Camping STRAŚKO

Lokalizacja

Zeleni put 7
Novalja
Chorwacja

Dane kontaktowe

Telefon:
+385661226
E-mail:
strasko@hadria.biz
Strona internetowa:
Imię i nazwisko właściciela:

Dane podstawowe

Powierzchnia:
57ha
Liczba miejsc caravaningowych:
900
Liczba parceli caravaningowych:
Liczba miejsc (domki, pokoje):
Czynny w terminie:

Subiektywna opinia / więcej informacji

Kemping Straško położony jest w miejscowości Novalja – to małe centrum turystyczne Pagu, nadmorskie miasteczko z typowym nabrzeżem, dziesiątkami kawiarenek i restauracji ożywających tu głównie w sezonie letnim.Oprócz parceli przygotowanych pod turystów caravaningowych, dostępne są też domki holenderskie, których kemping posiada w swoim władaniu 70. Zdecydowana większość domków jest nowa i bardzo dobrze wyposażona we wszystkie instalacje włącznie z klimatyzacją.

Dojazd do campingu

Na wyspę PAG a zarazem kemping Straśko można dostać się w dwojaki sposób. Jedną z możliwości jest przeprawa promem z miejscowości Prizna do Žigljen. Druga możliwość to droga lądowa, czyli sławny 340m długości most dzielący wyspę z lądem. Fakt, trzeba nadrobić sporo kilometrów, ale za to widoki przy wjeździe na wyspę niezapomniane.

Infrastruktura

Teren kempingu jest bardzo rozległy, nabrzeże Adriatyku na całej jego długości dostępne jest wyłącznie dla turystów stacjonujących na Straško. Wszystkie główne alejki są asfaltowe a te mniejsze pomiędzy sektorami utwardzone kamieniem, którego na wyspie nie brakuje. Teren kempingu w całości porastają drzewka oliwne, wygląda to ciekawie i można czuć się dobrze (sporo cienia), lecz stanowi to utrudnienie w parkowaniu przyczep i kamperów, zwłaszcza tych większych. Z zaopatrzeniem swoich domków w wodę nie będzie problemu, gdyż na każdym sektorze znajduje się stanowisko do jej pobierania. Na terenie kempingu jest kilka dużych obiektów sanitarnych, które mogą być jego wizytówką. Łazienki są bardzo ładnie wykończone i idealnie utrzymane. Nie ma problemów z ciepłą wodą czy kolejkami do prysznica, mimo iż kemping zamieszkuje duża ilość turystów. W sanitariatach jest część wydzielona i specjalnie przygotowana dla dzieci. Nisko umieszczone umywalki czy baterie prysznicowe sprawiają dzieciakom frajdę, nie brak też zamykanych pomieszczeń z wanienką do kąpieli małych dzieci. Na zewnątrz budynków są miejsca do mycia naczyń i przepierek. Można też skorzystać z pralki automatycznej, zbudowano nawet stanowisku do kąpania psów!

Na terenie kempingu znajdują się dwa minimarkety oraz kilka małych sklepików ze straganami. Jednym z nich jest sklep z akcesoriami kempingowymi, w którym zaopatrzyć się można np. w płyny do toalet, śledzie i rurki do przystawek, wtyczki z przejściówkami euro i inne drobiazgi, których zdarza się zapomnieć zabrać z domu.

Plaża

Ceny na kempingu są zbliżone a czasami niższe od tych w mieście. Wyjątkiem są stoiska z artykułami plażowymi. Nie brakuje też kawiarenek. Na Straško można skorzystać z boiska do piłki plażowej oraz kortów tenisowych. Plaża kempingu jest wąska (ok. 8-10 metrów) i pokryta niewielkimi gładkimi kamykami. Aby dostać się do piaszczystego dna Adriatyku trzeba pokonać kilka metrów dna pokrytego dużo większymi kamieniami – to jedyne utrudnienie. Część kempingu przeznaczona jest wyłącznie dla naturystów.