdu” oraz dodatkowe świadczenia dla kierowcy i pasażerów, których celem jest zminimalizowanie niedogodności związanych z zaistniałym zdarzeniem.

Pomoc techniczna w ramach assistance samochodowego to przede wszystkim:

 • usprawnienie pojazdu w miejscu zdarzenia, w możliwie najkrótszym czasie, zgodnie z zasadą „go, not tow!”,
 • holowanie pojazdu do autoryzowanej stacji obsługi, na parking strzeżony lub w inne uzgodnione miejsce,
 • dowóz paliwa do miejsca unieruchomienia auta,
 • przesłanie do warsztatu niezbędnych części zamiennych,
 • złomowanie pojazdu w razie takiej konieczności.

Zapewniamy także świadczenia dla kierowcy i pasażerów pojazdu, takie jak m.in.:

 • wynajem samochodu zastępczego na czas naprawy pojazdu,
 • zakwaterowanie w hotelu dla kierowcy i pasażerów,
 • zapewnienie możliwości kontynuacji podróży lub powrotu do domu innym środkiem lokomocji (samochód, autokar, pociąg, samolot),
 • odbiór pojazdu po naprawie.

Co ważne, w naszych programach assistance powyższe świadczenia nie wykluczają się wzajemnie – jednocześnie można zatem skorzystać np. z noclegu w hotelu oraz wynajmu samochodu zastępczego.

Aby zminimalizować skutki zdarzeń objętych ubezpieczeniem, w ramach assistance samochodowego zapewniamy ponadto:

 • pomoc medyczną: transport medyczny, wizytę lekarza i pielęgniarki,
 • opiekę nad dziećmi osoby poszkodowanej np. w wypadku samochodowym,
 • pomoc prawną związaną z zaistniałym zdarzeniem na drodze,
 • pomoc administracyjną i finansową oraz usługi tłumacza,
 • pomoc informacyjną, wraz z możliwością organizacji dodatkowych usług na życzenie Klienta.

Zakres świadczeń objętych programem w ramach assistance samochodowego jest każdorazowo dostosowywany do indywidualnych oczekiwań naszych biznesowych partnerów.

Biznes: 
Share

Jaką prowadzisz działalność?

Prosimy o wskazanie typu prowadzonej działalności. Pomoże nam to przedstawić Państwu najlepiej dopasowaną ofertę.

Kontakt

Polski Związek Motorowy "Autotour" sp. z o.o.
ul. Górczewska 228F
01-460 Warszawa

Telefon: 22 5328422

Jeżeli chcesz zadać nam pytanie lub zgłosić uwagę, skorzystaj z poniższego formularza:


Stacje Kontroli Pojazdów:
Województwo:
Stacje Obsługi Pojazdów:
Województwo:
Rzeczoznawcy PZM, samochodowi, opinie i wyceny:
Województwo:
Ośrodki Szkolenia Kierowców, prawo jazdy i doskonalenie techniki jazdy:
Województwo:
Bony INTERRISK TU S.A. VIG:
Menu:
Zwieranie ubezpieczeń:
Województwo:
Ubezpieczenia – oferty specjalne
Zachęcamy wszystkich do skorzystania z naszej wyjątkowej oferty internetowej na ubezpieczenie turystyczne Bon Voyage (krótko i długoterminowe, indywidualne i rodzinne) oraz ubezpieczenie assistance (w ofercie krótkoterminowe assistance zagraniczne!). Bliższe informacje o wszystkich ww. ubezpieczeniach dostępne są także na tej stronie pod Karta PZM.

Dla naszych stałych klientów proponujemy roczne kompleksowe ubezpieczenie assistance Pomoc PZM . Oferta obejmuje assistance domowe, infolinię i assistance medyczne, organizację wynajmu pojazdu i usługi rzeczoznawcy PZM więcej tutaj

Przypominamy, że Kluby będące organizatorami wszelkich imprez samochodowych, motocyklowych, caravaningowych oraz spotkań rekreacyjno-sportowych, mogą skorzystać z unikalnych programów ubezpieczeniowych OC (dobrowolne) i NNW przygotowanych na prośbę Związku przez towarzystwo ubezpieczeń INTERRISK TU S.A. Vienna Insurance Group. Oba programy są atrakcyjne cenowo i umożliwiają Klubom wybór wariantu najlepiej odpowiadającego ich potrzebom – więcej informacji patrz tutaj.

Przypominamy też, że Klubom zrzeszonych w PZM, a także członkom tych Klubów i ich pracownikom oraz pracownikom wszystkich struktur organizacyjnych PZM, INTERRISK TU S.A. Vienna Insurance Group oferuje kompleksowe ubezpieczenie DOM MAX ze specjalną zniżką w wysokości 30%. Ubezpieczenie to dostępne jest w Spółkach PZM będących agentami INTERRISK TU S.A. VIG i w oddziałach INTERRISK.
Biura Obsługi Turystycznej:
Województwo:
Winiety:
Województwo: