Polacy na 22 Winter Cup .

W dniach 16-19 lutego 2017 odbył się 22 Winter Cup Lonato . Zawody rozegrano w czterech kategoriach : OK ,OK Junior , KZ i Mini Rok . Nie zabrakło w tych zawodach Polaków z naszym flagowym zawodnikiem aktualnym Wice Mistrzem Świata i Wice Mistrzem Europy Karolem Baszem . W kategorii Mini Rok wystartowało naszych 7 dzielnych młodych zawodników. Wynik Karola był gorszy od oczekiwań , ale zajęcie 4 miejsca w stawce najlepszych zawodników stawia go nadal w czołówce światowej i mamy nadzieje na kolejne sukcesy. Młodzi mieniący także pokazali wysoki poziom sportowy klasyfikując się w biegach kwalifikacyjnych na dobrych miejscach.

Jakub Szablewski zajął w pierwsze i trzecie miejsce w tych kwalifikacjach pokazał na jakim aktualnie jest poziomie . Defekt świecy wyeliminował go  z biegów kwalifikacyjnych . Odrabiając straty startując w finale z końca stawki dojechał do mety na 16 miejscu. Za jego walkę należą się gratulacje .

Podobnie pecha miał Marcel Kuc . W kwalifikacjach 2  i 3  stawiało go wysoko w finale. Pechowy start w finale na drugim szybkim zakręcie wypchnięty na zewnętrzną wypada z toru i tym samym stracił szanse na dobre miejsce zajmując ostatecznie 24  miejsce.

Bartek Piekutowski jechał bardzo równo w kwalifikacjach 11 , 11 ,15 wystartował w finale i zajął 27 miejsce.
Ogólnie start tych młodych zawodników należy uznać za dobry pomimo pecha jaki ich spotykał. W zawodach w tej kategorii sklasyfikowano  74 zawodników . Trzech Polaków w ścisłym finale to dobry prognostyk na nadchodzący sezon.

GKSK.

Karting: 
Share

News

Regulamin 1 seria Rotax Max Challenge Polska
Regulamin zawodów - 1 seria Rotax Max Challenge Polska, 08-09.04.2017r., Toruń.
WYKAZ LICENCJI KLUBOWYCH 2017
Wykaz licencji Klubowych w sporcie Kartingowym 2017. https://www.pzm.pl/pliki/... więcej
EGZAMIN NA CERTYFIKAT w SPORCIE KARTINGOWYM
Główna Komisja Sportu Kartingowego informuje że organizowany jest kurs na... więcej
Komunikat 1.2017
Informacje ogólne, wpisowe itp....https://www.pzm.pl/pliki/zg/karting/2017/... więcej
Komunikat 3.2017
Wysokość stawek i zwrotu kosztów osobom funcyjnym na zawodaxch krajowych... więcej
,
Polacy na 22 Winter Cup .
W dniach 16-19 lutego 2017 odbył się 22 Winter Cup Lonato . Zawody rozegrano w... więcej

Strony

- Archiwum

Strony